Ce inseamna o femeie ingrijita?

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Uite,mie, ultima poza nu imi place!Blondul e dificil,tocmai pt ca trebuie sa -ti faci mereu radacinile,dar exista kituri pt radacini,nu vad problema,stiau de cand au ales culoarea.Si da,asta e neingrijire pt mine.Daca ai facut o alegere ,tine -te de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

Lo-li-ta machiajul distruge fata. Sau intr-o tara ca Olanda daca mergi pe bicicleta... si ploua ti se prelinge:)))

Am zis ca dupa mine o femeie cu o forma fizica rezonabila, curata, epilata, tunsa si cu haine de marimea potrivita arata ingrijit. Stilul de viata si locul in care te afli dicteaza restul.

Dar curiozitatea ma mana sa intreb... daca mergeti intr-un parc natural cu bicicletele o parte, hiking alta si sfarsiti la plaja. Cum va imbracati?

In pauza de pranz iesiti la o plimbare in parc? Daca iesiti purtati tot pantofii de serviciu? Nu aveti timp sa va schimbati complet.

Cum faceti jogging?


Mergi cu copilul afara sau copiii pe o promenada lunga unde unul invata sa mearga pe bicicleta si trebuie sa-l tii, adica sa alergi dupa el. Cum te imbraci?

Gradinaresti in curte plantand/mutand copaci, pui mulch=rumegus, aduni fructe. Cum te imbraci? Dar daca tocmai ti-a distrus mingea un rasad de flori... cum mergeti imbracate ca sa luati altul de la magazinul aflat la 10 -15 minute departare?


Mergi la picnic la malul marii seara de seara. Tantarii incep sa apara si orice zona lasi neacoperita trebuie sprayata. Tantarii te musca unde inclusiv unde se lipeste pantalonul daca-i subtire... asa ca-n delta. Cum te imbraci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui jenn

Uite,mie, ultima poza nu imi place!Blondul e dificil,tocmai pt ca trebuie sa -ti faci mereu radacinile,dar exista kituri pt radacini,nu vad problema,stiau de cand au ales culoarea.Si da,asta e neingrijire pt mine.Daca ai facut o alegere ,tine -te de ea!


exemple de chituri??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

pai s-a mai vb pe aici :)
in primul rand sunt vopsote si coafate lka marea arta, ceea ce insemna ca radacinile negre /satene sunt pt a da iluzia de tinerete, cica nu au albit.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Da.
A fost un trend(nu stiu daca mai e).
Radacinile alea sunt vopsite mai inchis, nu ne-vopsite :)
Unora le sta bine, altora rau, depinde cine le-a coafat si, presupun, cum a batut lumina la poza:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui AB_AC

Lo-li-ta machiajul distruge fata. Sau intr-o tara ca Olanda daca mergi pe bicicleta... si ploua ti se prelinge:)))

Am zis ca dupa mine o femeie cu o forma fizica rezonabila, curata, epilata, tunsa si cu haine de marimea potrivita arata ingrijit. Stilul de viata si locul in care te afli dicteaza restul.

Dar curiozitatea ma mana sa intreb... daca mergeti intr-un parc natural cu bicicletele o parte, hiking alta si sfarsiti la plaja. Cum va imbracati?

In pauza de pranz iesiti la o plimbare in parc? Daca iesiti purtati tot pantofii de serviciu? Nu aveti timp sa va schimbati complet.

Cum faceti jogging?


Mergi cu copilul afara sau copiii pe o promenada lunga unde unul invata sa mearga pe bicicleta si trebuie sa-l tii, adica sa alergi dupa el. Cum te imbraci?

Gradinaresti in curte plantand/mutand copaci, pui mulch=rumegus, aduni fructe. Cum te imbraci? Dar daca tocmai ti-a distrus mingea un rasad de flori... cum mergeti imbracate ca sa luati altul de la magazinul aflat la 10 -15 minute departare?


Mergi la picnic la malul marii seara de seara. Tantarii incep sa apara si orice zona lasi neacoperita trebuie sprayata. Tantarii te musca unde inclusiv unde se lipeste pantalonul daca-i subtire... asa ca-n delta. Cum te imbraci?



Cu exceptia plimbarii in parc,eventual stau pe o banca.....prefer pentru ce am bolduit..o tinuta sport ...de exemplu tocmai mi-am achizitionat pantaloni sport trei sferturi si un tricou Nike,.....ideea e ca sunt negre,cu o singura dunga alba si merg perfect si cu sandale cu platforma si cu adidasi.....iar cu sandale,daca nu s-ar vedea sigla cumv in fata stanga,ai zice ca e pur si simplu pantalon.Am cateva din astea pentru iesit in oras cu copilu...mai sport,pentru fugit dupa bicicleta copilului dar ma pot opri si la terasa fara probleme..conteaza croiala si calitatea.Pentru seara pe plaja...cand o fi ca noi nu avem voie din cauza arsurii Evei la soare doi ani(mai e unul).pantalon de in cu talie joasa,sandale cu platforma si maieu...si un sal de preferinta in culori vii(vernil,sau portocaliu).....

Obligatoriu parul proaspat spalat si o tunsoare care e frumoasa si cand te trezesti dimkineata si seara...stiti ca o femeie se vede cat e de frumoasa dimineata cand se trezeste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui AB_AC
[.

Dar curiozitatea ma mana sa intreb... daca mergeti intr-un parc natural cu bicicletele o parte, hiking alta si sfarsiti la plaja. Cum va imbracati?



