Dieta Dukan(2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

CamiSol..ma intreb daca te cunosc? !!!
Am stat 10 ani in GL (in fata spitalului judetean). am plecat de acolo in 2007.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Andreea , gatesc extrem de rar de obicei, dar acum de voie de nevoie n-am incotro, sunt disperata dupa dulciuri, asa ca tre' sa fac.

Donia, ffff bine ai slabit si in timp relativ scurt, cam 2 kg/sapt, nu?
Bine ca mi-ai spus de castra, ca mananc si eu azi cu friptura (sunt in ziua de PL).

Eu tin 1/1, n-am nicio sansa sa ma tin de regim daca tin prea multe zile consecutiv de PP, dar nici un gram nu se mai vede la cantar de cand am terminat atacul. Am bagat cantarul in debara, il mai vad luni



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Ele, putin probabil.
In perioada aceea locuiam in Mazepa, si de vreo 2-3 ani m-am mutat la Sendreni...

Citat:
citat din mesajul lui Ele

CamiSol..ma intreb daca te cunosc? !!!
Am stat 10 ani in GL (in fata spitalului judetean). am plecat de acolo in 2007.

Elena & Denisa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Donia, eu nu am citit cartea ce-i drept, m-am luat dupa ce scrie pe situl dietadukan,ro. Daca zici ca pot manca porc slab la gratar, ar fi nemaipomenit, pentru ca vac#259; nu prea pot sa mananac, si as mai varia.

Ai dreptate cu cantaritul, ar trebui s-o fac mai rar .

Azi am cam dat chix, n-am avut timp sa merg la resto la pranz asa ca am mancat la kfc piept de pui si salata. Salata era ok, dar pieptul e prajit in baie de ulei :( imi dau seama ca nu e mare nenorocire insa nu e perfect.. of, sunt ofticata rau de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Eu stagnez de vreo saptamana dar nu ma plang pentru ca am mai calcat si stramb, am mancat cateva cirese, am facut o ciorbita radauteana din coaste de vitel (cam grase) , dar a iesit delicioasa. Sport nu prea fac .

Edit: Si mi-am luat acum cateva zile o ciocolata neagra , din care mananc zilnic cate un patratel...

Cami si Luca-Ionut (25.09.2006)




Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. – Ashlay Smith

"When God was giving out talent, He gave all of it to Michael Jackson." Babyface


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Ciocolata??? Mai, voi vorbiti de funie in casa spanzuratului...nu stiu cum a fost la voi dar la mine weekendul asta a fost criminal. Ff greu..am facut de manccare la copii, am stat numai in casa ca cel mic e virusat si am fost ca ..un leu in cusca. Am rezistat cu o singura abatere: in loc de tarate care mi s-au terminat ieri si nu am mai fost sa cumpar am pus o lingura de cereale integrale in iaurt. Dar mi-e o foameee..desi am mancat din alea permise..pe cantar - 100 gr..mai bine decat nimic.
Nu cred ca pieptul ala de la KFC o sa faca asa o mare diferenta...
Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

In seara asta am facut niste turtite de branza la cuptor. Foarte bune!
Gasiti multe retete pe blogul lui Edith Francu. Tine si ea dieta si are cateva retete super, de unde va puteti inspira.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

M-am cantarit si eu de dimineata, la o saptamana de la inceperea dietei am -1,9Kg.
Eu zic ca e bine si sper ca in 3 saptamani sa dau jos si cele 3Kg ramase. Deja e vizibil ca am slabit
Ieri am mancat cam putin
MD branza 0,2% cu tarate
P carne de pui de a KFC (iar!)
G cola 0
C niste piept de pui afumat si un iaurt 0,1%

Azi am zi PL din fericire :)
Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!
Nu va mai povestesc de ziua de ieri. A fost praf. :)
Bine ca seara nu am mai mancat dar tot aveam un mic plus la cantar.
De azi PP..deci revenire.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

La o saptamana am fix -2kg. E bine.

Spor la slabit!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput