Zaharul ne imbatraneste!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Quinoa rules!! Eu il maninc cu orice... ca desert, gol sau in salate pe post de proteina.
L-am bagat si in compozitia batoanelor naturale de proteina pe linga nuci si fructe. O grozavie!



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

si mie imi era dor de Allure, nu pream am scris la subiectul cu extraplate dar am citit tot cu interes si am si aplicat multe sfaturi de acolo. Multumesc !
Allure, de unde te inspiri pt toate informatiile astea ? ca nu sunt din reviste glossy ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ce este "quinoa"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Prima data am aflat de quinoa din cartea "You are what you eat" de Gillian McKeith, o carte pe care am ochit-o in magazin si am cumparat-o/ citit-o din scoarta in scoarta. Mi se pare exceptionala!

Informatie este multa, timp de citit nu e suficient :)
Citesc in engleza ca mi se par mai informate siturile straine. Romanii copie si mai denatureaza la traducere...

Cind va loviti de ceva ce nu stiti, cautati simplu pe google
Cititi citeva surse diferite si va formati o parere.

Iata un articol extrem de interesant pe care l-am gasit citind despre Ph si importanta lui.
Daca toata lumea ar intelege acest subiect si ar actiona in consecinta, nu ne-ar mai fi asa frica de boli periculoase:
http://www.spiritouch.com/en/pdfs/AlkalizeOrDie.pdf

Simona, care reviste glossy? Alea cu poze si cu birfe? Cine are timp si energie pentru asa ceva? :)

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput