Dieta Dukan(3)

Dieta Dukan(3) | Autor: dulcetica

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



De azi si eu la croaziera.Ieri nu s-a mai miscat cintarul ,deci am ramas in 10 zile atac : -3kg.
Cred ca tin si eu 5 zile PL ,asta daca nu cumva vazind ca stationez o sa revin la proteine.Eu n-am facut nici un sport si poate si asta influenteaza ,plus ca-s in perioada lunara.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Kilo- kick mie mi-a facut asa: +800 gr
Azi am bagat cantarul in debara si il las acolo pana luni, ca nu mai suport

Concluzie, dupa ce am tinut corect, dupa 2 saptamani am -2kg, aveam -3 kg, dar inexplicabil s-a adaugat unul...nu-s pe stop, nu-s constipata, beau ceaiuri laxa, deci tre' sa-mi fac analize de tiroida.

Tin in continuare si nu mai mananc dupa 18.

Voi stati bine, scadeti, scadeti, va "invidiez pozitiv"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

si eu +400 grame dupa prima zi de PL. O sa reduc legumele la o singura masa. Vestea buna e ca am scapat de gustul ala de metal si in ciuda oboselii mi-am facut constiincioasa portia de abdomene. Sper incet incet sa-mi fac o rutina de 1 ora sport acasa zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Ia sa va intreb ceva, ca nu ma dumiresc...

Daca nu mancam dulciuri, fainoase, grasimi, de ce nu dam faimosul 1kg/saptamana?
Cand tineam Monti (vreo 2 ani a fost stilul meu de viata), care e mult mult mai permisiv, tot slabeam kilul ala.

O fi din cauza atacului, care a fost un boom pt organism? La mine nici asta nu e, pt ca am slabit si in primele zile de croaziera...dar chiar sa iau...mi se pare aiurea rau.

Adica inteleg sa ma chinui, ca scopu-i nobil si io mancacioasa si pofticioasa, da' sa se vada acolo schimbarea...

Deci? Care e iexplicatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Oana, saptamana trecuta am avut si eu o crestere... adica ajunsesem sub 55 (eu am cantar de-ala arhaic, apreciez aprox) si apoi pentru vreo doua zile imi arata 55 jumate. Dupa cateva zile brusc am ajuns apoape de 54, unde stationez de 2 zile.
Insa la mine e evident ca-mi raman hainele mari, desi am slabit doar 3 Kg. Nu stiu ce sa zic, fiecare organism e diferit, retine apa diferit... eu zic sa nu te mai cantaresti in fiecare zi, in primul rand.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

JG, tot cantar de-ala am si eu.

L-am aruncat in debara, il mai vad luni.

Voi mancati seara tarziu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Oana manaci mult sau mult mai putin decat inainte? Eu vad 2 cauze, retentia de apa si eventuala reactie a organismlui sa stocheze pentru ca primeste mai putina mancare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Oana manaci mult sau mult mai putin decat inainte? Eu vad 2 cauze, retentia de apa si eventuala reactie a organismlui sa stocheze pentru ca primeste mai putina mancare

Marina


nici nu stiu ce sa zic...e adevarat ca mancam mult si prost (biscuitii erau no 1 in meniul meu)...am devenit asa nesimtita dupa bebe 2, nu ma recunosc.

In fine, mananc destul, uite meniul de ieri:

md: iaurt+tarate+branza 0%+goji
p: pui pe sare (spatele+ 1/2 piept)
c: pui la rotisor (1/2 piept) + iaurt cu tarate si branza0%

seara tarziu prostia de KILOKICK (scuze, Camisol, sa n-o iei personal, tu ai fost o dulce cu reteta).

O fi mult, o fi putin..habar n-am...cantitativ "simt" cam la fel ca inainte.

O sa bag de azi 3/3, sa vedem ce si cum.

Probabil ca pur si simplu am o stagnare, asa de-a naibii :))

Ma duc si io la treaba mea, sa aveti spor la orice vreti si FOAME DELOC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Oana, zau daca stiu ce sa zic. Eu mananc mult, uneori la ore tarzii in seara, si totusi slabesc constant.
Investeste intr-un cantar electronic, ala iti va arat mai bine evolutia in jos, desigur.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Bon, am fost la masa, si pentru ca azi e prima zi de PL dupa 3 de PP, am dat iama.
Am mancat o bucata mare de piept de curcan cu legume asortate gustoase rau si o salata asortata (de mine) cu ciupercute fierte (sper ca avem voie), sfecla rosie, salata verde, varza rosie, 3 sferturi de rosie (3 bucati), putin morcov ras si ceva fasole verde fiarta. Mmmm, un deliciu.

Sa ma scuze fetele care sunt la PP, dar asa minunat ma simt in prima zi de PL, in general.

Din pacate am inceput sa cam jinduiesc la dulce. Vad lumea cu farfurii cu desert si . Eu imi fac ceaiuri multe cu indulcitor ca sa imi treaca pofta de dulce (ca nu-mi place sa gatesc prajituri ca voi). Mi-e clar insa ca atunci cand voi termina cura si nu voi mai avea reguli stricte pe care sa le urmez o sa cad foarte des in pacat.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu am mincat dimineata un ou
-prinz un ou cu rosii chery si o bucata de ardei rosu
-ora 16.30 -2 castronele salata rosii+castraveti si un iaurt
-am mincat 2 cirese si m-am oprit
-probabil voi mai ciuguli ceva mai pe seara
Maninc bine(facind abstratie de cirese) pentru croaziera?Ma asteptam la niste sugestii privind rapotul dintre proteine si legume.
oana_s ,cind vad ca ai pus, mi-e teama ca m-ar demoraliza rau si eu o data ma enervez si ma apuc de mincat aiurea .Ar fi pacat sa ne lasam!
La mine -3 kg e putin tare ,ca mai am ,dupa ce mi-a calculat dukan, inca 10 kg de eliminat.Eu as mai vrea -14kg ,dar asta e,intii sa ajung eu la 52 kg si mai vorbim. Problema mea e ca plec 10 zile in concediu ,de pe 28 iunie si asta ar putea fi o problema.



Mergi la inceput