MONTIGNAC (173)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

am facut mancarea de naut cu carne tocata...o iesit buna....si a fost mancata de careva care chiar a spus ca e delicioasa...v-o recomand

am o durere de gat de numa si-mi curge nasul intr-o veselie...deci bag multa miere si lapte si ou crud


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Sanatate Brandusiko

Mai pui o data linkul cu mancarea de naut?

Va pup si ma duc la gratareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

aici e link-ul puisoaro http://veronica.forumhit.ro/t6404-mancare-picanta-de-linte-cu-carne-tocata

eu am pus ashea: 250g linte verde, si vreo 1-2 linguri linte rosie, carne cam 300g ... cred ca acele cantitati scrise pe site is ff mari adik daca as fi pus 500g linte si 750g carne as fi facut nuntapentru ca si asa mi-o iesit ditamai oala (***apropo de asta cred ca imbinarea astea linte+carne tocata merge de minune la sarmale sau ardei umpluti...)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:


Na, c-am inceput sa ma balbai.....
Nu stiu de ce mi s-a postat mes-ul de doua ori


Am cumparat linte rosie si vreau sa fac o ciorbica/supica in care sa mai pun ceapa, ardei gras , ardei iute, rosii si patrunjel.

Ziceti ca este ok lintea rosie ? Difera ca si gust de cea verde?

Sanatate multa Brandusik !!!

Puisor si eu am cumparat broccoli astazi . Imi place la nebunie - il fac la cuptor cu mult cascaval ras .n Buuuuuuuun .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Hop si eu pe aici , dupa ce n-am mai scris nimic .Am reusit sa ajung la 53 kg.Mai greu decat speram , dar ...se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

eu sunt in criza de timp.. stau mult prin parc( profitam de vremea frumoasa) si mai toata ziua dupa Elena ca o invat sa faca la olita...
ne pregatim de gradi.
Azi am vrut sa ma cantaresc dar nu am reusit.
Brandusik multa sanatate!
Mel supa de linte e o bunatate!! eu am facut-o de multe ori, si au mancat si copii.
Acum vreau sa fac mancarea de linte cu carne tocata.

Meniul de azi:
MD: branza de capra( o felie); cafea
P: varza cu carne de porc
C: ciorba de loboda
G: mar/caise


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

revin si eu dupa o saptanmana ingrozitor de incarcata, haotica si bineanteles ca pe langa monti. Perioada asta de sfarsit de an scolar pur si simplu ma termina din toate punctele de vedere si fizic ca dupa orele de lucru fugi si imbraca trupa, fugi la te miri ce serbare, concurs, manifestare, spectacol dar si emotional. Sunt deosebit de emotionata si fericita ca peste tot copiii mei sunt laudati si para laudati, apreciati, la concursuri au luat pana acum doar locul 1 si 2........ cra cra

Din aceste motive n-am apucat sa gatesc, sa-mi pun pachete si sa mananc cand trebuia, asa ca m-am lasat dusa de val si cand ma razbea foamea tare de tot mancam pe unde si ce apucam. Basca berea asta care nu-mi da pace. Nu poftesc la nimic dar cand vad prietenii, vecinii si pe sotul cand stam seara pe terasa cu o bere rece in fata, pur si simplu nu rezist

Introducerea asta e ca sa zic ca am o sfanta stagnare, ma bucur ca nu e cu +.Zilele astea iar nu voi fi 100% monti ca am ardei umpluti facuti de mama o oala imensa , bineanteles ca sunt cu orez si chiar nu ma lasa sufletul sa nu mananc. Mi se intampla asa de rar sa-mi faca cineva de mancare incat chiar mi se pare ca-mi cer osanda cand primesc ceva si eu fac mofturi. Probabil ca nu e abordarea corecta, dar alta nu ma simt in regula sa am.

Puisorule la multi ani fericiti impreuna, ma bucur sa mai aud ca mai sunt si familii fericite si implinite, ca in ultima vreme numai de esecuri mi-a fost dat sa aud.

Brindusik multa sanatate.

Mel tu ai micul dejun inexistent. Cum rezisti asa?

Mel relativ la laptele sau iaurtul 0 % grasime, mie clar mi se par produse artificiale nesanatoase. Eu nu am studiat prea aprofundat regimul asta desi ma chinui cu el si el cu mine de ani buni, dar asta am inteles in linii mari ca tot ce e prelucrat si super prelucrat nu e sanatos. Asa ca eu am mancat tot timpul doar lactate integrale si data trecuta cand am tinut monti si am slabit, poate nu la fel de rapid ca alte fete, dar sigur sanatos. Mai bine reduci cantitatile sau cum a zis Brindu mananci lactate doar 1 data /saptamana, dar atunci sa fie naturale.

Meniu de azi : Md salata de castraveti cu rosii si branza telemea
G cioco neagra si alune
P ardei umpluti
C nu cred ca voi avea ca ajung tarziu acasa



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, thanks pt reteta. Se face data aviatoare cand am carne tocata.

Lore, felicitari

Mel, lintea rosie e foarte gustoasa. Daca o fierbi mai mult se sfarama si ingroasa supa. Daca faci supa fara carne poti pune si orez basmati sau paste integrale ca sa fie mai consistenta.

Carmen, frumos meniul . Spor la antrenament cu Elena

De o vreme incoace o tin tot in abateri ba un covrig ca nu mi-am pus pachet, ba cartofi in Ungaria, etc. Dar de azi voi fi cuminte, promit solemn

Meniu azi:
MD: un pic de telemea, cafea
P: gratar de pui cu ciuperci la cuptor
C: inca nu stiu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Puisor, "La Multi Ani" fericiti (scuze ptr intarziere).

Somleac, felicitari ptr copii, serbari, premii.
Si la noi e aglomeratie in perioada asta, dar e partea cea mai frumoasa din tot anul scolar. Noi terminam clasa a-6-a si a-1-a.

Brandusa, sanatate.

Mel_g, spor la gatit, are noroc sotul ca faceti echipa Monti.

Nici eu n-am mai scris, o tin din abateri in abateri.
De citit va citesc, ca aveti idei foarte bune de meniuri. De exemplu, ciorba de linte.

Meniu de azi:
md: paine prajita integrala + cafea;
g: pepene rosu, mar;
p: gratar de porc cu brocoli la aburi
g: iaurt
c: supa crema de rosii cu crutoane integrale

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

iui ce s-o scris pe aci..multumesc fetelor de urari..deja ma simt mai bine..nu-mi mai curge nasul asa tare...dar tusesc de aseara imi venea sa vomit de la atata tuse..si is si peste cap cu treburile: maine de predat raport(de care nu m-am apucat inca) de terminat pregatirile pentru Polonia si cate si mai cate

somleac felicitari pentru prichindeii tai...desi nu am copii imi inmaginez ca asta e cea mai mare satisfactie sa aiba copii tai succes...am auzit asta si de la tata o data cand il laudau colegii ca si-o luat masina nou si o spus ca el nu se mandrese cu masina ci cu fetele lui

carmen o sa-ti placa lintea cu carne tocata sigur..si merge de minune cu niste castraveti murati

azi ne-o invitat o colega de se intoarce in India la un bufet international...nici nu spun meniul



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput