Cum v-au ramas sanii dupa nastere?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Cine stie sa enumere cateva exercitii fizice pentru "lucrarea" acasa a muschilor pectorali ?
... fara dus la "sala" si fara electrostimulare .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Flotari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Tii o minge de tenis intre palme, mainile sa fie cu degetele in sus si cam la nivelul barbiei, si strangi tare tare mingea.
Ca in imaginea asta www.desprespa.ro/files/0000004542-Yoga_iStock_000005777641XSmall_mica.jpg" target="_blank">http://www.desprespa.ro/files/0000004542-Yoga_iStock_000005777641XSmall_mica.jpg



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

eu cred ca aceste exercitii trebuiesc facute inainte sa ai sanii lasati...dupa nu prea mai au efecte...pt ca pielea fiind extinsa si apoi lasata nu are cum sa isi revina, oricat ai lucra tu muschii pectorali, care sunt acoperiti cu glanda si piele...altfel multe femei nu ar mai apela la lifting ci s-ar apuca de flotari si exercitii...

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

cRED CA POT MULTUMI LUI dUMNEZEU CA NU AM PROBLEME...NU AM NEVOIE NICI DE SUTIEN SI SUNT SI TANTOSI..INSA ASA CUM SPUI TU AM FACUT CU MULT INAINTE DE SARCINA..ACU` MA GAB LA TOPLESS CU PUSTOAICELE ....DACA MA PUNE CAREVA LA AMBITIE..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Mey, si eu aveam fantasme din astea sa-mi pun silicoane ca erau prea mici.
Pina sa ma duc la sauna intre dame care faceau topless si sa vad citeva niste pereche maaaari si asimetrice.
Mi-a trecut fix dorinta.

Insa, m-am ingrasat oleaca si am luat o masura a sutien.

Bineinteles ca acum ma simt ca mada cu cele mai frumoase laptarii din parcare.
(am alaptat 3 copii, vreo 17 luni adunate toate).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

au ramas la fel ca inainte. adica mici si fermi.
pacat
ce faini fusesera in timpul alaptarii . Mari si ..stanca :))
sotul nu prea ii aprecia, era cam intimidat / incomodat de consistenta lol. mie imi placeau, puteam sa tai sticla cu ei, hahaha
eh, de-acu la urmatorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Ai mei au fost inegali de cand ma stiu, am fost (si sunt) complexata din aceasta cauza.

In timpul sarcinii s-au marit, dupa sarcina, s-au "molicit" si s-au lasat rau si, ce am observat cu regret, frustrare si am perceput ca lovitura in feminitatea mea, cat o fi ea: mi-a disparut sensibilitatea erogena la nivelul sanilor.

Inainte erau sensibili si reactionau prompt la mangaieri, chiar si fine, cu varful degetului, acum, pauza. Putin a revenit acea sensibilitate, dar in niciun caz asa cum era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
ce am observat cu regret, frustrare si am perceput ca lovitura in feminitatea mea, cat o fi ea: mi-a disparut sensibilitatea erogena la nivelul sanilor.

Inainte erau sensibili si reactionau prompt la mangaieri, chiar si fine, cu varful degetului, acum, pauza. Putin a revenit acea sensibilitate, dar in niciun caz asa cum era.



s-ar putea sa ma insel, insa lipsa sensibilitatii poate fi si pe fond psihic: fiind complexata de ei, te afecteaza pe plan sexual. cel putin in cazul meu asa era

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
ce am observat cu regret, frustrare si am perceput ca lovitura in feminitatea mea, cat o fi ea: mi-a disparut sensibilitatea erogena la nivelul sanilor.

Inainte erau sensibili si reactionau prompt la mangaieri, chiar si fine, cu varful degetului, acum, pauza. Putin a revenit acea sensibilitate, dar in niciun caz asa cum era.




s-ar putea sa ma insel, insa lipsa sensibilitatii poate fi si pe fond psihic: fiind complexata de ei, te afecteaza pe plan sexual. cel putin in cazul meu asa era

Caught between the devil and the deep blue sea...




Nu cred, giulia, pentru ca eu sunt complexata de pe la 16 ani, asa. Iar viata sexuala nu satisfacatoare, ci extrem de satisfacatoare, am avut mereu. In sensul ca pe barbatii cu care am fost nu i-a deranjat absolut deloc si m-au facut sa ma simt increzatoare si sa incui undeva complexul. Nu sa uit de el, ci sa nu-i mai dau importanta. Iar in sarcina mi-au fost hipersensibili.

Dupa ce am terminat cu alaptatul s-a intamplat faza, pentru ca mi-am reluat viata sexuala si atunci am remarcat.

Mai demult am deschis subiect pe tema asta, li s-a intamplat si altor mamici, unora le-a revenit sensibilitatea dupa ceva vreme, altora, niciodata.

Mergi la inceput