informatii anticonceptionale yasmin

informatii anticonceptionale yasmin | Autor: AnnaBaby

Link direct la acest mesaj

In prospect scrie ca actioneaza si impotriva retentiei de apa si impotriva excesului de sebuum la nivelul pielii capului si al tenului.
E adevarat? Ati observat astfel de efecte, cele care ati luat Yasmin?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

chiar nu stie nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Anna, eu iau de ceva timp, dar nu am observat vreo schimbare, nici in ceea ce priveste retentia de apa, nici in ceea ce priveste sebuumul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Ana, si eu am luat acum ceva timp si nu am observat nimic. Fata mea arata la fel, cat priveste retentia de apa eu nu am avut niciodata probleme.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Multumesc pt raspunsuri.
Eram interesata pt ca eu am tendinta de a retine apa si o problema cu ingrasarea parului. Dara asta cu parul e mai putin importanta, ca sunt obisnuita sa ma spal foarte des. In schimb ma gandesc sa nu ma umflu mai tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Daca scrie ca nu retii apa clar nu te umflii mai tare.
In privinta parului, la prul gras este recomandat sa te speli mai rar, in nici un caz mai des



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Vroiam sa va spun ca am inceput sa iau yasmin, sunt deja la a doua luna, a doua folie, si am eliminat din apa pe care o aveam in exces, cam 3 kg pe cantar e diferenta. Alta schimbare nu am facut, deci cred ca e de la pastile. Sunt curioasa daca mai continua scaderea sau se opreste aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

buna este prima oara cand scriu pe acest forum citesc de ceva timi dar nu am intraznit sa scriu.M-am hotarat sa scriu acum deoarece am vazut ca te intereseaza de ac yasmine eu am luat ac 6 ani 3 ani de un fel si 3 ani yasmine inainte sa incep sa iau ac am inceput sa ma ingras, in timpul ac am ajuns la 68 kg groaznic deoarece inainte aveam 50kg. cand am inceput sa iau yasmine am mai slabit am ajuns la 60kg si cam asa stau de 3 ani la 60kg bine trebuie sa recunosc ca nu fac nimic sa slabes ca daca as face as reusi vara trecuta am ajuns la 57kg am facut cateva exercitii deoarece am avut nunta dar dupa nunta am revenit la 60 kg. acum nu mai iau ac de nici un fel deoarece vrem un bb. despre par ce sa iti zic mi se ingrasa fff repede nu stiu daca este de la ac am o luna de cand le-am intrerupt nu am vazut nici o schimbare nici nu am bagat de seama prea mult.te-am pupat sper ca ti-am fost de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_nuca spune:

am luat si eu cativa ani yasmin, dar nu am observat sa ma ajute cu niciunul dintre cele 2 aspecte, in schimb am avut parte de mult migrene din cauza lor :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Eu am luat yasmin chiar cand aparusera, mi le-au prescris in Franta ca fiind super si de generatie noua. Vreo 2 ani a fost ok pana am avut pb cu sani umflati si vene pronuntate pe picioare. Am facut teste si analize si recomandarea a fost sa renunt imediat la Yasmin nu le mai iau de vreo 2 ani, dupa aceea ma uitasem pe net si erau pe lista de medicamente cu probleme marui in USA propuse la a fi interzise aum la o simpla cautare pe google vad ca au platit 402 milioane $ despagubire multiplelor cazuri de atac de cord si deces din maladii cardiace cauzate de acest anticonceptional si e brandul BAYER care stiu sa se apere : http://www.businessweek.com/news/2012-07-31/bayer-s-yasmin-lawsuit-settlements-rise-to-402-dot-6-million sfatul meu ar fi ca urgent orice persoana care ia acest medicament sa se opreasca si sa faca cautari pe net despre el, sper ca initiatoarea subiectului sa vada aceasta postare . Eu il gasisem si pe un site oficial medical prpus la medicamnte excluse acum 2 ani dar vad ca bayer a rezistat pe piata pacat ca oamenii sunt cei care suport consecintele. Eu personal am revenit la clasicul Microginon care macar a fost testat in atatia zeci de ani si ma simt ok dar o sa renunt si la asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Nu pot sa cred! Si eu am luar Yasmin vreo 3 ani, le-am lasat in urma cu cateva luni. Geeez, habar n-aveam!

Mergi la inceput