Epilarea intima

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Eu numai cu ceara , de ani de zile, epilat total, mi s-a rarit foarte mult si nici nu mi cresc fire in piele. Primele dati e mai dureros, dupa aia te inveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Depinde de...copil. A mea a inceput dupa 13 ani, pana atunci nu avea ce epila :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Scuze de offtopic dar cum faceti un copil de 10-11 ani sa stea la depilat, cand al meu (bine eu am baiat dar daca ar fi fost fata...)nu sta nici la dentist decat legat (vorba vine, dar tot pe acolo suntem).Mie imi e frica de mor, dapoi sa conving o fetita sa se supuna la asa ceva de bunavoie.Cum faceti voi daca nu e secret binenteles.
Spor la depilat .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nu trebuie s-o faci sa stea, e invers trebuie sa te faca ea pe tine sa fii de acord cu asta.
Ca sa se inteleaga: eu cred ca nu mamele sunt cele care duc fetele de 10-11 ani cu forta la salon sa le jumuleasca, ci ele fetele vor cu tot dinadinsul sa ajunga acolo. Pe unele mamele le duc fara prea multe discutii, iar restul fetelor (si mamelor) nu au decat sa intarzie cat pot, dar in final nu au incotro decat sa "tina pasul".

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Nu trebuie s-o faci sa stea, e invers trebuie sa te faca ea pe tine sa fii de acord cu asta.
Ca sa se inteleaga: eu cred ca nu mamele sunt cele care duc fetele de 10-11 ani cu forta la salon sa le jumuleasca, ci ele fetele vor cu tot dinadinsul sa ajunga acolo. Pe unele mamele le duc fara prea multe discutii, iar restul fetelor (si mamelor) nu au decat sa intarzie cat pot, dar in final nu au incotro decat sa "tina pasul".

Da, da, da ...si eu cred la fel ...ca fetele vor si se milogesc de parinti. Problema este, cum convingi o adolescenta ca e mai bine la depilat decat la ras ? Sunt convinsa ca majoritatea prefera metoda mai fara de durere ...

Fica-mea stie de depilat - pe picioare desigur ... de la mine, ca eu in general ma duc la salon vinerea seara, in jur de ora 8:00 P.M., dupa ce copiii sunt imbaiati si stau la TV. Poate vazand ca procedeul asta este obisnuit la mine, o sa vrea si ea la fel cand o fi mai mare. Chiar nu as dori sa inceapa cu lama ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu am alta intrebare: daca se trage atat la epilare... nu se lasa pielea din zona? Ca eu imi imaginez ca dupa vreo 10 - 20 de operatiuni incepe sa falfaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Eu am alta intrebare: daca se trage atat la epilare... nu se lasa pielea din zona? Ca eu imi imaginez ca dupa vreo 10 - 20 de operatiuni incepe sa falfaie


Nu stiu...ai vazut pe cineva (sub 60-70 de ani) sa-i falfaie pielea pe picioare sau bratze?...Iar daca dupa 60 de ani incepe sa falfaie zona...who cares?
Io zic ca cine-a incercat o data cu ceara nu se mai intoarce veci la lama/creme/epilator, oricat ar fi fost ele de "prima iubire"...ceara e the best!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

la fotomodelele jumulite tot la zece zile le-ar atarna dansele pana la genunchi.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Io zic ca cine-a incercat o data cu ceara nu se mai intoarce veci la lama/creme/epilator, oricat ar fi fost ele de "prima iubire"...ceara e the best!

Confirm, confirm, confirm ... oricat as incerca, ar trebui sa scriu sub pseudonim ca sa explic de ce confirm .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Eu, odata pep an, cind ajung in tar ama epilez complet cu ceara la salon. Doare, dar e suportabil. Daca as fi in tara sigur as face asta de fiecare data.
Aici insa, costa mult si, desi de juma de an m-am decis sa merg la salon, totusi nu a reusit sa aca treaba la fel ca cea din RO.
In rest, eu ma fac cu epilatorul, odata la 3-4 sapt. Mai repede nu prea am ce...doar un fir ici si unul dincolo. La axila ma fac singura uc ceara adusa din tara.

Lama nu as recomanda-o nici un rputul capului. Am facut prostia asta in clasa a 10-a...eram printre putinele care nu se radeau, desi aveam citeva fire si alea blonde. Radacina s-a intarit, firul s-a inchis la culoare si s-a indesit.

Fetei mele i-i repet mereu: cind va fi cazul, la salon, nici decum cu lama. Ea are 12 ani si 4 luni, are colege care deja s-au epilat...marea majoritate au citev afire la axila...a avut si ea si i le-am luat cu ceara la "rece". Nu stiu cit a durut.o cit mai mult a gidilat-o. Insa, nu mi-ar fi placut mie sa o vad cu top si cu 2-3fire iesite de la subbrat. Si da, am sa o incurajez sa mearga la epilat cu ceara. Eu lama nu am mai incercat-o de atunci, adica de peste 26ani si nici nu am de gind.

Mergi la inceput