S-a maritat si Nicoleta Luciu

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si ce e rau in a fi invidios ?

Cei inteligenti folosesc invidia ca un instrument foarte puternic de motivatie sub principiul ca poti face si tu ce a facut celalat fara insa ai face rau celuilalt.

P.S. Nu e cazul meu, eu sunt invidioasa pe Luciu dar nu ma pot mobiliza sa ma duc la gym, asa ca invidia din mine spune "lasa ca ajunge ea la 40 de ani si i se incetineste metabolismul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

cred ca mai degraba invat MCV-ul ala decat sa slabesc kg de rigoare. Asa ma consolez si eu ca am 40 de ani si metabolimul.

Zau ca nu vad de ce scoateti evidenta ce stie sa faca fiecare acasa, ce conteaza cate specializari am sau cum imi castig eu banii de paine zilnica, nu-mi spuneti ca nu va intereseaza cum aratati, toata lumea e arondata pe la o dieta. E clar ca slabitul in sine nu e scopul vietii noastre zilnic si nu castigam bani din asta dar pe mine tot m-a uimit imaginea Nicoletei in rochie mulata dupa ce a nascut tripleti acum 7 luni. Io'st superficiala si blonda ce sa-i fac, mi-ar place si mie sa am talia aia si sa-mi trag o rochie mulata care sa stea asa bine pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Marina, nu te mai da lovita aici, ca tu arati beton



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Sabina mama tu ma stii, io nu am jumatati de masura ori e alba ori neagra. ASA ca daca nu am abdomen de manechin io'st grasa, port haine largi si ma apuca nervii uitandu-ma La madam Luciu in cancan.
Si mai beau o bere de ciuda si ma apuc de maine de cura ceea ce ma enerveaza si mai tare ca ASA zic in fiecare zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

deci

http://www.descopera.ro/stiinta/7047033-urat-dar-sanatos-cand-defectele-devin-avantaje



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Sabina mama tu ma stii, io nu am jumatati de masura ori e alba ori neagra. ASA ca daca nu am abdomen de manechin io'st grasa, port haine largi si ma apuca nervii uitandu-ma La madam Luciu in cancan.
Si mai beau o bere de ciuda si ma apuc de maine de cura ceea ce ma enerveaza si mai tare ca ASA zic in fiecare zi

Marina


Ce trist. Asta in timp ce fii sigura ca si ei ii atarna un pic de burta ca nu e extraterestra e tot o femeie care a nascut de doua ori, si de fiecare data a luat proportii uriase. O fi facut vreo abdominoplastie, nu avem de unde sa stim, dar sigur nu se imbraca in haine largi. Pastreaza-te sa te enervezi cand s-o dezbraca, dar s-o vezi pe TV nu in vreo revista ca acolo se retuseaza la greu.
Tie nu-ti trebuie nicio dieta si nici abdomen de manechin ci sa te accepti si sa te placi dincolo de astea.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

intrebarea e: daca ati avea banii ei, ati fi dispuse sa-i dati pe remodelare corporala, ca sa aratati perfect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

intrebarea e: daca ati avea banii ei, ati fi dispuse sa-i dati pe remodelare corporala, ca sa aratati perfect?


Daaaaa ... Eu de mult mi-as fi facut ceva sa nu mai am glezne de elefant

Insa in rest nu cred ca as fi facut altceva, nu ma incinta ideea de operatie si recuperare dupa. Si mi-e frica cumplita de ace. Dar probabil ca as fi luat o bona sa stea cu copiii sa ma pot duce la sala. Asa, fac acasa cind apuc, cind doarme copilul si nu ma culc si eu.

Dar pe mine nu ma socheaza pierderile astea in greutate. Daca a alaptat si s-a hranit sanatos dar masurat, cred ca a dat mult jos doar asa. Eu aveam 74 kg la nastere, 68 dupa si la 3 saptamini acum am ajuns la 61 fara sa fac nimic, ca nici nu am voie dupa cezariana. Deci 7 kg care s-au dus stind pe canapea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

intrebarea e: daca ati avea banii ei, ati fi dispuse sa-i dati pe remodelare corporala, ca sa aratati perfect?


O, da! Nu vreau perfect, dar pentru o abdominoplastie si o ridicare de sani n-as sta pe ganduri daca as avea bani.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Eu mi-as face remodelare, dar nu prin metode care implica bisturiu. De fapt eu mi-as face tratamente de tonifiere, ceva anticelulitice, ca de cand e competitia asta mondiala cu cine are sanul mai ferm, coapsa mai tare si abdomenul mai musculos, mi-e jena sa ma descopar vara

Mergi la inceput