OARE SE POATE??????????

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Eu am pastrat testele, 3 test sfinte pentru mine.

"Maretul" dr. Tutunaru (nu intru in discutii pro-contra, ca stiu oricum ce-am tras!) ne spusese ca nu raman natural decat ff greu, uter retrovers, probleme la sot, faceam tratament pentru ovulatie...deja ma vedea operata, fertilizare in vitro, etc... Plangeam non-stop, eu voiam bebe...

Dar bebe deja era la mami in burtica. Si de-aia, am simtit eu brusc nevoia imperioasa sa fac un test...si am vazut eu acolo, o liniutaaaaaaa mica, aproape invizibila... Sotului i-am dat vestea prin telefon (prost ales momentul ), conducea si era sa faca accident de emotie. Iar cand a ajuns acasa, s-a uitat la test si a zis...ca mi se pare. Si eu, nu si nu, ca sunt!!! Si am trasat marginile liniutei cu pixul, sa vada si el ce vad eu...tot degeaba...

Asa ca a doua zi, cu noaptea-n cap, fuga la farmacie si am luat 2 teste. Pe unul se vede un roz pal...dar pe ultimul, nah, nene, e rosu!!! Tati, s-a zis cu somnul nostru pan' la pranz...

In aceeasi zi, ca sa nu mai fie discutii, am facut si analiza de sange, in regim de urgenta...si le spuneam fetelor de la clinica "Am venit sa-mi confirmati ca sunt insarcinata, ca nu ma crede lumea", iar ele, saracele..."Da' stiti, ca e prea devreme, se poate sa nu fiti, nu vrem sa fiti dezamagite"... Ha!!! Sa le fi vazut lor fetele cand a iesit rezultatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siren25 spune:

:))) Wooow!!!

Raza de soare, si eu am uter retrovers!
Si am si un ovar inflamat, asta s-a vazut la un RMN pe care l-am facut acum 2 luni!!!
De-asta ma duc la ginecolog marti, sa vad ce tratament iau (daca e cazul).Nu am dureri, nu am nimic, dar nu vreau sa apara complicatii mai tarziu.
Am 27 de ani! (nu stiu daca e relevant:)) )

Acum e prima data cand am facut iubareala FARA GRIJI! Pana acum, ne protejam CUM PUTEAM! Adica fara pastile, fara prez. ...mai ramane o ..varianta! :))

Ma gandesc... tareee mult la asta! E prea devreme sa-mi vina menstruatia, si nici nu vreau sa par/fiu paranoica, dar ma simt cat CHINA! Ma simt ff umflata, nu stiu de ce... iar sanii mi-i simt MAI FERMIN (desi nu sunt mariti, dar ii simt putin mai mari..)

Hmmm...

Te puuuuuuuup!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Si am meu e tot retrovers: vorba aia,a tunat si ne-a adunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siren25 spune:

Fetelor, deja incep sa ma ingnrijorez!

Ieri:
- de ieri am dureri de mijloc de nu mai poooot, ba chiar si ovarele ma dureau si inca ma mai dor!!!
- ieri am fost plecata putin ( o ora jum) si cand am ajuns acasa am mancat tot ce am prins in casa: chipsuri (pe care le urasc de obicei), dar am gustat putin si apoi nu am mai vrut, budinca de ciocolata, sandwich-uri, biscuiti... apoi AM DORMIT o ora - atipic mie... m-am trezit, am vrut sa mananc salata verde cu OTET!!!
- Ma dor sanii, ma doare mijlocul, am o scurgere mai abundenta (inodora, incolora)
- Ma doare capul DIN NOU!!!!!!

Ori am luat-o razna ..ori...

Va pup, sa aveti un weekend MINUNAT!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Hai sa ma bag si eu in discutie, ca mi se pare tampenie chestia aia cu ce-a zis doctorul ala de uter retrovers. Si eu tot cu de-asta sunt "dotata" si am trei copii.
Dupa simptomele pe care le ai, zic eu ca e deja ceva mic acolo la tine. Poate nu o fi din primele zile de cm, dar cum ai repetat "iubareala" inca 2 zile dupa, sunt mari sanse sa fii insarcinata. In cazul acesta, da-mi voie sa iti urez sarcina usoara si bebelus sanatos si la termen.
Daca ai dureri mari, poti lua No-spa, e singurul pe care l-am folosit si eu in sarcina.
Sa ne tii la curent.

Mergi la inceput