Christian Louboutin

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

De acord!

Am avut ocazia la un moment dat sa-mi iau niste genti superbe (Chanel, Burberry, Dior, etc - knock-offs) si ma uitam la ele in extaz...nu exagerez erau facute minunat, din piele, jurai ca sint originale dar nu am putut. Mi-ar fi rusine sa pretind ca am o geanta de $2000 cind stiu clar ca nu e asa... De ce sa pretind? Mie imi vine sa rid cind vad prin metrou cite o fatuca in slapi cu geanta LV...

Lolita, daaaaaa... era cit pe ce sa-mi iau o pereche de Zanotti dar m-am razgindit ca mi-a plcaut de Jimmy mai mult
Zanotti face "opinci" faine :))

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Aaaaa Alure nu zi ca eu umblu cu LV si Havaianas Nici pantofii no name nu ii bag in praful si jegul de pe strazile astea . Geanta e mai ferita Tara asta e dusa rau , salariile sunt mari dar si preturile sunt imense. Am dat pe un LV cat cheltui in 2 wk la supermarket in conditiile in care cheltui probabil extrem de putin pe mancare pentru ca in general nu mancam nimic semipreparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Marina ma facusi sa rid...Chiar asa? "Praf? Jeg"? Ce e la voi acolo?
Pai nu ti-e mila de bunatate de geanta s-o asortezi la papuci de plaja?
Sau nu e originala, ca nu mi-e clar...
Eu vorbeam de fake-uri anyway.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

decat un fake, mai bine un no-name de bun gust si de calitate, cred eu.
eu nu am fantezii cu posete, dar deloc. am scapat. imi iau una pe sezon, o gasesc in sale-uri de obicei, si o duc asa pana ma satur de ea:-)
dar la pantofi... e altceva. cand nu am ce face, ma uit pe site-uri la pantofi. cand am ce face, dar nu am chef, tot la pantofi ma uit:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

E originala dar nu e un model sofisticat, e LV clasic.
Facand abstractie de faptul ca e Africa, Luanda e un oras pervertit. 800-1000 usd sunt nimic si un LV nu constitue o problema pentru nimeni din clasa mijlocie. Pentru bogatani singura problema e ca magarii aia de la Hermes au lista de asteptare si nu vand genti oricui.
Acum nu iti inchipui ca port numai slapi, in birou sau la clienti tb sa ma imbrac extrem de formal pentru ca lumea este extrem de eleganta, mult prea eleganta pentru industria in care lucrez sau pentru tara asta, dar pentru ei conteaza asa ca ma adaptez
Doar ca mi s-a intamplat combinatia slapi + LV. Genanta nu se strica asa usor :), iar eu am o slabiciune pentru lucrurile astea, nu pot doar sa le tin in dulap.
Altfel anul trecut si anul asta in materie de genti am o relatie de dragoste cu Marc Jacobs. Imi plac la nebunie modelele, culorile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

nici eu cu gentile scumpe n-am pasiune mare...am o singura geanta de vara de la Michael Kors, un clutch de seara tot de la MK si inca una de la Cole Haan. Nimic exorbitant.
Imi plac gentile Chanel dar nu-s de nasul meu. Deocamdata. Poate in viitor, cine stie...?

Da, gentile originale nu se strica usor - avantaj/dezavantaj, ca ma plictisesc de ele si sint inca in stare perfecta...n-am motiv sa scap de ele sa-mi iau altele :o)



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput