Dieta Dukan(2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Anca, eu m-am oprit din alaptat acum 2 luni.
Sincer, nu cred ca e benefic pt tine sa nu mananci fructe si legume, cel mic isi ia el de la tine, dar tu te vei priva de vitamine, eu n-as incepe dieta in alaptat, dar asta e parerea mea (sunt ipocrita, cand o alaptam pe fie-mea, mancam monti strict si a crescut mare si ea si eu)

Am facut pana la urma o inghetata naspa de atac, da' macar e dulce si am mancat-o deja.

JG, iei ceva supliment de crom de n-ai pofta de dulce, sau in general nu iti lipsesc?

Ele si JG mancati tare putin, va imvidiez, adevarul e ca sunt in crestere copil no.2 si stau mai mult pe acasa, mereu as rontai ceva, in zilele cand plec si am treaba mai sar si eu cate un pranz sau macar o gustare, ca altfel sunt sora lu' frigideru'

Eu nu ma omor cu fructele, adica imi plac alea vesnic interzise bananele, ciresele si strugurii, dar cand ii fac lui fi-miu piure de mere cu kiwi si banane sau capsuni sau orice, fac mari exercitii de vointa sa nu lesin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Oana eu zic ca e o falsa impresia ca nu am gustari. Dar la pranz la munca manand 3 pulpe dezosate +1 carnat .
Seara mananc muult !!
Pe langa colegele mele de traiesc cu un ou fiert , eu sunt gurmanda firmei.

Astazi nu am incheiat ziua bine. Am mers in real unde m-a luat ditai ameteala si o stare de voma groznica ...asa ca am bagat 2 chifetele si iahnie de fasole de la ei. Asta e!! riscam sa cad pe jos.
Sper sa nu fie o mare pb, prestez si sport azi.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Sint la a doua zi de atac,dar as minca cirese ,capsuni etc si parca ma doare sufletul gindindu-ma ca nu voi putea minca prea curind.Concluzia:e o dieta foarte restrictiva.Incerc sa termin cu atacul si vad e mai fac.
Rina ,de exemplu,promite rezultate spectaculoase ,in conditii mult mai prietenoase.
Parca e incurajator faptul ca ,Camisol a dat 9 kg intr-o luna si 4 zile.Of,ce vointa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Dulcetica, multa vointa iti doresc!

Nici mie nu imi vine sa cred ca am ajuns aici...in seara asta am facut o painica dukan si am savurat 3 feliute cu somon fume...delicios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Merci la fel!
Astept miine sa vad ,ca azi aveam -0,5kg.
Sa stii ca nu ma vad facind piinite,nu-s genul.
Am rezistat eroic dindu-i cirese fiului meu.Saptamina treuta am mai avut o tentativa esuata.
Mi-e foame!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

salutare, vreau si eu in gasca si am nevoie sa ma tina cineva de mana. Inca incerc sa ma dumiresc care e cea mai buna reteta de sport pt mine in actualul moment, sufar dupa sportul intensiv dar fizic nu am timp de asta si intre timp usor usor am vazut cantarul la 58 de kg. Cred ca incep sa mananc compulsiv ca de la 57 la 58 am sarit rapid tare. Trebuie sa ajung din nou la 53 si din ce vad pe aici cred ca dukan ar merge. O singura mare problema am, nu mannac carne de ceva vreme pot oare trai doar cu oua si iaurt? Cred ca ocazional as putea manca si peste macar fortzata o vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Dulcetica eu nu sunt fan fructe. De aia nu le duc dorul. ce e drept ca rezultatele sunt relativ rapide . Si ma laud eu care mananc carnati, smantana ..deci nu merg pe degresate.

Marina ma regasesc in ce zici tu. Am avut o accidentare si de atunci fac sport ca o baba. Mi se pare ca fara sportul intens nu am rezultatele dorite.
Nu am gasit o reteta minune , combinatie de sport+dieta de bun simt dar cu rezultate bune. Deja simt oboseala anilor, dietelor din fiecare vara ....si as manca un tort...de frustrare. :))


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Completez...din cate stiu eu ..nu e voie mai mult de 3 oua /sapt.
Dar nici peste nu mananci?

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Merci la fel!
Astept miine sa vad ,ca azi aveam -0,5kg.
Sa stii ca nu ma vad facind piinite,nu-s genul.
Am rezistat eroic dindu-i cirese fiului meu.Saptamina treuta am mai avut o tentativa esuata.
Mi-e foame!


dulcetica


Nici eu nu sunt genul care sa framant paine . Eu pun toate ingredientele in masina de paine si de restul se ocupa ea :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Oana_S, in general nu mananc dulciuri. Desi fac mult in casa, eu nu prea ma ating.

Dupa fructe sufar, si da imi pare rau si mie ca o sa ratez poate ciresele. Insa Dulcetica, iti spun sincer, kilogramele astea in plus ma fac sa sufar in fiecare zi (si-s doar 5) asa incat sunt gata sa cedez mancatul diverselor alimente pentru o vreme. O sa mai fie cirese, capsune etc, dar eu vreau sa arat bine, sa ma simt bine pe plaja, nu pot sa pun niste mancare in fata chestiilor astea. e doar mancare!
Incearca sa te bucuri ca o sa slabesti, in loc sa te oftici ca nu mananci una sau alta, pentru o perioada!

Din pacate in perioada asta nu fac sport, ca-s aglomerata rau. Dar asta e, momentan, o luna n-am de ales.

Ele, nu e drama ca ai mancat ce ai mancat, dacat sa ti se faca rau. Nu trebuie sa exageram,adica eu daca mi-ar fi foame rau si n-as avea decat un senvis, l-as manca. Si apoi as continua dieta, pana la urma sanatatea first.

Marina, daca nu mananci carne mi se pare cam complicat. Dar ce bine te inteleg, cand aud de 58... eu am atins chiar 60 cand m-am lasat de fumat. Teribil
Eu te tin de mana daca e cazul. Pe mine ma ajuta mult ca se vorbeste la subiect, ca dau raportul...

Mergi la inceput