Christian Louboutin

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Pe site-ul Louboutin scrie ca doar net-a-porter vinde online originali.
Modelele clasice sunt cam 4-500 de euro. Cizmele si modelele mai speciale ajung catre 1500-2000. Eu mi-am luat cu juma' de nr mai mare, asa recomanda si ei. Mie mi se par chiar comozi, comparativ cu alti pantofi cu toc, au calapodul bun.
Marina, in Dubai si cu cat mergi catre Asia, tot ce e de designer european e mai scump.
Am patit-o si eu cu o geanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anja spune:

Ahhh, ce mi-ati facut! Ieri am am cutreierat toti Louboutinii, si mai ca imi gasisem unii. Plina de avant voiam sa intru aici sa intreb daca site-ul e serios. Si acum cu dezamagire, sa aflu ca sunt fake!Uffff, ufff, dar ma consolez cu idea ca am salvat cateva sute de euroi:)
Lara tu ti-ai comandat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

100% fake
Contactul lor este o adresa de gmail si nici una reala/fizica...
Asta este singurul site original: http://christianlouboutin.com/

N-am vazut niciodata Louboutin asa ieftini chiar si la reduceri. Ca sa fiu mai precisa, acesti pantofi NU intra niciodata la reduceri. Foarte enervant!
Chiar ieri am fost la magazinul care vinde L si toti pantofii erau ieftiniti, mai putin astia.
As fi curioasa sa vad o astfel de pereche. Arata foarte bine in pozele alea dar nu stiu daca marfa reala e tot asa.


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Colectiile fistichii gen pene, tinte etc mai au reduceri cand penele nu mai sunt la moda sezonul urmator.
Pantofii clasici asa stiu si eu, regula e fara reduceri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Am fost in recunoastere weekendul trecut si am vazut numai 2 perechi in sale: de la $1000 la $800 si de la $800 la $600.
Louboutin (in magazin) n-am vazut niciodata mai jos de $600. Pe situri suspecte da, e plin netul...

Am vazut niste sandale dupa care mi-a lasat gura apa:
http://www.luxurylaunches.com/2012/03/18/Christian_Louboutin_20th_Anniversary_Neuron_120_suede_cage_sandals.jpg

Sint absolut dementiale dar pretul e ridicol. Butonii aia sint de fapt un soi de bijuterii (cristale banuiesc)

M-am consolat cu o pereche de platforme nude Jimmy Choo (cadou de ziua mea )
Nu cred c-o sa pot merge in ei mai mult de 10 pasi dar arata bestial pe piciorul meu

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

Eu mi-am luat cu juma' de nr mai mare, asa recomanda si ei. Mie mi se par chiar comozi, comparativ cu alti pantofi cu toc, au calapodul bun.


Eu am black stilettos, clasic. Mi se par incomozi si mici ca naiba. Nu mi-am dat seama cind i-am cumparat I-am dus la cizmar sa mi-i largeasca pe calapod ca mi-au stilcit degetele.
E posibil sa mi se fi lungit/latit piciorul in ultimii doi ani de la sport (jump training)

Prin comparatie. Jimmy Choo mi se par muuult mai comozi si pielea mai moale.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Allure, ce numar porti ca si eu am o pereche, black stillettos si am acelasi feeling:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui josefine

Allure, ce numar porti ca si eu am o pereche, black stillettos si am acelasi feeling:-)



in principiu la momentul de fata port 40 rareori 39, in functie de marca.

unele marci sint "true to size", altele sint mai mari sau mai mici cu pina la un numar.

de exemplu, am citit pe net ca Louboutin sint in categoria "mai mici decit trebuie"

Pantofii Michael Kors pe care ii iubesc la nebunie sint invers, am avut surpriza sa probez un 39 si sa-mi fie mare.
Apropo de MK, sint mare fan - pantofi si rochii, absolut bestiale.
Pantofii sint ieftini si de calitate (piele inside and out) si comozi ce nu s-a pomenit!!
Iar rochiile au niste design-uri superbe si-s facute pentru femei inalte si suple dar cu forme

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Michael Kors da, si mie imi plac, super calitate, comozi si mult mai accesibili ca pret.
rebuie sa investesc in Jimmy Choo sa imi dau si eu cu parerea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Allure, incearca un nr mai mare. Eu initial asa am facut, ca m-am gandit ca n-am nr fix, si-mi ieseau din picior. I-am schimbat cu unii mai mari doar cu jumatate de nr si sunt ok. De stilettos vorbesc. Acum depinde si cum ti-e piciorul, ca astia Pigalle cum am eu sunt f ingusti in fata,daca ma umflu putin devine dramatic. Dar exista si cu bot semirotund, ma gandesc ca-s mai comozi. ( dar si less sexy, parerea mea). Uite, eu cu Jimmy Choo nu prea ma impac, ma roade tot.
Indraznesc sa spun insa ca Louboutin-ii, contrar reputatiei, sunt de o calitate destul de slaba.
Am avut unii originali cu siguranta, luati din magazin, tot de-aia clasici patent leather. I-am purtat o seara la un party, cu mai mult dans ce-i drept, dar n-am facut jogging cu ei. Acasa am vazut 2 zgarieturi mari si urate pe lac, plus ca talpa rosie era total decolorata si cojita asa, urat. In concluzie, sunt mai buni de etalat pe mochete si covoare, eventual la evenimente care necesita mai mult defilat decat petrecut.

Michael Kors are marimile mai mari pt ca e american, si tot ce vine de acolo e putin decalat fata de masurile italienesti, folosite in general la pantofi. Si eu sunt inalta si ma regasesc.

Mergi la inceput