Christian Louboutin

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Pe site-ul oficial CHRISTIAN LOUBOUTIN apare jos sectiunea stop fake, apoi dati Moteur de recherche, introduceti site-ul de unde vreti sa cumparati si va apare daca vinde fake-uri sau nu.
Cel pus de Lara figureaza ca vinde fake.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nu stiu cum era dubaiul odata ca ultima data cand am fost nu cred ca aveau mall-uri . Adevarul ca mi s-a parut scump fatza de reclama care i se facea, visam si io pantofi ieftini
Dar nici nu cred ca ajungi sa iei cu 100 euro perechea si mama reducerilor sa fie. Oricum preturile pe site-ul lor sunt ok, desi banuiesc ca DHL-ul mai costa si ala ceva. Mai greu e cu asteptarea sa pun mana pe ei pana ajung in ro ca mi-i confisca la vama aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

calculat, model similar doar ca nude si nelacuit am dat 600 lire


Citat:
citat din mesajul lui lara_c

Citat:
citat din mesajul lui Marina

apropo ma indoiesc ca sunt autentici la 360 lire perechea

Marina



Pai dar cat crezu tu ca , costa?
Si Jimmy Choo are perechi ( full price ) incepand de pe la 400.
Lumea , in general, are impresia ca tb sa coste zeci de mii pt ca le tot vad prin tot felul de reviste purtate de sotii de milionari si alte pseudo vedete, dar in realitate sunt accesibile si femeilor normale..nu toate bineinteles..

Uite o pereche la intamplare de pe siteul oficial Louboutin :

http://eu.christianlouboutin.com/uk_en/homepage/mater-claude.html




Marina


Te referi la modelul de pe siteul oficial? Sau modelul de pe siteul cu reduceri - postat initial de mine?

I general in Dubai mie preturile mi s-au parut mai mari ...pana si la reviste! Nu cred ca ei tin cont se reduceri pt ca pantofii sunt din sezonul trecut( tu parca ai spus de acum 2 ani).
Asteapta sa vina bengalezu' bogat ( de exemplu) si sa cumpere tot ca aici nu exista. Nici macar in duty free mie nu mi s-au parut preturile mici si in nici un caz fara taxe. Parfum cumparat din UK - magazin normal 33 lire , acelasi peste o luna il vad in dubai cu echiv a 4Olire in duty free!!!

Altfel cum iti explici preturile de siteul oficial?

Dar acum sa nu inteleaga ca garantez autenticitateta , pantofilor redusi, eu doar am 'descoperit' siteul. De fapt nici macar nu l-am descoperit eu ci sotul..si nici nu vreau sa starnesc controverse, repet am cumparat de multe ori de la tk maxx cu preturi muuult sub cele de pe siteuri oficiale si tk maxx e garatnta ca nu au fake-uri.

Sau pe amazon sunt ceasuri reduse cu 50% de ex pt o perioada de timp limitata. Gasesti guess cu 50 lire (nu am cumprat dar am vazut). Eu am luat de curand un ceasul asta pt sot la juma de pret fara motiv( nu are nici un defect):

http://www.amazon.co.uk/Roberto-Cavalli-Bohemienne-R7253166015-Stainless/dp/B004NNVZHC/ref=sr_1_73?ie=UTF8&qid=1338372056&sr=8-73

absolut autentic. Chestii din aste exista dar nu in orice tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui amarantina

Pe site-ul oficial CHRISTIAN LOUBOUTIN apare jos sectiunea stop fake, apoi dati Moteur de recherche, introduceti site-ul de unde vreti sa cumparati si va apare daca vinde fake-uri sau nu.
Cel pus de Lara figureaza ca vinde fake.


OMG

Mie nu mi se incarca de aici.

Daca intr-adevar sunt voua va pare ca sunt fake rog moderatorii s ainchida subiectul. Nu vreau sa promovez fake-uri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Pai eu l-am cautat acolo si nu apare...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

site-ul oficicial e sufiecient de bun :) si apropo ala francez pare mult mai bine aprovizionat la marimi, pentru cei care nu sunt in UK banuiesc ca nu conteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Pai eu l-am cautat acolo si nu apare...


Caro


In lista lor este acesta WWW.LOUBOUTINSHOESUKSALE.CO.UK care te directioneaza catre site-ul dat de Lara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Marina dar din cate stiu eu site-ul oficial nu livreaza in ro.
Astia livreaza http://www.net-a-porter.com/Shop/Designers/Christian_Louboutin/All si ajunge comanda in cateva zile. Dar nu au multe modele. Daca iti face ceva cu okiul asteapta pana la sfarsitul lui iunie cand fac reduceri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Multumesc Amarantina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

aku clar mai astept ca nu'st asa dusa cu pluta sa-mi cumpar louboutin in fiecare luna

deci trebuie sa strangem relatiile cu prietenele din tarile in care se livreaza

Mergi la inceput