Cel putin 10 kg jos (8)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

La Olympus trebuie sa ma uit mai atent, deocamdata a taerminat fi-meu dintr-un foc cele 2 iaurtele luate pt birou. erau cu 2%.

am luat si pranzul, total diferit fata de plan- nici nu mai are sens sa scriu planul ca vad ca nu ma tin de el. Am gasit la bufet o mancare de stevie, mananc prima oara- este delicioasa, insotita de un covrig aparut providential - iubesc covrigii, sunt una dintre slabiciunile mele. Nu imi cumpar dar nici nu-mi permit sa ranesc vreun coleg/a sa il refuz.

Banana cautasem ca are doar 100 calorii, mi se parea destul de safe, vad ca e pe lista de interzise. O mai studiez, dar 1000 de calorii pe zi mi se pare dieta pt Victoria Beckham, as putea pune pariu ca daca 2 weekenduri consecutive mananci moderat, mai apropiat de cum mananci de luni-vineri, vei simti o diferenta. Weekendul ar trebui trecut pe interzise, e veriga slaba

Multumim Anna pt info, asta al doilea e mai atractiv - ma mai inspir si eu ca structura, totul e sa ma si tin la implementare. Interesant ca nu interzice cartofii, eu i-am eliminat totusi alaturi de orez, cel putin astea 3 luni. Le-am simtit lipsa prima luna, apoi m-am obisnuit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

sincer mie cele 2 mi se par cam la fel
cartofii dc sunt fierti sau copti nu sunt asa de rai
oricum mi-a mai zis ea, fara paste, orez, chestii din astea decat 1 data pe sapt, max de 2 ori, si noua ne plac pastele, eu am dat-o dar stiti ca mananc 50g e putin, da, dar nu mai mult de 2 ori. la ea sunt de fapt ea nu zice nimic de cartofi, el ii permite; in fine, sa nu credeti ca voi merge cu lista asta-n mana si mananc numai ce e acolo, am sa incerc ca de obicei, nu prea mult si cam ce trebuie; dar o sa increc cu 5 mese

azi
md 8.30: putina telemea vaca, 2 feliute paine neagra,1 rosie
gustare 11.30 o cana de iaurt 2%
pranz 1.30: facusem aseata un fel de gulas cu carne vita, ceapa, ardei, rosii, cartofi
urmeaza gustare 1 mar
si diseara sa vedem ce face sotul :)
poate plecam pe la cumparaturi si luam un peste


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Anna, esti tanara, ai FOARTE putine kg de slabit, pune-te pe sport si eventual masaje la burta nu iti distruge organismul cu medicamente.

Vei ajunge peste 10-15 ani sa plangi de necaz pentru o greseala ce o faci acum "doar" pentru 30 de zile.

Iti vei da peste cap metabolismul si vei regreta toata viata ta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

p.s. farmacista ti-a zis ca ea a slabit 30kg pentru ca ea primeste bonusuri si cadouri pentru a recomanda medicamente

p.s. 2; nutritionista aia de la care ai plecat cu reteta de xenical idem, este recompensata de companiile farmaceutice



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

anna, si eu zic la fel ca si arturiciul, esti tanara si poti

eu am comis-o... nu rau, dar recunosc. am fost servita de catre boss cu o felie de cozonac de la el de acasa, made in England...zau ca a fost tare bun, cu fructe confiate si aroma de portocala.

dar creierul meu a procesat f bine informatia, si-a satisfacut pofta de dulce si gata.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Eu sunt in ziua 50 de Rina si de vreo saptamana cantarul a luat-o rau la vale. Am ajuns la kg pe care le aveam inainte sa raman insarcinata cu baietii.

Azi am zi de proteine si-mi prepar un spanac cu carne.
Mai nou dimineata mananc ananas.

La ultimele 2 zile de Carbo mi-a fost rau dupa dulcele de seara asa ca nu pot decat sa ma bucur de semnele de revolta interioara date de organismul meu cand e vorba de dulciuri si ca se pare ca usor am scapat de dependenta de zahar.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

bravo arturici.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Arturicii, super! Prietena ta mai tine Rina? Nu stiu daca ai spus, eram curioasa cu ce efecte.

Cantar la vale e super.motivant, nu am avut experienta asta, maxim 1 kg pe sapt e recordul meu...dar ce fericita m.am simtit nu uit


Am trecut pe la un Megaimage si am avut succes pe toata linia, am gasit branza sarata light 10% de la Hochland, diverse alte marci de branza dietetica, inclusiv Lacteea despre care citisem recomandari ca e buna la gust si oua de prepelita. Urmeaza dozarea cu moderatie sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu-mi mai vine sa mananc nimic.Mananc in sila,incepe sa-mi placa ce vad in oglinda si sunt in z34...pana la 90 plus 90 mentinere......e mult.Sper doar sa-mi vina iar pofta de mancare am inteles ca nu e bine sa nu mananci sau sa mananci foarte putin.Chiar daca e conform principiilor.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

azi am simtit nevoia sa iau un pranz diferit, penne integrale cu legume initial facute pe gratar, apoi taiate in sos rosu cu usturoi. Plus o salata mica de morcov si telina rase. Foarte bune.

mie seara mi se intampla sa nu imi fie asa foame dar mananc ceva caci mi-e teama ca la 10 seara imi va fi f foame si nu vreau sa basculez la ore tarzii.

nu-mi dau seama cum e Rina ca nr de mese pe zi, insa cred ca se suprapune cu recomandarea universala de a nu sari peste mese, macar ciugulit cateva linguri/bucati de ceva. ai zi de fructe? retin ca in zilele alea ti-e f greu.

eu imi tot propun sa aleg o zi in care sa mananc exclusiv legume si fructe in stare cruda, un fel de detoxifiere. Fara oua, carne si lactate. insa mereu apare ceva, cel mai frecvent lipsa de vointa, si renunt la idee.

Mergi la inceput