Cel putin 10 kg jos (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Bianca, e putina daca mananci putin . E o dieta hipocalorica, dar cu exceptia zilei de miercuri e usor de tinut, ca nu ai cantitati. Oricum, stim toate ca dupa cateva zile de dieta ti se micsoreaza stomacul si nu mai intra mult.

La ziua aia in care ai doar fructe, eu pap fructe pana la ora 15-16 si dupa legume, dar mananc cand am chef, nu tin MD, P si C. Si in ziua aia scap si fructe deshidratate + migdale sau nuci. Azi de exemplu am legume gatite, branza, ou. Am mancat de dimineata 2 feliute branza, la pranz am papat o farfurie plina cu brocoli si conopida aburite (cu un strop de sare) si un ou fiert, iar la cina voi manca ciuperci inabusite cu usturoi si putin marar.

Eu nu am mai facut sport de 3 zile si vad ca nici azi nu am chef...trebuie sa-mi vina musafirii...

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Multumesc pt info, atunci cred ca trebuie sa astept o micsorare mai serioasa.

Oricum mananc foarte diferit si putin fata de stilul meu din ultimii ani, mai jos de atat inseamna ca nu sunt inca pregatita- o pastrez ca solutie de rezerva daca stagnez prea mult timp. Si-asa l-am intrebat pe al meu aseara de cateva ori daca acolo sunt sigur sigur 500 g de cirese, pana mi-a precizat ca-s chiar 550

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Parinte,iarta-ma ca am pacatuit.....Azi a fost ziua prietenei mele si am pacatuit...la zi de proteina am mancat o felie de tiramisu,doua bucatele de ciocolata de casa si doua prajituri cu aluat ras,facute in casa,cu produse bio din creierul muntilor....

Ea face la aniversari bunatati in casa.....ei da n-o fi foc...reduc cantitatile din zilele urmatoare..partea proasta e ca ma doare stomacul....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


ei, mai sunt si ocazii de neratat- asa ma justific si eu cand mananc diverse. Cel mai nociv in topul meu anti-slabit ramane tortul, chiar si fara multa cioco sau frisca, era mai mult pandispan ce am mancat insa a contat mult la cantar.

am mancat si ieri seara juma de kil de cirese, zic eu ca imi priesc - dar inca lupt cu gramele astea nesuferite de dupa 69, nu vor sa cedeze deloc. am fost ieri si la un anticelulitic, a fost super, blugii "test" vin bine, cantarul e de neclintit, mai degraba o ia in sus, asta da...

pt azi am un plan mai light, sper sa-mi reuseasca implementarea caci ma apropii de perioada sensibila si atunci clar nu mai am sanse.

weekend fara pofte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Ieri am schimbat total menul, dupa o documentare asiduua despre smoothies, sucuri de fructe sau/ si legume si beneficiile lor in detoxifiere.

Am baut la MD 250 ml si la gustare vreo 300 ml dintr.un amestec de morcovi, mar, banana si lamaie. F bun, nu a prea tinut de foame, dar am rezistat eroic pana la pranz, cu branza de vaci si salata de spanac, pe la 6 am bagat 3 sardine la gratar cu salata de varza si seara 500g cirese. Nu a fost neaparat putin, cat diferit de stilul meu insa azi dimineata am vazut ca a meritat, am scapat de 600g.

Incerc sa repet si azi, in special sucul din prima parte- asta mi.a reusit - vreau sa verific daca mai are efect.


Pe aici vad ca e liniste, sper ca ne "revedem" cu vesti bune curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Io am putut sa ma imbrac in sfarsit cu o pereche de pantaloni faini.....Laura25 poate s adepuna marturie...mai am inca 10 kile sa fiu din nou rapitoare...dar fata de cum eram...e super..s-au mai dus 1 cm.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

lyada,
masajul anticelulitic care e ?acela mai dur,cu ciupituri ,de la genunchi in sus pana la brau???ca eu mai fac din cand in cand cel cu miere,dar la acesta nu se prea mobilizeaza depozitele de celulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Bonsai, ala e, cu framantari, ciupituri, cu diverse parti ale mainilor. Am noroc ca nu lasa vanatai, cred ca lucreaza corect, pielea insa ma doare si a doua zi, cand fac dus de ex. Iar cel cu miere il simt cum ma ajuta sa dau jos, imi pare rau ca nu au cantar acolo sa verific post sedinta





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Doamnelor, cum o duceti, ce mai faceti, ziceti, mancati?

eu azi am revenit pe un menu clasic
MD: branza de vaci cu ardei gras si niste spanac gatit ramas de ieri+wassa (mi-era foame dupa weekendul de semi-detoxifiere)
G: iaurt cu nuci
P: salata verde+laptuci, un ou fiert&cascaval light
G: cred ca migdale, ma uit in jur si nu prea am altceva la birou
C: cirese

la mine a fost ok si ziua de ieri, nu la fel de spectaculoasa in scadere insa, cam 300 g, bune si ele pt moral intr-o zi ploioasa ca asta...


Mada, cum sunt pantalonii aia faini? colorati? oare la voi ploua?! m-am saturat de pantaloni negri, abia incepusem sa scot in lume diverse piese mai colorate. Simt ca voi putea intra curand in masura 40 si asta imi da aripi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Salutare !

Ma deprima vremea asta...m-am saturat de ploaie si de frig...

cum e masajul asta cu miere ? adica e miere, miere ? si nu e lipicioasa ? sa nu radeti, dar n-am mai auzit pana acum

am fost ieri pe la H&M sa caut o rochita alba cu flori pe poale, pe care o vazusem pe site si am gasit-o, dar masura 42 imi era mare , iar masura 40 imi era doar un pic larguta, deci...se vede ! n-am luat rochita ca cine a probat-o inainte si-a lasat tot make-up -ul pe ea...foarte urat

in weekend am cam dat-o in bara, adica am mancat un ecler (sotul si fetita mi-au pregatit pranzul sambata si au facut eclere, din care am mancat pana la urma unul...), iar ieri am mancat 4 saratele, ca am plecat de acasa si nu mancasem nimic...sa vedem ce zice cantarul maine. Astea au fost singurele abateri insemnate in ultimele 2 saptamani

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput