OARE SE POATE??????????

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui siren25
!
Din experientele voastre, ce simptome sunt?
Si cam la cat timp apar? (cel putin la voi)


Primul simptom...simti. Pur si simplu, simti! Simti brusc, ca trebuie sa faci un test, atunci, acolo, fix in secunda aia!!!

Apoi, la vreo 2-3 sapt de sarcina: gust metalic in gura, parca ai rontai numai lanturi... greata, varsaturi, dureri de cap, pofte incontrolabile de ceva ce n-ai vrea in mod obisnuit (hamsii prajite la prima ora, placinta de dovleac in extrasezon, portocale la 23:30, cand si la "non-stop" e inchis )...Dureri de sani, intepaturi...Pofta nebuna de sex, de-mi era rusine sa merg pe strada!!! Cam astea au fost la mine primele simptome...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siren25 spune:

Raza de soare,

Inafara de aia cu metalul in gura si cu varsaturile, le am pe celelalte! :))))))))))

Acuma...na...eu ma duc la ginecolog marti! O sa vorbesc si cu dr., sa vad ce zice!

Am poftit la clatite doar cand am vazut O POZA AMARATA! La bere poftesc .. si la...EL! :)))))))))))))))

Te pup, mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siren25 spune:

am uitat sa spun ca ma dor toti dintii de crap. daca musc din ceva, ma dor gingiile fffff tare, maselele la fel...

asta nu mai stiu de la ce e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Da la faptul ca-mi crescusera mult sanii ma refeream . Atunci si eu am simtit ca e sarcina cum zicea Raza de soare,desi teoretic ziceam ca n-am cum sa raman asa,la ciclu si mai ales ca la fetita am avut probleme mari de infertilitate (in special la sot,dar s-a reglat atunci naturist). In rest parca doar gustul metalic il mai aveam,restul (greata) au aparut mai tarziu.Testul de ambele dati mi l-am facut doar la cca 3-4 zile de intarzaiere a CM,fiindca mie cum am mai zis imi venea f. regulat.La fetita a doua linie era roz deschis,dar la baiat ambele erau rosii bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui siren25

Raza de soare,

Inafara de aia cu metalul in gura si cu varsaturile, le am pe celelalte! :))))))))))

Acuma...na...eu ma duc la ginecolog marti! O sa vorbesc si cu dr., sa vad ce zice!

Am poftit la clatite doar cand am vazut O POZA AMARATA! La bere poftesc .. si la...EL! :)))))))))))))))

Te pup, mersi!

Cu multa placere si iti doresc din suflet sa ne dai o veste buna! Cat despre dureri de gingii...eu ma spalam pe dinti tinandu-ma de nas...facand pauza ca sa vars...reluam spalarea...sangerau gingiile...si tot asa vreo juma' de ora pentru un periaj de 3 min in mod normal.

Da' tu vreun test ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siren25 spune:

Offffffffff!!!!

Nu mi-am facut test!
In aprilie menstr mi-a venit pe 21, in mai pe 18...
Au trecut 2 sapt de atunci... iubareala a fost pe 18, 20, 24, 29 (din ce-mi mai amintesc)...

Nu stiu daca sa fac un test, ceva..
O fi prea devreme sa fac?

De ex., acum mi-e somn de vreo 3 ore, dorm pe mine, dar am de terminat un referat pt master..

Imi bubuie capul de durere, dar nu iau nicio pastila de cap, pana nu stiu sigur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

nu stiu daca se vede ceva la eco acum...poate un test de sange ar indica o sarcina...sau un test de sarcina calitativ...
vad ca semne ai, nu e musai sa le ai pe toate deodata
durerea de dinti am avut-o si eu...sanii mari, pofta de cirese in ianuarie etc... si asa cum au zis si fetele, simti...este ceva inexplicabil, dar simti
multa bafta si sa fie cu ochi

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siren25 spune:

Da Giulia, astept si eu cu nerabdare!!!!!

As fi fff fericita!

Am mancat un baton de ciocolata acum...mmm...dar gata! :))

Sa fie , cu ochii verzi! :)))

Te pup, va tin la curent!:))) poate maine mai am vreun semn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

simptomele astea le am si eu si eu am practicat abstinenta. asa ca.... sa revi cu un raspuns. daca asta iti doresti sa va fie de bine. eu cred cs nu esti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am cautat de curioasa in urma prin arhiva si asa am vazut la simptome,ca pe langa sanii crescuti si io picam pe mine de somn, in plus ma vaitam la greu de dureri de burta (cum apar uneori inainte de CM).Greata a aparut abia in saptamana 5.
Io zic sa mai ai rabdare cu testul,mi se pare cam devreme.
Iti tin pumnii

Mergi la inceput