Zaharul ne imbatraneste!

Zaharul ne imbatraneste! | Autor: Anda08

Link direct la acest mesaj

Cel mai mare compliment pe care il poate primi Wendy Powell este cel de a fi numita mincinoasa. Mama a doi copii, ea adora atunci cand oamenii refuza sa creada ca are 40 de ani.

Vreti sa aflati mai multe detalii? www.supereva.ro/info.asp?id=8974" target="_blank">Cititi AICI !

Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

De imbatranit ne imbatranesc toate, inclusiv oxigenul.
De intinerit cam nimic :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Articolul este interesant ,de multe ori ma gindesc sa elimin zaharul la cafea si sa consumam cit mai putin posibil ,e f.greu insa ,alimentele ,iaurturile ,dulciurile pe care le consumam zilnic sint toate pline de zahar sau de aditivi pe care nu putem sa le controlam asa cum am dorii.
Eu ma gindesc ca in afara de a ne imbunatatii aspectul e bine pt.sanatatea noastra sa consumam cit mai putin zahar.In ultimul timp se discuta mult pe tema asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Sint multe "secrete" care intineresc realmente: somnul suficient si de calitate, mincarea naturala si echilibrata, sportul regulat, fericirea si buna dispozitie, etc.
Comparat cu cineva care nu se odihneste suficient, maninca numai junk, nu se misca / nu se poate apleca de sunci si e stresat/ enervat tot timpul...GARANTEZ eu ca primul caz este fizic si fiziologic cu 10 ani mai tinar.

Mai trebuie sa vorbim de zahar? Mai e cineva care n-a aflat ca e cancerigen? Apropo, faina alba este fix in aceeasi categorie, cu aceleasi efecte. Deci prajiturile clasice sint adevarate bombe cu nitrogen.

Daca sinteti dependenti de acest drog, va sfatuiesc sa urmariti aceasta prezentare a unui medic endocrinolog si va garantez ca veti intelege cum sta treaba. E lung filmul dar MERITA. Eu l-m vazut de 2 ori si cred ca-l mai urmaresc o data cind am vreme.

Zaharul = OTRAVA (cel procesat nu din natura)

www.youtube.com/watch?v=dBnniua6-oM&list=WL37AA39942BA69B7D&feature=mh_lolz" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dBnniua6-oM&list=WL37AA39942BA69B7D&feature=mh_lolz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Ei vezi de ce arat eu cu 10 ani mai tanara de se uita lumea crucis la mine cand o aud pe fie-mea strigandu-ma "Mum"? Ca folosesc zaharina in loc de zahar,hihihi. Bine ca nu-i dau si sotului ca deja arata cu 5-7 ani mai tanar si el si ma acuzau astia de corupere de minori.


Acum On topic, oarecum, este cunoscut ca o dieta de viata sanatoasa face minuni la fizic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Ca folosesc zaharina in loc de zahar,hihihi.


Sper ca nu ciclamat de sodiu?

Eu folosesc stevia de vreo 5 - 6 ani, e un inlocuitor care ma satisface pe deplin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Pentru cele care nu pot renunta la zahar, exista si solutia zaharului invertit. Eu una nu mai manac zahar de ceva vreme si nu numai ca ma simt cat se poate de bine, dar mi-am rezolvat si problemele cu hipoglicemia care-mi dadea bataie de cap. Mai greu e cu cel mic... care cere mereu "ceva bun" . Dar, realmente, zaharul (cel alb, rafinat) este otrava.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Ieri am facut si eu zahar invertit ,o sa incerc sa-l folosesc mereu la cafea si sa elimin zaharul normal.
Sa vezi ce o sa mai intoarc barbatii capul dupa mine ,poate mi se lungeste viata ca la regina mama si o sa arat cu 20 ani mai putin .
LauraNicole- Zaharina si aspartamul sint mult mai periculoase decit zaharul ...problema e ca sint cam peste tot ....in multe ,multe produse si medicamente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mierea naturala este buna? sau are si aia 'bube in cap'?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Rall, nu ciclamat ci altceva, nu stiu din ce e dar mi l-a recomandat GP-istul. Si mai folosesc acasa si zaharina granulata, arata ca si zaharul obisnuit si pe care scrie ca " Granulated sweetner made with sucralose". Zaharina folosesc Stevia, Splenda sau Truvia care tot de Stevia e facuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

In afara de stevia, eu nu cred in nici un indulcitor artificial.
Cel putin treaba cu zaharina mie nu-mi suna deloc bine: http://naturalhealthsherpa.com/saccharin-danger-side-effects/52849

Nu beau cafea decit poate de 2 ori pe an (desi imi place!) dar nu suport nici un indulcitor...mi se pare ca ii strica aroma si gustul ei original. La fel si cu ceaiurile. Total aiurea sa pun dulce in el. Chestii de obisnuinta

Mierea naturala e ok in cantitati mici. Are enzime bune.

Din cite am studiat eu, zaharul invertit contine 50% fructoza, 50% glucoza. In prezentarea postata de mine mai sus se explica cum si de ce fructoza este o otrava pentru corp. Daca stiti engleza, e pacat sa nu va faceti timp pentru filmuletul cu pricina - "Sugar, The Bitter Truth"

ps - am gasit o varianta prescurtata; http://www.youtube.com/watch?v=14ZIKOQkTiM

Mergi la inceput