Cel putin 10 kg jos (8)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

scuzati intarziere am avut treaba la birou
Deci -700 grame .
Bravo fetelor !!!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

asa, am sarbatorit cat am sarbatorit dar sa revenim la dieta- cu stomacul plin pare asa simplu

asta e formula propusa de ea: Greutatea ideala pentru sanatate= Inaltime -100 – ((Inaltime -150)/2) + (varsta -20)/4

uite ce zice despre calorii si praguri de slabit.
Persoanele care vor sa slabeasca mai putin de 7 kg, pot consuma în jur de 1250 de calorii pe zi (femei) si 1800 de calorii (barbati).

Pentru a pierde între 7 sii 19 kg, femeile au nevoie de 1500 de calorii pe z.
iar 20 de kg în minus presupun un consum de 1750 calorii/zi pentru femei

Ideea de baza este ca nr de calorii consumat zilnic
sa se situeze sub nivelul de 1800/zi (femei) , necesar mentinerii constante a greutatii.

Acum sa sap dupa exemplul ala concret de dieta, stiu sigur ca era cu multa branza de vaci.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu raportez 10 kile....ma usuc pe zi ce trece....Parca vad ca ma apuc de stagnat si eu vreau 20 de kile pana in septembrie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:


Daca timp de 2 saptamani nu scadeti in greutate desi respectati dieta, inseamna ca organismul s-a obisnuit cu respectiva restrictie calorica si trebuie sa scadem cu 250 calorii/zi

In situatii exceptionale cu oprire din slabit pe perioada mai mare de o luna, se poate incerca o metoda extrema: very-low-calorie-diet
MD: 1-2 cani de ceai sau cafea, 2 felii de carne slaba, 1 iaurt mic cu 1 grasime
P: branza de vaci slaba sau cottage cheese (250g), legume proaspete (2-3 bucati)
ora 17: un mar
C: 2 felii de carne slaba sau peste (la gratar sau afumat) si leguma fara amidon, proaspete sau fierte


Nu va grabiti sa recurgeti la acest tip de dieta. Daca organismul se obisnuieste si cu acest aport infim de calorii, singura cale prin care il mai puteti determina sa-si intensifice arderile este miscarea. Deci va condamnati la sport pe viata!

(pe mine finalul asta m-a speriat teribil)

Am subliniat in rosu unele aspecte caci eu am citit cartea si explica in detaliu ce sa eviti seara ca sa te asiguri ca stomacul digera tot pana te culci. Respect si eu unele chestii din anumite capitole, ce mi s-a parut mai usor de adoptat, practica ma omoara caci trebuie sa scot complet din memorie niste asocieri de bucate pe care le fac automat.

Saptamana trecuta marti, miercuri si joi am respectat cina ca sus,scos carne pranz si dadusem jos 1.4 kg, de vineri am dat iama in prajituri si mancare si am luat la loc. Vreau sa zic ca am testat cate ceva, nu am dat doar copy-paste. Ce nu-mi place e ca in continuare pun la loc f repede, cum iau o masa mai normala, desi eu mi-am ales un stil mai putin restrictiv cu slabire lenta, tocmai ca sa previn yo-yo.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Lulu primit mailul mii de multumiri este exact ce aveam nevoie acuma inteleg si eu ca mie nu prea imi mai merge capul.De luni sunt cu voi as vrea eu de maine da am copila de sarbatorit sambata si am de facut tort si trebuie sa gust crema dar de luni sunt cu voi si daca fac tampenii liber la bicii.

Bianca am incercat si am aflat greutatea si asa e 60,5 dar mie mi se pare ca undeva am gresit ca am mai slabit si la fel nu am reusit sa ajung la target si acuma imi e frica sa nu patesc la fel.

Mada felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Ancadragoman, -700!


Mada, pe saptamana stii cat ai slabit? de martea trecuta adica- nu ne umili cu totalul de 10 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Ziua buna

Cantarul meu e din ce in ce mai generos, imi rasplateste vointa : 69,6 kg. N-am mai avut greutatea asta de 3 ani. Ma simt foarte bine cu dieta de saptamana trecuta, ca mananc portii mici si dese. N-am avut abateri mai deloc, am mancat un varf de lingurita de inghetata de la fete si cred ca de cand am inceput am mancat vreo 5 caise si 4-5 curmale deshidratate (cand nu mai pot dupa ceva dulce).

Conform formulei dnei Bilic, ar trebui sa am 62,3 kg...mai am destul pana acolo...

Pupici !



www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Mari78, bravo, bravo

m-am dus pe prima pagina sa fac calculele, asadar 2.1 kg minus!!!

Facusem in weekend un frumos tabel cu formule, sa calculez automat, apoi am incercat in zadar sa il incarc, cred ca nu suporta modulul de editare al siteului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

No,am inceput pe 01.04.2012....cate zile sunt pana azi?

Fa tu media...s-a dus mult e adevarat si nu am fost restrictiva deloc,dar mai am....mai am......eu am facut o medie pe zile.....nu ma cantaresc des,de fapt am avut curaj sa ma urc pe cantar....abia acum.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Media e de 1 kg la 5 zile, deci in jur de 1.3 kg pe saptamana - accelerat oricum calculez


si eu mai am, conform formulei pana la 66, conform sperantei un 65. Sper sa ma tina concursul asta motivata, dar si mai important sa gasesc o formula de stabilizare - oscilez prea mult, lent-moderat in jos si accelerat in sus - poate de-asta nu e recomandat cantaritul zilnic, ca o iei razna

Mergi la inceput