Cel putin 10 kg jos (8)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Lyada, iti multumesc ca m-ai modificat in listuta! Face foarte bine la moral!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor;
e seara stiu, dar acum m-am eliberat de la munca si acusi vor fetele de mancare; dar sa revenim
in sfarsit m-am programat la nutritionist maine, sper sa ajung, sa vad ce-mi zice, parca n-as sti: sa-mi misc curu' de pe scaun si sa fac sport si eu o sa ma vait, vai n-am timp si tot asa ...sa vedem maine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Dupa o zi in care mi-am dorit sa ajung acasa ca de la 7 sunt calare pe drumuri ,am ajuns intr-un sfarsit si acuma sunt rupta de oboseala.Nici nu imi amintesc ce tampenii am bagat azi in gura dar parca nu erau dulci.

Si linistea mea a luat sfarsit ca de copilul zice ca sunt odihnit asa ca mai am cateva de facut.

Va pup si ne auzim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Gata cu mancarea pe ziua de azi, am bagat cereale cu ananas la cina. De acum liber la ceai
Astept si eu cu interes sa ne spui ce sfaturi are nutritionistul, cele despre miscare mai putin, tare nasol e sa nu.mi placa nicio forma de sport

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza

eu mi-am inceput ziua cu vesnicul meu MD- fructe: capsuni + 1 mar
G: tot fructe
P: vitel la tava cu sos de rosii si salata de varza alba cu rosie si marar
C: nu stiu- baietii vor mamaliga cu branza

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

hello,

si eu oarecum dupa modelul zilei de ieri

md; 2 felii cu zacusca+un castravete
g; branza de vaci
p: mancare chinezeasca cu pui , mult prea iute
g; iaurt
c: cred ca un fruct, ajung tarziu si asta ma bucura

ar trebui sa trec la ceva mai light insa momentan nu am vointa, asa ca profit de saptamana asta pana la startul competitiei.

Cam putine combatante insa, Eumada pe unde esti, vrei sa te alaturi la start?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

salutare fetelor,

gata, am scapat si de vizita la nutritionist; parca cine stie ce-mi putea face. Am fost la medicover, o tipa tinerica, draguta, prea darguta parca (mie-mi trebuia cineva cu bat), slabuta (cum ar fi sa te duci la un nutritionist grasut ???, dar am mai auzit)

i-am povestit putin, cum am pus cateva kg, i-am aratat cam ce mananc, ca-mi notasem si evident ca mi-a zis ceea ce stiam
1. 5 mese pe zi (3 mese + 2 gustari), la ore reativ fixe
2. sport evident, sigur ca nu aveam cum sa scap, macar pilatesul meu de 20 min pe care mi-l fac acasa. Eventual gimnastica la sala, nu fitness ca ala e de masa musculara, nu slabit (stiam evident); mai merge si o sauna, ca de inotat nu stiu
3. mi-a dat si un medicament ajutator = xenical, cica inhiba nu stiu ce enzima care se ocupa de ansorbtia lipidelor
in fine, mi-a zis ce stiam, acum trebuie numai sa ma organizez si sa ma tin de treaba, zice ea ca ar trebui sa mearga cu medicamentul ala si cu un pic de regim si sport.

in fine, numai lucruri pe care le stiam de altfel (ce desteapta sunt!); sa vad daca le voi si aplica; trebuie sa ma organizez mai bine in weekend, ca de fapt eu de luni pana vineri dau jos 1kg si samnata si dum il pun la loc, cu plecarile pe la socrela; deci ori tai plecarile, ori mananc mai atent si atunci sau o bat dc mai face prajituri

am si o foaie cu ceva principii si alimente permise/nepermise, daca intereseaza pe cineva am sa incerc sa le scriu





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Anna,


Si a mea e tot batz, eu ma gandeam ca ea sigur nu trebuie sa fie atenta la ce mananca insa este, cica nu mananca consistent dupa ora 3!!


Am avut si eu senzatia ca am auzit doar lucruri cunoscute, dar nuantate diferit, de ca portia la gustare este extrem de mica, cel putin pt mine. Mar mic, Porto mica, iaurt mic, 10 migdale, o banana desigur micuta si tot asa.
Si nimic interzis de principiu, s.a axat pe cum combin lipids, glucide, carbo si la ce moment al zilei le mananc. Si cum sunt gatite normal, fara prajeli.

Ce ai la interzise? Exemple de meniuri ai primit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

anna, iti recomand calduros sa NU iei xenical !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

ana
, nu te supara, dar ce fel de medic nustritionist este asta care iti recomanda medicamente????si nici macar nu esti o persoana obeza sa zici ca ai de dat vreo 50 de kg jos, pe cuvantul meu.uita de medicament si gandeste-te sa schimbi alimentatia si stilul de viata.

Revin.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput