Cel putin 10 kg jos (8)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

salutari fetelor ambitioase!!

de laudat nu am cu ce,stationez undeva la 74 kg,usor dezamagita,caci aveam planuit ca in luna mai sa-mi "rezolv"varicele......deci voi avea o dubla depresie daca ajung la mare anul acesta si kg in plus si varicele extrem de inestetice!!!

am amanat inceputul dietei Rina deoarece ma deranjeaza mult stomacul si am vazut ca dimineata se merge mult pe fructe....

din 11 aprilie nu am mai fost nici la sport,nu reusesc sa ma organizez acasa,nu am ajutor mai deloc,am ramas si fara bona ,nu ca as fi avut pana acum dar ma intelesesem cu ea sa vin de 1-2 ori pe sapt sa pot iesi si eu la un sport ceva,la 12 trebuie asteptata fetita care e clasa I,deci nu prea am cuce sa ma laud.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Salutare !

M-am cantarit : 71.7, doar -300 grame saptamana ce a trecut...dar le dovedesc eu

Saptamana asta nu voi papa carne, doar lactate degresate, fructe si legume, in weekend peste si salate !

Succes tuturor !

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Bonsai, nu te lasa!! toate avem perioade si perioade...

Mari78, te-am trecut la start, si tu te apropii de schimbarea de prefix, vei fi din ce in ce mai motivata sa vezi 6! ajuta sa scoti carnea, la trucul asta mai apelez si eu.

gata, am editat si prima pagina, din cateva incercari, mi se tot uneau diverse randuri. daca e ceva gresit, modific.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Bianca, organismul meu e atat de "stresat" de diversele regimuri, ca nu mai stiu ce sa fac sa clintesc uratele astea de kg...asa ca incerc sa mananc cat mai putin procesat. Am uitat sa spun ca ieri si azi am cate un ou fiert, iar maine as vrea numai fructe si legume, bineinteles fructe permise in diete. Imi doresc atat de mult sa vad un prefix cu 6 ca as sta si nemancata

Am vointa, ca acum am in cuptor aluat de tarta si dupa amiaza le fac tarta cu capsuni. Am cules un castron din gradina, am mancat si eu cateva la micul dejun (de fapt asta a fost micul dejun) dar nici nu ma gandesc sa ma ating de ea, nici macar sa gust !

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Mari, atunci cauta pe net cartulia asta a lui Bilic- in primul rand ca te tine ocupata si in plus are si un exemplu de menu pt cine stagneaza mult timp, insa spune ca e ultima reduta, de incercat cand esti convinsa ca ai mancat corect o perioada indelungata si stagnezi. Si nu recomanda DELOC infometarea.

si mai explica Bilic o chestie- ca orice dieta radicala pe care o intrerupi si apoi revii la mancat normal are "darul" de a-ti aduce inapoi mai multe kg - ce stim toate yo-yo, dar mai ales multa grasime, mai multa decat aveai la startul dietei sa spunem. Si care la orice alta dieta cedeaza mai greu. Poate stiati, pt mine a fost insa o mare usurare sa inteleg de ce nu reuseam niciodata sa am rezultate. Fie ma opream dupa 10 zile ofticata ca am dat jos doar 1 kil, fie mancam o data pe zi de luni-vineri si apoi recuperam in weekend, exact capitolul numit "De ce nu am reusit pana acum"

eu am luat startul pe 7 feb si am doar 7 kg minus, nu e o cifra impresionanta insa mananc de dimineata pana seara, am "voie" sa imi stabilesc in fiecare zi ce am chef/ingrediente/pofta, nu necesita retete/cantariri/numarat de calorii si mananc anumite dulciuri constant. Per ansamblu o afacere buna

voi manca si eu fara carne azi, salata verde cu rosii +cereale, nu prea aveam ce sa aleg din oferta la birou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Bianca, am cartea acasa, mi-a imprumutat-o o prietena, am citit-o acum vreo 2 luni ...stiu cum e, dar nu a fost suficienta ambitie pana acum, nu stiu de ce. Sau stiu, dar acum cand a venit caldura si vad ca orice haina imi arata sunculitele, ma face sa am vointa. Eu trebuie sa vad acel prefix cu 6 si atunci voi fi si mai motivata ! Sper ca la sfarsitul acestei saptamani sa-l vad.

Problema mea mare va fi saptamana in Turcia din iunie...de as putea sa pap macar dupa principiile lui Monti, ar fi perfect. Dar ce ma fac eu cu baclavalele, cu prajiturile cu mac, cu cocktailurile non-alcoolice racoroase ?...Iar de sport nu cred ca poate fi vorba, ca trebuie sa ma tin dupa cea mica, ea e tot timpul in miscare, curioasa...poate oi reusi sa alerg dimineata si sa o supravegheze sotul.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Oh, daca ai citit cartea ai deja solutiile.

Lasa ca in Turcia te vei relaxa si te incarci cu energie, apoi nu stiu cine ar rezista la mese infinite cu mancare si dulciuri, in special la astea enumerate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:


apai io ieri si azi numa de exemplu nu-s buna (am avut abateri grosolane pe fond de stress);

dar de azi o iau de la capat, tocmai imi savurez micul dejun - ananas crud si fiind zi de proteine imi fac nite chiftele la cuptor;

In concurs nu intru decat eventual ca si arbitru dar merg in paralel cu voi ca mai am vreo 8 kg de pierdut.

Succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

haha,Arturicii, arbitru e bine si pentru incurajari, altfel aveai deja coronita in clasament- din start.

Cat ai slabit de martea trecuta? spune-mi ca ai sub 35 ani ca sa pot sa dau vina pe varsta si metabolism



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Lyada, pana in iulie pot sa spun ca am sub 35 de ani

Habar nu am cat am slabit de martea trecuta; ca eu tin minte numai cat aveam la 1 ale fiecarei luni

Mergi la inceput