informatii anticonceptionale yasmin

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

E efect advers la toate aniconceptionalele, si scrie si in prospect asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Yasmine sunt interzise in Danemarca de mai multi ani.
Eu cu Diane 35 m-am inteles cel mai bine, in 6 luni de tratament nu m-am ingrasat deloc, mi s-a indesit parul si il puteam spala chiar si o data la 3 zile de unde inainte il spalam zilnic.
Ce ai observat tu cu retentia de apa care s-a diminuat in perioada asta tind sa cred ca e de la faptul ca e vara, transpiri mai mult si bei mai multa apa (paradoxal bautul apei ajuta in probleme de retentie a apei in tesuturi).

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

eu am luat yasmin 3 luni si nu a avut astfel de efecte, in schimb m-am ales cu 2 sani plini de nodulii si celule modificate la rana care o aveam pe colu uterin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Xio stiu ca e efect advers si nu e recomandat sa iei anticonceptionale daca ai pb de circulatie dar de la asta pana a fi invinuit de moartea si imbolnavirea grava a multor femei e cale lunga parerea mea si nu scria nicaieri ca probabil in cativa ani o sa mori sigur daca le iei .
Carolinah si eu am luat mai bine de un an cred nu mai stiu ca nu le-am mai suportat simteam ca nu e ok si de atunci mi-au aparut si firisoare de vene pronuntate pe picior de care nu mai scap never cred bine ca ne-am oprit la timp zic eu, sper sa vada si autoarea subiectului si sa ia masurile care le crede de cuviinta.
Emilia in Franta nu sunt interzise inca ...din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Emilia, nu e din cauza ca e vara, scrie si in prospect ca favorizeaza drenajul.

Am citit acum un articol mi, se pare ca firma este data in judecata pt ca nu a avertizat de aceste efecte adverse...ciudat, ca in prospect scrie de tromboze si trombembolism, e adevarat ca nu imi amintesc sa fi citit de Hiperkalemie, Infart, aritmii.
Am vazut si la Dr G, emisiunea cu dr legista din US un astfel de caz trist...

Mergi la inceput