Cum sa scap fara mare chin de vreo 2 kg?

Cum sa scap fara mare chin de vreo 2 kg? | Autor: ralucutza77

Link direct la acest mesaj

La inceputul lui iulie o sa plecam in concediu la mare si as vrea sa dau jos vreo 2 kg inainte sa plecam (am un pic de burta si ceva aripioare). Merg in fiecare saptamana de 2-3 ori la aerobic, nu mananc seara decat foarte rar, paine mananc doar dimineata, dar de la dulciuri mi-e cam greu sa ma abtin (am si glicemia cam mica de obicei si de la oboseala simt nevoia sa mananc dulce). Cu stilul asta de viata din prezent reusesc sa ma mentin, dar de dat jos, nici vorba. Imi puteti recomanda vreo dieta care sa ma ajute sa scap de cateva kg? Ceaiurile de slabit ajuta? Multumesc!Mami de Miruna si de Vladut

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

sauna ?
incearca sa iei un supliment pe baza de crom, taie pofta de dulce. chiar acum cateva zile era prezentata varianta asta, in emisiunea dr. oz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

O dieta hiperproteica pe o perioada scurta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ma indoiesc ca doar 2 kg vor face sesizabila vreo diferenta in aspectul fizic, mai ales ca se intampla sa nu slabesti mereu unde vrei... pt. anumite zone sunt bune exercitii specifice, iar ca dieta as reduce cantitatea de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

la mine 2 kg chiar fac diferenta, ca-s mica de inaltime si cu cate 1 kg in plus pe fiecare fesa doar acolo se pun, dar tot de acolo se si dau, eu reusesc cu disociatul in 3 saptamani.

succes si fara dulciuri!


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Niste impachetari poate, cu gel de termosudatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Regim complet hiposodat (asa numai acumulezi lichide in organism), disociat pe mese (carne cu salate), fara paine/orez/paste/patiserie/dulce absolut deloc, iaurt simplu cu fulgi de cereale, ceai diuretic la greu. Nu este un regim sanatos, nu recomand decat pt maxim 3-5 zile si doar in situatii de extrema urgenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vladis

la mine 2 kg chiar fac diferenta, ca-s mica de inaltime si cu cate 1 kg in plus pe fiecare fesa doar acolo se pun, dar tot de acolo se si dau, eu reusesc cu disociatul in 3 saptamani.succes si fara dulciuri!
mami de miruna si vlad Si Mihaita are nevoie de voi!Speranta si incredere pentru Davidwww.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE
Si eu am 1.56 m, asa ca 2 kg chiar se vad. Am auzit ca si masajul ar ajuta, dar stau cam prost si cu timpul si cu banii. blackgirl0, daca nu mai pun sare deloc, oricum nu o sa imi mai vina sa mananc, asa ca e o idee.CorinaDani, multumesc de ideea cu Cromul, am mai auzit si eu de el, o sa incerc. Daca as reusi sa renunt la dulciuri, probabil ca as reusi sa dau jos.Mami de Miruna si de Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Depinde de metabolismul tau, sa iti spun...

eu sunt o persoana slaba, mereu am fost tipul ...zvelt, sa zic asa...fara cartofi prajiti, carne, paine slabesc usooor:(.Cum de-a lungul timpului dieta mea s-a tot schimbat, mi-am facut obiceiul sa-mi incep dimineata cu un fresh, care am vazut ca in timp m-a topit de kg...
eu nu il beau ptr a slabi, dar e detoxifiant, bomba de minerale, si implicit topeste kg...
eu amestec:busuioc(cateva frunzulite) menta proaspata, kale(3 foi)un mar si frunzele de la morcov.Le bag la blender ptr cateva secunde(peste doua minute din cauza vitezei verziturile se oxideaza isi pierd din proprietati).beau ce rezulta...daca mai adaugi si seminte de chia slabesti garantat!

eu adaug acum banana ca is slaba bat, si in plin detox...adica ai sa observi ca mergi mai des la baie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikole

Depinde de metabolismul tau, sa iti spun...eu sunt o persoana slaba, mereu am fost tipul ...zvelt, sa zic asa...fara cartofi prajiti, carne, paine slabesc usooor:(.Cum de-a lungul timpului dieta mea s-a tot schimbat, mi-am facut obiceiul sa-mi incep dimineata cu un fresh, care am vazut ca in timp m-a topit de kg...
eu nu il beau ptr a slabi, dar e detoxifiant, bomba de minerale, si implicit topeste kg...
eu amestec:busuioc(cateva frunzulite) menta proaspata, kale(3 foi)un mar si frunzele de la morcov.Le bag la blender ptr cateva secunde(peste doua minute din cauza vitezei verziturile se oxideaza isi pierd din proprietati).beau ce rezulta...daca mai adaugi si seminte de chia slabesti garantat!eu adaug acum banana ca is slaba bat, si in plin detox...adica ai sa observi ca mergi mai des la baie...Nikole, mami de Albastrel si Albastrica
And I saw the river
Over which every soul must pass
To reach the kingdom of heaven
And the name of the river was suffering –
And I saw the boat
Which carries souls across the river
And the name of that boat was
Love. ---Saint John of the Cross
Spre rusinea mea, nu stiu ce sunt foile de kale si nici semintele de chia. Semintele astea banuiesc ca s-or gasi pe la plafar, dar foile de kale...?Mami de Miruna si de Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

http://en.wikipedia.org/wiki/Kale am inteles ca se gasesc in piata matache, dar ma interesez sa iti spun exact, daca vrei.

http://www.mychiaseeds.com/Articles/Top10ChiaBenefits.html pe astea daca le consumi, e bine, preferabil sa le lasi la hidratat vreo 20 de minute in apa naturala.Devin un gel, pe care ori il bei asa simplu(nu au gust) ori il amesteci in iaurt, sau pisezi o banana, vezi tu cum combini...eu le iau cu miere, asta ptr ca le-am cumparat, dupa ce le termin nu mai cumpar ca slabesti rau de la ele

Mergi la inceput