Christian Louboutin

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Nu e chiar oftopic.
Manolo nu am dar nu am fost data pe spate de ce am vazut. Adica mi-au placut de bibelou dar nu ma vedeam purtand nici macar 10 min. Ma mai uit, cine stie ce imi mai da prin minte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Am gasit si eu un site, louboutinoutlets.co.uk, toate preturile sunt in jur de 100 lire si pantofii sunt chiar mai frumosi decat cei originali :))))). Asa ca ce va trebuie fetelor louboutins originali daca puteti cumpara fakes la o fractie din pretul celor originali? Arata identical cu cei originali, presupun ca sunt la fel calitativ (sunt de accord cu lolita pt ca si prietena mea are 2 perechi originale si calitatea nu e grozava). Dar, ma repet, arata la fel cu cei originali deci toate lumea o sa creada ca purtati originali (ca doar de asta vreti louboutins,nu? Mi-e greu sa cred ca cineva isi justifica their sense of worth prin cumpararea unor perechi de pantofi extrem de scumpi si care pot fi usor de înlocuit cu ceva nu de firma sau ceva contrafacut...)

Imi cer scuze, sunt sarcastica si imi cer scuze daca jignesc pe cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

mey, in primul rind eu nu cumpar pantofi online pentru ca sansa sa nu se potriveasca la numar (lungime, latime, etc) este enorma... o singura data m-am fript cu o pereche de adidasi pentru care am platit $15 sa-i returnez, deci...pa!

in al doilea rind, nu cred ca sint facuti din piele 100% (mai ales pe interior) iar pentru mine asta este esential pentru comfort si sa nu se imputa piciorul

iar in al treilea rind, nu-mi place ideea sa port fake din n-shpe mii de motive: nu vreau sa proliferez business-urile subterane si obscure, nu vreau sa ma risc furnizind credit cardul meu care are o limita de $10.000 unei firme fantome care poate sa-mi dea gaura si sa dispara peste noapte si last but not least, nu-mi cumpar pantofi buni sa ma dau mare ci pentru ca imi plac si ma simt bine in ei. Sint adevarate bijuterii pentru picioare care fac o femeie sa se simta bine iar acest sentiment este priceless.

sint adepta calitatii versus cantitate. am foarte putine perechi de pantofi comparativ cu restul femeilor...le numar pe degete. asa ca sint ok.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

personal n-am nimic de obiectat la calitate, mie mi se par faini, singura problema a fost la comfort dar e vina mea ca mi-am luat bot ascutit si numar cam mic.

daca iti iei pantofi finuti si te astepti sa mergi cu ei la servici pe asfaltul/ gropile Bucurestiului sau la dans si sa arate ca noi nu stiu cit timp, mi se pare nerealistic

acesti pantofi in opinia mea sint pentru mers la cocktail, la un concert, un loc unde te dai jos din masina, mergi citiva pasi pina la destinatia unde te afisezi, etc

in plus, mai e si stilul de mers al fiecaruia si greutatea corporala care influenteaza cum se erodeaza/strica pantofii

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Eu imi iau anumiti pantofi pentru ca imi plac si bineinteles imi permit sa platesc pretul. Nu imi iau pantofi pentru cei din jurul meu. Tocmai asta mi se pare ca faci cumparand fake-uri, daca nu te intereseaza brand-ul de ce nu iei o pereche de la Nu stiu ce fabrica de exemplu care are pantofi din piele, comozi, rezonabili ca pret dar nu are un brand. Intrebarea e de ce ti-ai cumpara fake-uri daca nu ti se pare normal sa dai banii pe pantofi scumpi sau nu iti permiti si nu iti cumperi pur si simplu o pereche no name dar cu toate calitatile dorite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Nu stiu daca intrebarea imi era adresata mie dar eu nu cumpar si nu am cumparat niciodata fake-uri, asta era sfatul meu pentru fetele care vroiau louboutins dar carora li se pareau prea scumpi (sunt, intr-adevar, ridicoli de scumpi). Eu sunt foarte fericita in pantofi no name (sau not a very famous name) si f comfortabili. Ceea ce ma aduce iar la intrebarea - daca suntem de acord ca unii pantofi no name (sau unele brands cunoscute dar nu f scumpe) sunt foarte comfortabili si foarte frumosi, atunci de ce isi cumpara lumea pantofi de 1000 lire? Asta am incercat sa înteleg si de la prietena mea si nu am reusit. Probabil ca unele femei, atunci cand merg la o petrecere incaltate in louboutins se simt frumoase, sexy... De data asta nu sunt sarcastica, incerc doar sa inteleg the reason behind the purchase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

n-am vazut nici o fata pe aici "vaitindu-se" de preturi... noi discutam diverse modele, marci, care ce si-a cumparat sau ii place, opinii, sugestii, etc.

eu stiu ca daca nu ma intereseaza o marfa nu-mi pierd vremea cautind site-uri care vind marfa cu pricina, nici macar nu dau atentie

lumea isi cumpara pantofi de 1000 de lire pentru ca poate. simplu.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

funny fact: tocmai mi-am aruncat ochii la televizor si o vad pe Jessica Chastain (in emisiunea Live with Kelly) purtind pantofii pe care mi i-am luat eu... ce frumosi sint!
am facut alegere buna! :)

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Eu nu iau fake-uri din principiu, din respect pt oamenii aia care s-au chinuit sa-i creeze, sa-i asambleze manual si sa-i duca la statutul de mare brand, si mai ales pt copiii chinuiti si alti muncitori la negru care lucreaza pe 10 centi sa faca o mare copie.
Sunt f frumosi pantofii Allure.
Si ca tot votbeam de comoditate, cei mai comozi pantofi de designer pe care ii am sunt Zanotti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu nu cumpar fake-uri din principiu. Pt ca m-as simti prost in ei. Pt ca nu stii daca arata ca aia din poza (ca pozele sunt clar furate de pe site-uri originale). Pt ca nu stii daca sunt comozi. Pt ca nu stii daca sunt din piele/satin whatever ai vrut tu sa cumperi. Si pt ca nu am de demonstrat nimanui nimic.

Mergi la inceput