Epilarea intima

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

dexonline e calea cea mai usoara . Acolo scrie ca e unul si acelasi lucru.

Cat despre (d)epilare, eu una nu m-as face cu ceara nici sa mor. Imi iubesc lama pana peste poate. O data pe saptamana, uneori chiar la doua saptamani e suficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

dexonline e calea cea mai usoara . Acolo scrie ca e unul si acelasi lucru.

Cat despre (d)epilare, eu una nu m-as face cu ceara nici sa mor. Imi iubesc lama pana peste poate. O data pe saptamana, uneori chiar la doua saptamani e suficient.




o data pe sapt???? pai esti norocoasa!

fetelor, imi dati curaj sa merg la (d)epilat cu ceara, zau!

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Sunt?

Adevarul e ca toata lumea m-a speriat la inceput ca sa nu ma rad cu lama nici macar la subbrat, ca se indeasa...ei bine ma rad deja de...vreo 20 de ani si nu s-a indesat deloc. Nici nu creste repede, cum spuneam, uneori si la doua saptamani ajunge. Dar de obicei ma rad la o saptamana. Nicidecum mai repede. Nah, dar daca zici ca sunt norocoasa, oi fi! Inseamna ca si mama, sora si fata mea cea mare sunt la fel de norocoase . Ca si prietenele fetei mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Epilat total cu ceara de unica folosintza, parerea mea. Doare ca dracu' primele 2-3 ori, dar deh, cu aparatul doare si mai tare iar crema/lama...cu astea din a 3 zi esti ca un barbat neras, cu perisori care intzeapa. Da' o data la 2 saptamani mi se pare cam mult, asta numai la o tanti din "Next Top Model" am auzit, ca le spurca pe manechine ca vai de mine, epilarea la nyunyu tre' sa se faca la maximum 10 zile Ba mie o data/ luna mi se pare suficient, adica mie in zona aia imi creste mult mai lent decat pe picioare, ce naiba sa jumulesti la 10 zile?! Pielea, eventual.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
epilarea la nyunyu tre' sa se faca la maximum 10 zile


ma tavalesc pe jos de ras....denumirea asta nu am mai auzit-o!

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Sunt?

Nah, dar daca zici ca sunt norocoasa, oi fi! Inseamna ca si mama, sora si fata mea cea mare sunt la fel de norocoase . Ca si prietenele fetei mele.




ori suneti voi toate chiar asa de norocoase, ori sunt eu o ciudata, dar eu trebuie sa ma rad cam la 3 zile, altfel intep ca un arici

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Exact, exact ... mie mi se pare lama asa o solutie de moment, adica de apelat cu 10 min inainte de sex ... la a 3 a zi de lama inztepi ca naiba, ce sex mai e ala cand te inzeapa enervant la orice atingere ... Plus ca eu nu cred ca barbieritul poate curatza tot, curatza in fatza dar pe masura ce inaintezi "sud" mie imi pare si mai periculos de dat cu lama ca e zona mai fina si mai imposibil de vazut pe unde trebuie curatzat ... una din pozitiile de depilat intim este stat pe spate, cu genunchii adunati la piept ... o sa ramaneti uimite ce exista cat mai in spate, ori eu nu vad cum poti da cu lama in pozitia asta

Ce vreau sa spun cu asta este ca, dupa mine, lama nu este decat o solutie de moment si de evitat pe cat posibil. Eu o sa evit cat pot sa o pun pe fica-mea pe lama ... auziti, dar chiar, pe la ce varsta incep fetele acum cu procedurile astea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

In fine, pareri si pareri...eu raman oricum la lama mea iubita . Si zau ca nu am auzit plangeri ca as fi barboasa sau ca as intepa. Operatiunea o fac pe bideu, nimic complicat.

Eu am intrat mai mult ca sa raspund la intrebarea lingvistica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

eu ma (d)epilez singura cu lama in pozitie de stat pe vine sau cum se spune si ajung cu lama destul de in spateuneori ma mai ajuta sotul (asta rar, din moment ce nu e acasa)
intr-adevar e neplacut sa intepi, si pt tine dar si pt partenerasa ca la ceara cu noi!
nu stiu la ce varsta incep fetitele aceasta operatiune, dar banuiesc ca mult mai devreme decat am inceput-o noi...credeti ca e o idee buna sa apeleze din prima la ceara? si o intrebare mai off-on topic: baietii cum ii invatam sa se rada/tunda sau nu in zona pubiana?

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cam pe la 10-11 ani incep fetitele pe picioare si la subrat, care sunt mai paroase si o mustacioara. In general daca parul e atat de vizibil incat deranjeaza posesoarea nu e indicat sa inceapa cu lama. Parul nu se indeseste dar radacina se intareste si pe urma e mai dureroasa smulgerea.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput