Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (26)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

irina cate capacele ai luat? sa bei apa multa!


restul si sanatate la spiridusi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Bumbi nu stiu...ca l-a preparat mama.Dar am o burta...plina.Parca o lingura dimineata una seara stiam eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Irina multe nu mi se par normale in tara asa, din pacate nu prea avem ce face...ne adaptam sistemului si asa e....ce rezolv daca eu ma impotrivesc si restul nu?
cam asta face Colonhelpul...te umfla si pari satula :)).
Mai cu 3 zile de febra au mai fost si ai mei...dar 6 zile si fara mancare...iti dai seama cum am fost...varza si eu pe langa ei.
Maraki aoleu...astta ar mai lipsi...un bb acum. doamne ajuta sa-i vina CM, cum naiba nu s-au protejat? nu a luat pilula de urgenta daca sie ca au calcat stramb?
Lili of cu varicela....bine ca e ok cu Nicolas si nu are multe bube si nu se scarpina asa rau. sa speram ca asta micu' chioar daca face sa fie o forma usoara, caci el nu va intelege.....
Bumbi nu mai zici nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Salutare si de la noi.
Mai rarut pe aici, dar ce sa fac.
GIO, bine ca si-a revenit Edilinul.
Si la Matei la gradi sunt o gramada de copii care lipsesc pe acelasi motiv: raceala.
Adevarul e ca sambata si duminica a fost super cald, iar azi a fost frig ca nici nu mai stiu cu ce sa ma imbrac sau sa il imbrac pe Matei.
Maraki, da chiar ca zici ca e la hotel; unde baga atata somn?
Si cu bb ....cam naspa situatia.
Si eu am fost in weekend de l-am imbracat si incaltat pe Matei ca din toamna pana acum nu ii mai venea mai nimic.
Irina si cum iei Colon Help? In apa/iaurt sau cum?
Eu de la o vreme am o foame in mine de ma sperii; ce-i drept nu am pus decat cateva sute de grame, dar nu stiu de ce insa as manca non stop.
Cosmi, ce ai facut la doctor?
Totul ok?
Liliana, cum mai e baiatul?
Eu acum ma uit la Master Chef. imi place emisiunea. Voi va uitati?
Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Ce liniste pe aici...
Si eu care credeam ca nu am apucat sa intru azi de la servici...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

e liniste pt ca nu a functionat site.ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Maraki noutati ?
Gio merci de laudele pt casa cum mai sunetti voi ? Masina mai cere inca plata anul viitor in nov terminam cu ratele la ea. Casuta zic eu nu e mare are un sejour de 30 mp si inca 4 camere (dormitorul nostru, camera lui Alain, o camera de oaspeti si un birou/biblioteca) noua ne ajunge dar mai vroiam un spatiu pt amenajat de sport pe care nu l-am gasit deci ar mai fi loc....oricum are in total 120 mp patrati si ma omoara cu aspiratul spalatul pe jos si nu e asa mare cum aud case in Ro de sute de mp . Voi in ce stadiu sunteti cu terenul, planuri de casuta ?
Irina merci de intrebare, examenele astea au fost numai antrenament pt mine nota lor nu se ia in calcul, am luat peste 16 peste tot chiar si la fizica si chimie unde eram balta si in liceu. Tu pentu ce iei taratele alea ? Te simti mai bine dupa ele ?
Cred ca se ia in masa cu ingrasatul si eu am avut o perioada de speriat as fi mancat nonstop si am si facut-o acum m-am mai calmat, am inceput Rina dar asata e saptamana de incalzire nu o iau in calcul ca sunt la resto si acolo trebuie sa gust o multime de mancaruri deci e compromis programul meu dar oricum am dat jos un kg.Eu am avut o saptamana super inacrcata cu program administrativ si o multime de hartii de rezolvat, abia astept we sa stau desi am o tona de haine de calcat mai am putin si nu mai am haine ca am in trei dulapuri jos la baza impachetate haine pt calcat, asa obo sunt ca nu mais unt in stare si de asta. Gata ca trebuie sa fug mai apar eu in zona cand pot, de sport inca sunt numai vb ca fac ca nu mai am energie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici..dau o cafea cui doreste si pofteste

fetelor la dr...eu m-am dus la dr pt ca am o mare ameteala in cap, cand merg zic ca acu o iau spre stanga sau dreapta,am mana dreapta din cot pana la degete amortita si un pic piciorul.M.am dus sa mi fac un EKG si a iesit ok.In schimb aseara , am fost la neurologcare m.a controlat vreo jumatate de ora si mi.a recomnadta sa.mi fac un RMN cerebral sa excludem orice problema...eu am intrebat ,,e ceva in neregula??,,la care dumneai zice...sa nu fie ceva, vreo leziune cerebrala. Fetelor de aseara nu mai sunt om.Eu i.am povestit domanei ca am avut un an greu cu ceva probleme si a zis ac poate sa fie vorba si de o stare anxioasa generalizata da ar fi bine sa facem RMN.

