Dieta Dukan(2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna dimineata.
Am gasit dimineata tarate de ovaz, asa ca de azi sunt cuminte.
-400g astazi.

Eu cica ar trebui sa tin dieta pana la sf. de iulie. Ma intreb daca rezist atat.

Azi-noapte ma uitam pe forumuri frantuzesti si belgiene dupa taratele de ovaz, si am vazut ca nu toata lumea tine numar egal de zile pp si pl. Eu ma gandesc sa fac ceva de genul, 3 zile pp si 4 pl (astea sa includa intotdeauna week-endul). Inteleg ca e recomandat sa tii mai multe zile pp decat pl, dar nu cred ca as rezista prea mult.

Spor la slabit!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Buna ziua!

Si eu am de slabit tot sub 10 kg, vreo 7 de fapt per total, mie insa mi-a iesit pe site 4 zile de atac. Iar eu ca sa fiu sigura ca merge treaba am tinut 5. Insa am slabit mai mult decat scria acolo (1,6 kg).
Cred ca nr de zile ti le stabileste si in functie de datele pe care le treci acolo (varsta, sarcini, etc.) si ca informatia generala de la inceput e orientativa.
Azi am mancat un bol de sana cu tarate, o salata de la Spring la 12 in oras (cu rosii, ceapa, castraveti, sfecla si varza). Maai beau niste sana la birou, Iar diseara mananc niste dorada facut in sare la cuptor cu broccoli.
Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Exact Eunice, tin cont de mai multe detalii.

Mie mi-au spus 1.1 kg in 3 zile. Am slabit deja 1.3 in 2 zile.

Ma bate gandul sa tin si eu 4 zile de atac. Vad daca rezist.




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Buna fetelor!
Pe 25 fac o luna de cand tin dieta. Am slabit in jur de 7-8 kg. Cred ca se putea si mai bine , dar am mai calcat stramb din cand in cand.
Perioada de atac as fi vrut sa o tin 10 zile, cat e maxim, deoarece as fi vrut sa slabesc peste 20 de kg, dar nu am reusit sa o tin decat 6 zile.
Per total sunt multumita si o sa o tin in continuare pana ajung la greutatea dorita.
Multa vointa va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Waw, mie mi se pare ff mult 7,8 kg intr-o luna.Au slabit ff bine! Felicitari pt vointa!
Mie 10 zile de atac mi se pare extrem de mult, si astea 5 au fost destule..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Asa este, 10 zile sunt criminale.Abia am rezistat 6.
In legatura cu kg , si eu zic ca am slabit bine, insa eu sunt foarte inalta si nu se observa cine stie ce...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Camisol super ai slabit intr-o luna! Felicitari.

Am terminat atacul de 3 zile cu -1,1Kg. De azi voi tine 1PP/1PL... azi abia stept salata! O sa-mi fac un dressing de mustar si otet balsamic.

Ieri mancat asa:
MD iaurt 0% cu tarate
P pui la cuptor
G iaurt o%
C tot pui la puptor

Si cafea cu indulcitor si vreo 2 ceaiuri.

Desigur speram sa slabesc ceva mai spectaculos, dar stiu ca nu se poate cand ai de slabit cateva Kg.
In weekend o sa fie ceva mai greu pentru ca o sa fiu in deplasare, dar sper gasesc sa mananc cum trebuie.

Spor la slabit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Servus!

Ma bag si eu aici.
Tin de pe 1 mai Dukan. Am slabit 4 kg.
Mi se pare usor de tinut. Eu stau la curte deci mereu fac gratare.
In atac (am tinut 4 zile) am slabit 2kg. Dupa m-am mai dat in barci si am slabit mai incet. Acum tin 3/3.

Eu alternez cu sportul (dar m-am accidentat in urma cu o saptamana si m-am speriat asa rau ca acum prestez ca o baba. )

Si de ieri am inceput un pachet de tratamente corporale. L-am primit cadou luni de la sot (stia ca imi doream). Ce stiti de pachetele astea? au rezultate?
Eunice super la tine....noi ne potrivim la preferinte, concedii sport, etc.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ele

Servus!

Ma bag si eu aici.
Tin de pe 1 mai Dukan. Am slabit 4 kg.
Mi se pare usor de tinut. Eu stau la curte deci mereu fac gratare.
In atac (am tinut 4 zile) am slabit 2kg. Dupa m-am mai dat in barci si am slabit mai incet. Acum tin 3/3.

Eu alternez cu sportul (dar m-am accidentat in urma cu o saptamana si m-am speriat asa rau ca acum prestez ca o baba. )

Si de ieri am inceput un pachet de tratamente corporale. L-am primit cadou luni de la sot (stia ca imi doream). Ce stiti de pachetele astea? au rezultate?
Eunice super la tine....noi ne potrivim la preferinte, concedii sport, etc.

Elena & Denisa



Plus ca suntem amandoua ardelence
Bine ai venit! La ce te-ai accidentat? Mai faci Insanity? Ai grija de tine.
Eu azi am 9 zile de cand tin regimul, cam 3,5 kg am slabit, parca nu am mai scazut pe cantar de cand sunt la PL, dar hainele nu mai sunt fixe pe mine si se vede pe cm. Am inteles ca in zilele cu PL poti chiar sa cresti in greutate din cauza apei retinute de la leguume si cica e normal. Mai am o zi de PL si ma intorc la cele 5 de PP. Orium ma simt bine in pielea mea, astea 3 kg s-au dus din talie si sunt multumita. Nu ma las insa pana nu ajung unde vreau eu.

Spor tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Fac de toate la cap sport. Dar m-am accidentat dupa vreo 40 min la Chalean. Am simtit poc in spate , in dreptul coloanei si am cazut jos. Nu m-am putut ridica , l-am chemat pe al meu sa ma ajute. Am stat in pat 4 ore fara sa ma pot misca.
Dimineata ma durea dar trecea la miscare. Tot intindere a fost dar m-am speriat rau. :)

Elena & Denisa

Mergi la inceput