Ce inseamna o femeie ingrijita?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

n-am citit tot, da am o intrebare: de cand parul cu fire albe e semn de neingrijire????



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




daca te referi la ce am scris eu, ar fi utila o precizare : e vorba despre parul vopsit, sunt persoane care din lipsa de timp sau neglijenta lasa prea mult timp sa treaca intre doua vopsiri si daca se mai si tund, e un haos in parul lor: radacini crescute, fire albe de par sticlind, varfurile cu vechea vopsea, etc.

asadar, nu ma refeream la doamnele care aleg deliberat sau din motive medicale (alergii, de ex. ) sa aiba parul grizonat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

eu stiam de faza cu pestisorii, e implementata si pe-aici, dar mi se pare cam creepy.

parul grizonat e foarte ok din punctul meu de vedere. amestecatura de fire albe si resturi de vopsea nu. ori-ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

giulia, si eu imncerc sa evit sa cumpar haine sport, dar daca am un trening si un tricou si 3 dulapuri cu haine mai trendy o sa imbrac treningul

acuma e si faptul ca de 3 ani stau acasa si cresc copii



ascunde hainele sport, indeasa-le undeva mai in spate in dulap! atunci cand vei deschide dulapul, le vei vedea pe astea trendy prima data!

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

astazi a sunat ceasul la 6, asa ca evident m-am trezit la 7.40

dar am apucat sa ma spal, inclusiv pe cap, nu am apucat sa ma machiez, dar na, la gym la bebe sa zicem ca sunt doar mame cu copii bolnavi la recuperare, deci merge si asa

ieri mi-am cumparat sandale, dar cred ca le pun doar in bagaj, ca imi iau adidasi pe avion, cu pantaloni de trening, sa pot cand dorm bebeii de dupa masa sa merg la sala la hotel (o sa doarma probabil si tati cu ei)

si da, m-ati convins, imi iau 2 rochite cu mine

intrebare - ce sa imi iau de pus in cap la soare? eu fac insolatie imediat, cand eram mica am fost si in coma putin din cauza asta, asa ca musai ceva. dr nu ma simt ok cu palarii cu boruri mari, si nu stiu daca basca cu cozoroc merge la 31 de ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian


eventual imi zice sa nu imi mai rod unghiile, ca in general le am roase in carne. da, urat de tot. acuma mi-am pus gel pe ele si au scapat, da uite ca nu gasesc nicaieri sa mi le umplu, brusc toate manichiuristele folosesc acril. ok, mi-am comandat trusa si o sa mi le fac singura cu gel. asa macar mi le pot face saptamanal.



ce se face la o pedochiura? te doare? ca nu am fost in viata mea


ma mir ca spui ca toate manichiuristele folosesc acryl...eule am tot cu gel, in cluj, cel putin, e plina piata de manichiuriste care lucreaza si cu gel si cu acryl, e optiunea clientei ce vrea.

pedichiura nu doare, la fel cum nu doare nici manichiura, dar iti curata pielea (talpa) de stratul de piele moarta...

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

eu vreau sa merg la o pedichiura spa. Fara briciuri & stuff. Au se pare niste freze speciale pentru indepartarea celulelor moarte - caci asta ma intereseaza in primul rand.


buey, nu stiti nimic ! ultima fitza e sa-ti faci mani/pedi cu pestisori, din aceia care papa celulele moarte (specia garra rufa, mai sunt numiti pestii-doctor). bagi mainile si picioarele in acvariu si astepti sa pape pestii toata pielea moarta, pe urma se lucreaza la finisaje.

Mda...doar ca pestisorii nu stiu daca respectivul client pe care-l rontaie, este sau nu purtator de boli. Si nici urmatorul client nu stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

poti folosi o bandana in loc de sapca, insa nu-ti protejeaza fata.
exista si palarii cu boruri mai mici, poti lega o esarfa asortata cu costumul de baie/rochia de plaja si esti foarte trendy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

parul acuma e inchis ca am stat eu prea mult cu vopseaua, breton am, e acolo, dar nu sta domnule cum trebuie, se duce intr-o parte tot

eu as vrea asa, un par pana in talie... dar n-am rabdare sa creasca


pt un breton nabadaios, asa e si al meu, e important sa il ususci cu phoenul sau peria rotativa cu aer cald in forma si directia in care vrei sa stea...apoi poti sa il tapezi un pic, il aranjezi si adi cu fixativ. dupa mai multe ture de uscat in forma in care vrei parul se va mula. la nevoie folosesti placa, face minuni

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

cum faceti sa va epilati eficient cu epilatorul electric? si cat de des?


eu cu asta ma dau doar pe picioare,in rest nu suport durerea. cam odata la 2 sapt...dau pe viteza maxima si miscari de sus-jos pe picior, dupa care mangai cu palma sa simt daca au mai ramas fire razlete

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

eu vreau sa merg la o pedichiura spa. Fara briciuri & stuff. Au se pare niste freze speciale pentru indepartarea celulelor moarte - caci asta ma intereseaza in primul rand.


buey, nu stiti nimic ! ultima fitza e sa-ti faci mani/pedi cu pestisori, din aceia care papa celulele moarte (specia garra rufa, mai sunt numiti pestii-doctor). bagi mainile si picioarele in acvariu si astepti sa pape pestii toata pielea moarta, pe urma se lucreaza la finisaje.

Mda...doar ca pestisorii nu stiu daca respectivul client pe care-l rontaie, este sau nu purtator de boli. Si nici urmatorul client nu stie...




era un fel de glumita . nici eu nu m-as lasa rontaita de acei pestisori. pe de alta parte, la fel de bine poti lua ceva si de la un salon clasic, daca nu sunt respectate cu sfintenie regulile de igiena si dezinfectare. intr-o emisiune din sua, s-a facut afirmatia ca un salon de mani/pedi care se respecta si isi respecta clientii, trebuie sa foloseasca de fiecare data set de ustensile noi, era inacceptabila ideea dezinfectarii instrumentelor pentru a fi folosite din nou.

Mergi la inceput