In afara faptului ca am oroare de procedeu in sine ..sa stai in tubul ala 15 min, nici nu stiu daca am sa rezist, dar ma termina gandul ca as avea ceva grav. Nu stiu daca ma credeti dar sunt terminata.

va pup pe toti si toate si vb


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Maraki, ce haos si la voi cu Andreea...
(ma gandesc cu groaza cand o sa ajunga si strumfii nostri adolescenti, ce ne asteapta).
Sper sa se rezolve totul cat mai ok.

Cosmi, nu te gandi si tu la cel mai pesimist scenariu; e doar un test pentru a putea exclude (fara indoiala) posibile cauze; din ce am observat eu, in ultima vreme se recomanda tot mai des RMN - ofera o imagine mai clara si mai detaliata medicilor...iar pentru pacient nu e dureros, asa ca se practica pe scara tot mai larga.
Eu zis ca nu te stresezi ... n-am trecut prin asa ceva, dar stai acolo cuminte in tub, iti imaginezi ca esti al solar (sau si mai bine, pe o plaja exotica) si o sa treaca repede minutele.

Imi pare rau sa aud de bolnaviori... insanatosire grabnica!
Si Adri are un pic de febra si se plange ca o doare capul...

Am inscris-o la scoala din "comuna" de care apartinem;
acuma mai ramanem sa gasim o locuinta sa ne mutam tot in aceasta comuna, ca altfel nu poate merge la scoala asta. Cautam...mergem sambata sa vizitam 2 casute ... n-am vazut mare lucru pana acum, dar ce-am vazut prin alte parti arata si mai rau; in plus vizitand alte zone/comune, am realizat ca ne place ca localizare unde suntem acum... asa ca ... incercam sa cautam cu mai mare atentier ceva prin zona.

Si de 2 zile e tare incantata d-soara ca in sfarsit i se misca un dinte! (nu foarte tare, dar se misca).

La dr. a fost ok... de-acum trec pe controale saptamanale.
Teoretic bebelina poate aparea cand o vrea, ca deja e considerata la termen (am scapat de un stres legat e posibila nastere prematura cu posibile probleme/complicatii asociate ...si se simte...mi-a scazut si tensiunea, e mai ok acum decat a fost vreodata in toata sarcina - sper sa ramana asa).

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


Iuliana si noi ne uiam la Master chef....salivam de numa, tare faina emisiunea.
Silvia ma gandesc mereu la tine cand ma uit la emisiunea asta...clar erai printre finalisti...pacat ca nu esti in tara.
numai 120mp are casa? la cate incaperi are ar trebui sa aiba mai mult...sunt micute?
transforma biroul sau camera de oaspeti in camera cu aparate....si asa nu le folositi pe alea non stop.
Felicitari pt examene, bravo ie si spor la dieta!
Noi ne chinuim sa scapam de datoria luata pt teren...cu casa suntem la faza de proiect...ne gandim noi cum am vrea sa fie si cam atat.
Maraki a venit CM fetei? hai nu ne lasa in suspans....doamne ajuta sa fie bine!
mama ta daca vine, unde mai sta?
Dia mult a fost, putin a mai ramas...si uite ca te apropi de termen, desi iti era frica ca nu apuci lunile astea.
ma bucur ca ai inscris-o pe Adri la scoala...nasol si la voi cu zona arondata. sper sa va gasiti casuta tot in comuna aia.
Cosmi hai mama fruntea sus....trebuie sa investighezi...mai bine sa previ asa ceva....te cred ca nu stii daca reusesti sa stai 15 min. in tubul ala...vezi ca se poate si cu anestezie....eu fara nu as putea, clar....
Irino face treaba colonhelpul? ma tenteaza si pe mine...mai ales ca e promoie acum pana la sf lui aprilie.....

va, o zi frumoasa sa aveti.

Mergi la inceput