Cum scapam de.....

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Dupa 19 mananc intotdeauna (ma culc pe la 3-4...).
In legatura cu mancarea, mananc foarte rar ceea ce spui tu, de peste 10 ani. Deci, dieta mi-a fost mereu aceeasi, diferenta a facut-o cavitata



Deci unde e contradictia? Nu asta am spus si eu? Daca te duceai acasa si bagai sarmale nu functiona nici miraculoasa cavitatie.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Rall, ce rezultate urate?
Eu am observat ca vergeturile sunt diminuate extrem de mult de vacuum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Electrostimulare,impachetari,tunel cu infrarosii vacuum.Proceduri facute de kinetoterapeut,nu de cosmeticiene.

Eu am ajuns de la 144 in talie dupa ce am nascut(am ajuns in patru luni de la 65 la 115 kg)la 85 dupa doi ani.Dar mi s-a schimbat pur si simplu structura.Se formeaza muschii,grasimea se arde...dar apare un inconvenient mare.......trebuie timp si multi bani.

Dar rezultatele sunt spectaculoase.Si nu peste noapte.
Si normal,daca scapi la sarmale si piure de cartofi,nu se depune dar nici nu se duce.Daca nu restrictionezi alimentatia,nu te ingrasi,dar nu scazi.
Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Rall, ce rezultate urate?


Vorbeam doar de cavitatie (ca grasimea 'dizolvata' de ultrasunete nu se elimina din corp ci doar se depune in alte locuri si te poti trezi cu ditamai fundu / picioarele / spatele etc).

La mine impachetarile, sauna, electrostimularea, vacuumul / DermoCell nu au functionat. Dermocell chiar mi-a accentuat mult celulita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Citat:
citat din mesajul lui rall

Dupa 19 mananc intotdeauna (ma culc pe la 3-4...).
In legatura cu mancarea, mananc foarte rar ceea ce spui tu, de peste 10 ani. Deci, dieta mi-a fost mereu aceeasi, diferenta a facut-o cavitata



Deci unde e contradictia? Nu asta am spus si eu? Daca te duceai acasa si bagai sarmale nu functiona nici miraculoasa cavitatie.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mie mi se pare foarte clar ce spune Rall: a mancat 10 ani intr-un fel, dar avea burta. A facut cavitatie (nu stiu ce e aia, presupun ca ceva procedura gen impachetari etc), A CONTINUAT SA MANANCE LA FEL, dar i-a disparut burta. Concluzia logica: burta i-a disparut ca urmare a cavitatiei, avand in vedere ca NU si-a modificat obiceiurile alimentare. Nu inteleg de ce trebuie sa apara sarmalele in ecuatie:)))
Exact la fel a fost si la mine acum cativa ani: eram rotunjoara, cam otova, fara talie. M-a luat o prietena la electrostimulare si dupa 14 sedinte mi-au disparut vreo 10 cm din talie, vreo 7 de peste fund, si chiar si vreo 5 de peste genunchi. Fara sa fi slabit mult in kile (doar vreo 3 kg) totul s-a reasezat, grasimea a disparut, a aparut talia, hainele-mi fluturau (la pantaloni se vedea unde-mi fusese fundu', cu vreo 5 cm mai jos:)))
Si in tot acest timp am continuat sa mananc ca si pana atunci. E drept ca aveam sub 25 de ani si rezultatele sunt mult mai rapide la varsta aia. Greul incepe dupa 30 Dupa ce am nascut inca nu mi-am facut timp sa reiau, dar o voi face-o si-s curioasa de rezultate

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Nici eu nu maninc sarmale.... Multa inghetata, dar fac asta de 20 de ani. Per ansamplu ok, burta mereu la locul ei, chiar si cind am fost scheletica, un colacel, acolo, tot a fost.

Asa ca intreb si eu ce e caviatatia si ce presupune, ce experiente ai avut, Rall? Am vazut ca spui ca poate sa iasa naspa, dar sint curioasa. Sigur ca pot sa google, dar mi se pare mai convingator daca aud de la cineva cunoscut, fie si virtual

Eumada, ce e un kinoterapeut? Dar un tunel cu infrarosii? Vad si eu pe-aici tot felul de reclame la diverse, le-am tot ignorat, dar metodele cu care dadeam jos aproape instant burta - un pic de foame, evitat ciocolata si aerobic - nu mai functioneaza la plus 40 :) Poti sa dai amanunte depsre procedurile care te-au ajutat ep tine?

