Dietele fara carbohidrati ne fac sa traim mai mult

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Allure, mascarponele e baza celor mai multor dulciuri din categoria low-carb; am facut cu el tarte, muffins si alte cele. Toate cu faina de migdale / in / susan si indulcite cu stevia. Forumurile de profil sunt pline de retete cu mascarpone pt cei care tin low-carb, asadar nu vad cum ar putea fi mancat doar o data pe an...

In plus de asta, mic dejun fara oua, cam rar in "bucataria low-carb"; ca sa evit omletele care se tineau lant, mi-am comandat faina pt paine low-carb, coceam si apoi mancam cate 2 feliute la 2 zile. La fel mi-am comandat si musli low carb, gem low-carb si alte nebunii pe acelasi principiu, altfel as fi sfarsit iremediabil mancand oua cu sunca...

Mie low-carbul mi s-a parut din cale-afara de monoton. Am o prietena careia ii prieste de minune: da-i carne multa + o salata in fiecare zi si-ai multumit-o... Mie imi trebuie variatie la toate mesele si nu am gasit-o in acest regim alimentar. Iar fara ceva dulce eu nu prea "pot".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Ce sa zic? Brinza in general nu e buna, eu pot sa traiesc si fara ea bine mersi. Putina feta greceasca de oaie din cind in cind si cam atit.

Desertul de regula trebuie mincat o data pe saptamina, nu zilnic. Poftele zilnice de dulce mi le amagesc cu fructe proaspete sau uscate (cantit mici) sau cu shake de cacao (proteine, almond milk, cacao, hemp seeds, peanut butter, YUM!)

Baza la o dieta sanatoasa sint verdeturile. Eu nu maninc multa carne ca mi se pare degustatoare. Mai am nitel pina devin vegetariana

Greu ne mai dezobisnuim de obiceiurile alimentare!!
Cel mai bine e cu carbohidrati buni in cantitate moderata si cu sport!

Fiecare pina la urma sa-si caute ce-i prieste. Eu nu cred in dieta universala decit in citeva reguli de baza care la modul ideal ar fi bune pentru toata lumea.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Si acum ceva care sa va faca sa rideti, legat tot de "dieta"

http://www.youtube.com/watch?v=MP8kzbZNWXg

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput