vopsea pentru par

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mona72 spune:

Folosesc Bes de 5 ani pt ca acopera foarte bine. Am cam 70% par alb si merg la salon o data la 7-8 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Nici Wellaton, nici Garnier, nici Avon nu acopera firele albe. In cazul meu, cel putin. Si am un par destul de subtire si fragil. Nu mai tin minte daca atunci cand m-am vopsit cu Syos tot asa de repede a aparut parul alb. Cam la o saptamana, doua dupa ce ma vopsesc, firele de par alb incep sa se cunoasca, din pacate. Acum sunt si mai multe sin chiar nu stiu cum am sa le mai acopar. Garnier se duce foarte repede, in doua saptamani deja culoarea dispare. Cu Wellaton, intr-adevar parul straluceste foarte frumos, a fost una dintre cele mai bune vopsele pe care le-am incercat pana acum. In schimb tot nu are putere de acoperire pe firele albe. Strict din experienta mea, poate altora le-a priit foarte bine si le-a acoperit si firele albe.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy999 spune:

salut,

Imi poti spune te rog unde anume pot gasi vopseaua BES in Cluj?
Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

De obicei folosesc L'oreal Excellence sau Casting insa la indemnul unei bune prietene mi-am luat Loncolor (cu amoniac) si desi nu se intinde vopseaua atat de frumos ca si la cele de import, acopera perfect firele albe si nici nu iese la spalat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

deocamdata am descoperit syoss pro nature - low amonia color.
deci undeva intre cele fara amoniac si vopselurile permanente. imi place ca nu usuca excesiv parul, are stralucire. mie imi acopera bine si firele albe.
dar satenul lor mediu are si tenta neagra de care tot incerc sa ma feresc, o sa incerc tonuri mai deschise sa vad ce iese. rezista peste 6 saptamani (mai mult nici nu e cazul, oricum apar radacinile).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Am incercat si eu mai multe marci de-a lungul timpului, dar nu am gasit ceva extraordinar sa acopere firele albe, exceptand Loncolor. Deja il folosesc de vreo 3 ani.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy999

salut,

Imi poti spune te rog unde anume pot gasi vopseaua BES in Cluj?
Mersi


in piata marasti la gheretuta cu cosmetice, langa sora este un magazin de cosmetice si pe memorandumului vis-a-vis de cofetarie mai este un magazinas mic de cosmetice unde am vazut vopsea bes

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy999 spune:

Multumesc foarte mult, esti cea mai draguta nu stii de cand cautam!Sa ai o saptamana minunata:)

Mergi la inceput