Ladies,
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

este posibil, sa fii slab si sa ai burta.

eu am 164, oscilez intre 49-51 kg si totusi am colacei. nu extrem de mari dar se observa cand stau jos si burta e maricica si cand stau in picioare.

obiectiv, la mine burta incepe sa devina mica-mica daca scad sub 48, deci daca ajung foaaaaaaaaaarte slaba, ceea ce dupa parerea mea nu merita ca si dieta :). adica am grija sa mananc relativ sanatos si portii nu extrem de mari, dar pt. 48 kg trebuie sa mananc destul de putin.

sigur, sportul ajuta dar nu te scapa total.

as vrea insa sa combat putin ideea ca daca vrei sa fii slab, nu poti sa mananci sarmale, cartofi prajiti si prajituri, sau sa nu mananci seara. ba da . dar sa nu mananci portii mari si intr-una.

nu sunt o ahtiata a dulciurilor, dar de 3-4 ori pe saptamana sigur mananc ceva dulce. sau o portie de cartofi prajiti la fast food.

dar am grija sa nu exagerez cu marimea portiilor - sa dau un exemplu, la mcdonald's, mananci un hamburger si o portie mica de cartofi, fara suc, inghetata si nu portie mare :)

dar cred ca daca te abtii de tot, intervin frustrarile si se strica treaba.

my 2 cents

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maria_1

Citat:
citat din mesajul lui mirela.d

Eu am scapat de grasimea de pe burta. Nu am mai mancat nimic dupa ora 19 si am mers la sala. A durat doua luni, timp in care am dat 5 kg jos (din care nu stiu de ce majoritatea erau pe burta). Atat imi propusesem (am ajuns la 51 de kg cat aveam inainte de primul copil).
Greu mi-a fost primele 3 saptamani cand as fi mancat si frigiderul. Grea este si mentinerea la greutatea asta. Din pacate, asimilez mult mai usor decat in tinerete. Dar merita.


Mirela, cum reusesti sa te mentii? Pt ca mie mi s-ar parea o tortura sa stau departe de prajituri si mancare delicioasa pt tot restul vietii. Nu as putea in ruptul capului sa tin o 'dieta de intretinere' si sa mananc numai legume fierte, portii minuscule si limonada toata viata.

Cat timp stateai la sala in cele doua luni? Dupa ce ai 'dat jos' cat ti-ai propus ai renuntat la sala sau mergi in continuare?



Maria, din pacate nu am mai ajuns la sala dar nu pentru ca am considerat ca gata, am slabit, nu mai fac sala ci pentru ca nu am mai avut efectiv timp. La sala ma duceam de doua ori pe saptamana si stateam o ora sau doua, in functie de timpul de care dispuneam.
Din fericire, eu sunt de felul meu slaba (pana sa il nasc pe al doilea copil m-am mentinut fara niciun efort) asa ca nici acum nu ma abtin de la dulciuri sau alte bunatati (nici nu sunt o mare gurmanda de felul meu). Incerc insa cand vad ca am depasit 52 de kg sa mananc mai putin si in niciun caz dupa ora 19 iar la ora 19 mananc ceva usor (iaurt, fruct, un sendvis mic - una din ele, nu toate o data).
Ce am observat eu este ca trebuie sa fi foarte constanta atunci cand alegi un regim (oricare se muleaza pe persoana ta). M-a surprins ca desi sunt de felul meu slaba, am dat foarte greu kilogramele jos. Adica primele doua saptamani nu stiu daca dadusem 500 de grame (am un cantar performant care spune tot) ceea ce ma indemna sa renunt. Ma bucur ca nu am facut-o.
Deci, parerea mea este ca trebuie rabdare si un pic de foame. Sala (aerobic si pilates am facut eu) te ajuta sa te mentii si sa slabesti frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonna

Asa ca intreb si eu ce e caviatatia si ce presupune, ce experiente ai avut, Rall? Am vazut ca spui ca poate sa iasa naspa, dar sint curioasa. Sigur ca pot sa google, dar mi se pare mai convingator daca aud de la cineva cunoscut, fie si virtual


Cavitatie e o procedura cu unde acustice cu intensitate foarte mare #351;i frecven#355;#259; joas#259;, care distruge celulele grase. Ei spun ca intr-o sedinte poti 'sparge' (prin dilatare si contractie repetata) cateva milioane de celule adipoase din zonele dorite.

La mine a functionat, pur si simplu am dat din sunca jos (nu poti elimina 10cm de apa din talie si in rest sa ramai la fel ). Despre experientele urate am scris mai sus.

La mine a fost singurul aparat care a functionat si care isi pastreaza rezultatele pana astazi Insa sunt sigura ca asa cum la mine nu au functionat restul de zeci de aparate si la altii da... posibil ca nici cavitatia sa nu fie solutia pentru toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_1 spune:

Mda. . . iar m-am 'deprimat' . . . Ma scoate din sarite! Daca imi pun o curea mai stransa si ma asez pe scaun . . . 3 colacei de toata frumusetea.
Am inteles ca grasimea depusa in anumite locuri (cand in rest esti ok si nu supraponderala) . . . ar avea legatura cu alte afectiuni.
E adevarat? Stiam ca depozitele de grasime din jurul taliei (mai mari decat in rest) sunt semne ale unor boli de inima sau ale aparatului circulator. Asa o fi?

Rall, nu stiu ce sa zic de cavitatie. . . mie chestiile astea cu aparate, unde, electro-nu stiu cum. . . nu prea ma tenteaza. Nici n-am facut vreodata, dar as vrea sa epuizeze toate variantele pana sa ajung acolo.

Masaj cu ventuze a incercat cineva? Ar putea avea ceva 'efecte speciale'?

Mergi la inceput