vopsea pentru par

vopsea pentru par | Autor: maria_alexia

Link direct la acest mesaj

Caut o noua vopsea pentru par.
L-Oreal Casting nu mai face fata la puzderia de fire albe, Korres a fost ultima preferata dar nu mai gasesc nuantele potrivite pe piata.
Ceva cat mai putin agresiv, usor de folosit acasa, sa reziste, sa dea stralucire, sa nu strice parul... Si nu vreau hena .

Aveti cumva vreo recomandare ?

Am citit de bine despre BES, dar nu-mi dau seama unde/ cum pot comanda (pe site-ul lor nu poti alege nuanta).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si eu am auzit foarte multe lucruri bune despre BES. Nici nu stiam ca se mai gaseste pe la noi. Nu am apucat sa o folosesc dar, daca as gasi pe net as incerca-o. Inca nu am gasit o vopsea de par care sa reziste pe firele de par albe... Acum, am o luna de cand m-am vopsit si deja se cunosc foarte bine..

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia
[
Am citit de bine despre BES, dar nu-mi dau seama unde/ cum pot comanda (pe site-ul lor nu poti alege nuanta).


Bes se gaseste si in magazine, nu trebuie neaparat sa comanzi de pe site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

vopseaua BES se gaseste in magazine...cel putin in Cluj stiu sigur ca este...e un pic mai scump decat majoritatea vopselelor, dar si tubul e mai mare

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

bes disparuse la un moment dat din magazine.
nici acum nu este in toate magazinele care vand produse cosmetice, in supermarket sigur nu se gaseste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

bes disparuse la un moment dat din magazine.
nici acum nu este in toate magazinele care vand produse cosmetice, in supermarket sigur nu se gaseste.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Da, nu mai este chiar peste tot, in supermarketuri si cash and carry nu este dar exista in magazinele de cosmetice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

mergi la saloane ca sunt care si vand,nu numai BES ca nu e cel mai bun,sunt fff multe profesionale,si poti alege culoarea,si te poti fc acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

in cazul asta, nu prea stiu unde sa caut bes, cam slata oferta de cosmetice pe la noi...

Iar dintre produsele pentru vopsit care se gasesc prin toate supermarket-urile chiar nu aveti niciunul preferat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Eu folosesc Wellaton sau daca nu gasesc nuanta cautata mai iau Garnier;le gasesti in orice supermarket la pret bun.Acopera bine firele albe iar lumea imi spune destul de des ca parul meu straluceste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

eu folosesc Wellaton

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eu nu stiu de ce e atat de bine cotata Bes, eu am folosit de 2 ori (prima data am crezut ca e o intamplare ce s-a intamplat) si efectiv mi-a ars pielea capului, bube am facut de la ea, mi se pare f. puternica si...intens chimicalizata, si mirosul ma omora.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput