MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

multumesc frumos de pont si detalii ! yum-yummy

eu imi rontai marul drept gustare :-)
si ma gandeam ca e sinucidere curata sa beau o cafea peste :-))) mai ales ca am dat gata 1,5 l ceai :D

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pupppp
Azi ma simt putin mai bine

Ce sa mai spun .... eu beau cafea zilnic si inca d'aia cu cofeina plus lapte degresat, lapte de soia, lapte de orez
Eu nu pot sa renunt la lapte complet, imi place si nu cred ca imi influenteaza asa mult slabitul

Carmen si eu doresc acea carte ... ma odihnesc si eu cat pot

andanii

2007...2012 de la 95 la 66.5 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ceau!
Vreau si eu carteaaaaa!

De luni ma intorc la lucru! am niste emotii!!! mi-am schimbat jobul, e ceva complet nou si sunt foarte incantata!

meniu nu va zic, ca am tot dat ba cu pufuleti, ba cu inghetata, etc. am fost cam stresata in toata perioada asta de recrutare.

ca veni vorba de cafea, nici eu nu pot renunta, ever. ptr cele carora le place nessul, eu ii dau inainte cu cicoarea mea. v-o recomand cu mare caldura, are gust de ness si e monti, are IG 15, merge cu lapte de soia, ca sa fie conforma(eu o beau cu lapte normal)

Va pup!
Mi-e frica de cantarul de luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andanii

Ninha, spor la munca atunci de luni
Cafeaua de cicoare de care si cum o prepari ???

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Fetelor am pus cartea pe mail-ul comun. Nu pot scrie mare lucru ca e Elena calare pe mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

ZZZZ, cicoarea o iau de la carrefour. e cicoare 100%, fara cereale. e intr-un borcan de plastic, cu eticheta rosie pe care scrie "cicoare" si atat. o dizolv pur simplu in lapte rece sau cald, ori in apa calda. n-o indulcesc, ca mie imi place asa.

Carmen, ptr carte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha bine ca ai spus de unde o iei..stiam eu ca ma pot baza pe tine...cand ajung in tara o iau si eu...la raionul de ceaiuri e?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Salutare in toiul noptii
Eu cartea o am in format printat, dar ar fi interesant sa o am si pe calculator, ca nu am tot timpul cartea cu mine si in calatorii ar prinde bine niste lecturi despre nutritie :)
As vrea sa incerc maine ziua de detoxifiere ca in carte, sa vad daca pot sa ma tin de ea. De fapt incerc fara carne si lactate.

Altfel, degeaba m-am tot laudat pe aici, ca zilele astea am mancat prostii de oboseala stres .

Sport as face si eu, dar nu stiu cand, cred ca de prin iunie, cand ma mai eliberez un pic cu serviciul o sa reusesc sa fac si eu putina miscare, ca e nevoie mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Fetele....va rog din suflet sa-mi trimiteti si mie cartea!Multumesc.
Care este mailul comun?Sau ce inseamna asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

dupa cum spuneam si ieri cartea am pus-o pe 4shared... fetele mai vechi deja o puteti "rasfoi"
Loredana fetele mai vechi iti pot da parola de la mail-ul comun. Acolo noi am pus poze, carti si retete.
Brandusik o sa incerc sa ma pozez in curand pentru a vedea schimbarea.. oricum ma uitam acum dimineata ca inca este proeminenta burtica! abdomene, abdomene si iar abdomene dar cine sa le faca???

Meniul de azi:
apa cu lamaie
MD: 2 felii wassa cu gem conform; cafea
G: morcovi( 1, max 2)
P: fasole batuta cu castraveti acri
G: 15 migdale
C: supa de linte.

Azi gatesc pt week-end fac ciorbita de pui si mazare.


Mergi la inceput