Cum v-au ramas sanii dupa nastere?

Cum v-au ramas sanii dupa nastere? | Autor: Ana-Maria77

Link direct la acest mesaj

Buna!
Am nascut acum 3 ani si dupa nastere sanii mi-au ramas foarte lasati si urati. M-a batut de mult gandul sa incerc o operatie estetica la sani, care poate le va reda forma de dinainte, dar nu stiu aproape nimic despre tipul asta de operatii. Pe mine ma deranjeaza ca sunt si mai lasati si parca si mai mici decat erau inainte de sarcina. Ce pot sa fac?
Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Dupa cum spune dr Ozzy daca te deranjeaza asa de mult aspectul sinilor si daca ai bani pt operatii de cosmetizare, da-i drumul! Totusi, eu m-as documenta bine inainte, pt ca exista mai multe optiuni (ridicare/implant de "pungute" cu ser sau silicon, implant cu tesut adipos propiu si cite or mai fi fiind) si desigur exista mai multi medici.
Eu cred cu tarie ca un rezultat prost al unei interventii chirurgicale estetice este mai nasol decit un aspect nesatisfacator dar natural. Dar e doar parerea mea.

In rest, sinii ne-au ramas...fiecare dupa noroc, genetica, greutate acumulata in sarcina etc.



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Ana-Maria, si eu, si eu!
Inainte de sarcina pot sa spun ca erau perfecti! Acum sunt destul de lasati si tare ma bate gandul si pe mine sa imi fac o operatie de ridicare. Daaar,inainte de a face asta mai vreau un bebe si apoi operatia,ca sa fiu sigura ca nu trebuie sa o fac/sa platesc de doua ori!
Ana,gasesti multe info despre procedura in sine,despre clinici,medici pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

rezultatul celor 25 de kg luate in tmpul sarcinii si apoi date jos, au lasat urme adanci pe sanii mei, din pacate: lasati, micsorati, exact ca doua sosete umplute pe jumatate cu nisipasa ca mi-am luat inima in dinti si am apelat la dr estetician pt un lifting plus implant.
in cazul in care vrei sa iti faci doar lifting trebuie sa iei in calcul faptul ca sanii vor fi mai mici si fermi, iar cu implant mai mari si fermi. depinde de gusturi... la lifting de obicei se utilizeaza taietura in forma de ancora, insa exista si exceptii cand liftingul se poate realiza prin taietura submamara sau periareolara daca apelezi si la silicon.(depinde de gradul de ptoza si mana chirurgului)
documenteaza-te temeinic inainte de a apela la chirurg, iar cand mergi la consultatie, in cazul in care te decizi, sa iei cu tine cateva poze sa ii arati cum ti-ai dori sa fie.
mai presus de orice, insa, trebuie sa fii realista in asteptari iar medicul sa fie sincer cu tine (sa nu iti promita marea cu sarea).
mult succes!

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mi-au ramas maaari,dar fermi,nu trebuie sa port sutien dar numai eu stiu cata electrostimulare am bagat in ei....am 82 in talie,95 in solduri si 107 in bust...noroc ca-s fermi si tari...eu vreau sa scap macar de 10 cm ca-s toata numai sani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Unde-i baiatul ala care a deschis subiect ca el iubeste sanii lasati? Sa vina acu sa ridice moralul fetelor.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Unde-i baiatul ala care a deschis subiect ca el iubeste sanii lasati? Sa vina acu sa ridice moralul fetelor.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Chiar asa Laura unde e?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Mi-au ramas maaari,dar fermi,nu trebuie sa port sutien dar numai eu stiu cata electrostimulare am bagat in ei....am 82 in talie,95 in solduri si 107 in bust...noroc ca-s fermi si tari...eu vreau sa scap macar de 10 cm ca-s toata numai sani...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


se poate electrostimulare la sani? habar nu am avut...

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da se pun electrozii pe muschiul pectoral,cam la o palma jumate de sfarcuri...ca nu stiu cum sa zic..e exact muschiul pe care-l lucreaza la sala barbatii..pectoralul.....si daca e tare sanul sta ferm,mandru ca sa zic asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Unde-i baiatul ala care a deschis subiect ca el iubeste sanii lasati? Sa vina acu sa ridice moralul fetelor.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me




Unde sa fie, in inbox-ul meu de mesaje private, neverificat de aproape un an. As da copy/paste pt posteritate, dar mi-e somn si lene. Un rezumat cu citate aproximative:

"Apreciez interventia ta la subiectul meu cu sanii....linguseala.....linguseala....

P.S. nu pot sa ma abtin sa te intreb: ii ai asa cum imi plac mie?"

Pe urma n-a mai pasat de raspuns si m-a adaugat in lista de prieteni. Nu ca m-as amagi cu ideea exclusivitatii lui, dar cedez locul. Amatoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

HI HI...fereasca sfantu` sa dea ala/aia peste mine






Mergi la inceput