Pai un costum de baie pe dedesubt sau in geanta, pantaloni sport trei sferturi (presupun ca e soare si cald in scenariul asta altfel nu ma bag la excursii de genul) ca am celulita si grasime prea multa pe picioare, dar ar merge si pantaloni sport mai scurti. Un tricou-bluza cu mineci scurte si o jacheta sport sau un pulover subtire gen cardigan in geanta. Fiindca telul este plaja probabil ca mi-as lua sandalele teva de apa, dar depinde de terenul de hiking. daca e foarte accidentat, adica daca trebuie sa cobor muntele spre plaja, atunci probabil bocancii de hiking si blue jeans lungi si sandalele in geanta.

Citat:
citat din mesajul lui AB_AC[/i


In pauza de pranz iesiti la o plimbare in parc? Daca iesiti purtati tot pantofii de serviciu? Nu aveti timp sa va schimbati complet.



In general da. Depinde, daca e iarna am la servici alti pantofi decit cei de strada si daca ies la plimbare prin zloata atunci clar imi schimb pantofii. Daca nu, in general nu schimb pantofii, nu mai port demult toace de 10, insa pe cind eram in facultate umblam cu toace de 8-10 si nu le dadeam jos 12 ore si mai bine.

Citat:
citat din mesajul lui AB_AC
Cum faceti jogging?



Cu tricou de sport, pantaloni lungi sau trei sferturi de sport ori trening. Si pantofi de alergat, evident.

Citat:
citat din mesajul lui AB_AC

Mergi cu copilul afara sau copiii pe o promenada lunga unde unul invata sa mearga pe bicicleta si trebuie sa-l tii, adica sa alergi dupa el. Cum te imbraci?



In jeans cel mai probabil. Si o bluza. Daca e foarte cald atunci intr-o rochie usoara de vara si il las pe sot sa alerge. Pantofi semi sport sau balerini. Ori sandale daca alearga sotul si e foarte cald, dar sandale cu toc jos.

Citat:
citat din mesajul lui AB_AC
Gradinaresti in curte plantand/mutand copaci, pui mulch=rumegus, aduni fructe. Cum te imbraci? Dar daca tocmai ti-a distrus mingea un rasad de flori... cum mergeti imbracate ca sa luati altul de la magazinul aflat la 10 -15 minute departare?


Daca e vorba de munca multa si murdara, fie gradinarit, fie ca pui gresie sau vopsesti prin casa, atunci eu am o salopeta din denim care e clar de munca, e patata de vopsea, roasa in genunchi, you get the picture. Daca trebuie sa alerg pina la Home Depot pentru 5 minute, ca mi-a crapat bormasina sau ca trebuie sa mai iau un sac de mulch, atunci ma duc asa cum sunt, nu ma mai schimb. Sunt in tinuta de munca, nu neaparat neingrijita :)

Citat:
citat din mesajul lui AB_AC

Mergi la picnic la malul marii seara de seara. Tantarii incep sa apara si orice zona lasi neacoperita trebuie sprayata. Tantarii te musca unde inclusiv unde se lipeste pantalonul daca-i subtire... asa ca-n delta. Cum te imbraci?


Asta e simpla. Depinde de vreme, daca sunt inca 25 de grade seara pai cu pantaloni subtiri lungi dati cu spray de-ala cancerigen cu Deet ca mi-am facut provizii inainte sa il scoata de pe piata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

http://www.vitalkitracines.be/products.php Daca nu gasesti,cumperi o vopsea si folosesti doar jumatate de tub.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Citat:
citat din mesajul lui AB_AC

Lo-li-ta machiajul distruge fata. Sau intr-o tara ca Olanda daca mergi pe bicicleta... si ploua ti se prelinge:)))



Hai, ma, ca putin gloss si niste blush/pudra minerala merge. Si mascara waterproof, poftim Se spune ca machiajul strica fata, dar eu una am constatat, dupa multiple experimente ca daca ies din casa fara fond de ten sau macar BB cream, chiar daca ma creia o pauzasc, ma umplu de bube de-alea mari si urate. O avea de-a face cu praful si poluarea din Bucurestiul asta imbacsit, nu stiu, dar tenul meu e fericit asa mascat. Mai multi dermatologi mi-au zis ca un fond de ten de calitate protejeaza de diverse "agresiuni". La mine una se aplica, desi nu am o piele prea sensibila sau cu probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

Multam de lamuriri Ok nu-s defecta... doar ca nu-s citadina. Sau nu mai sunt

O singura precizare. La mine gradinaritul e pasiune de sambata si munca asa grea ca nu plantez copaci mereu. Intre doua activitati sportive ale copiilor...am si eu timp sa admir florile si cerul si ma rog ..tot ce mai pica.

Lo-li_ta hi hi de mascara n-am nevoie, dar ai dreptate exista si waterproof.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

gata, am fost la prima pedi din viata me, nu e mare lucru dar arata bine. cam la 2 luni se face cica

acuma urmeaza epilat inghinal peste o ora, dar cica aici nu face si pubian. asta preupun ca inseamna ca nu o sa fie brazilian, nu?

plus ca trebuie sa imi iau ceva costum pt servici, eu de vara nu prea am. capitolul asta nu imi place ca e greu sa gasesti un croi care sa arate bine pe tine, plus sa fie si material bun

Mergi la inceput