Cel putin 10 kg jos (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Vad ca toate ne chinuim cu sutele de grame. Nu e rau sa nu mananci seara. Incep sa ma obisnuiesc. Parca ne-am vorbit toate: si eu sunt in saptamana dinaintea menstruatiei si e mai greu sa am grija ce mananc. Am fost la shopping azi si m-am aprovizionat cu fructe si apa pana acum e binisor. Urmeaza o portocala pe la 4 si apoi cina cu teroristii mei: niste curcan la cuptor si salata verde.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77
ana, eu cred ca nu trebuie sa ne infometam sau si mai rau sa ne abtinem de la anumite chestii. apoi o salata sau un gratar nu avea ce sa strice la restaurant.SOACRA MARE
Daca ma infometam era bine. Dar eu am iesit la 9 seara, iar acasa mancasem inainte o salata de brocoli cu sunca presata si putina maioneza.In rest, iti dau dreptate 100%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Buna!
Ma prezint si eu la raport: aceeasi greutate. Insa am avut abateri, in weekend, ca am avut o aniversare in familie si am avut tort. Doar nu era sa lasam tortul sa se strice, nu . Asta e, saptamana aceasta o sa am grija, ca de renuntat nu vreau sa renunt. Sport inca nu am timp sa fac, din pacate. La antrenamenente cu fi-miu nu am cum, ca mi-ar prinde tare bine...
Meniul meu de astazi:
MD: o banana mica.
G: tot o banana mica (stiu ca nu sunt prea indicate, dar chiar sunt micute)
P: piept de pui rotisat (fara pielita) si castraveti proaspeti
G: o sticluta de sana
C: inca nu stiu.
Adevarul este ca saptamana care a trecut si eu am simtit nevoia sa mananc ceva mai mult. Sigur si temperaturile joase sunt de vina.
Spor la slabit, sper ca saptamana viitoare sa fim toate mai usoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ana, atunci problema se pune altfel, si te felciit ptr cafeaua bauta si doar eala ora 9 seara.


si eu sunt inainte de CM, si ma simt tare balonata.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu citesc ,dar mi-e rusine sa scriu, ca tocmai am venit de la restaurant si aseara a fost ziua finei mele.Azi nu m-am cintarit ,din acest motiv nu stiu cum stsu exact.In seara asta fac sport .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Io am impartit porcisori pe prima pagina, m-a durut sufletu'

Eu voi iesi din marasmul mancatului cu 3 guri, am intrat in perioada H, deci mai dispar poftele. Chiar ma miram ce am fost asa tafnoasa in ultimele doua zile, saracu' copil m-am uitat la el cu priviri de gheata cand m-a trezit la pisulica noaptea si io nu-s chiar asa zgripturoaica de felul meu

Azi dimineata toata gashca din casa invinovatea cantarul, "mama lui, iar ne arata cu doo'jde kile in plus..."



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

am pierdut pe traseu o info, e clar...start-ul s-a dat la concursul de -5 kg, dar cand este finalul?
sa stiu daca ma inscriu sau nu.
am curaj cand am vazut cati porcusori s-au impartit

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Finalul (apoteotic) este atunci cand prima care a reusit sa piarda 5 kg si reuseste sa se mentina sau scade in continuare in urmatoarele 2 saptamani castiga cursa. Deci nua exista o limita de timp

Premiile sunt: 1. Un ceas de mana cu amulete, 2. o farfurie rosie si 3. Un DVD la alegere

Te bagi?



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui boticelina

Te bagi?



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"


evident.
nu neaparat ptr premii cat ptr a va stimula pe voi(ca sa nu zic "baga mintile in cap").
saptamana viitoare, marti, pe lista de concurs, sa nu mai vad nici un porcusor. E UN ORDIN!



SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Intru si eu in joc . va citesc de la inceputul anului si kilogramele se tot acumuleaza .

Nu am cantar (adica nu am baterie deocamdata ), m-am cantarit in vecini si am avut un soc. Vreau sa ajung la greutatea de 60 kg, adica exact greutatea din care tot ma chinuiam sa scad ceva kilograme acum cativa ani . Din pacate, in prezent am aceeasi greutate ca dupa a treia nastere (67,5 arata cantarul din vecini).

Nu ma simt in stare sa fac miscare si nici nu prea am cand. Un meci de tenis din cand in cand - nu va entuziasmati, ca e pe X-box si copiii ma bat mar. Ma tenteaza Walk-ul lui Leslie, ca la prima vedere e mai accesibil, dar nu promit.

Mi-am zis ca daca va scriu, poate ma apuca rusinea si nu ma mai infig in dulciuri ca pana acum. Dulciurile reprezinta marea mea problema, la care se adauga altele, dintre care cu state vechi: cola si painea multa, cat mai proaspata si daca se poate si cu unt .

Gata. Sper sa apas si pe "trimite", ca ma mai apucasem de vreo doua ori sa scriu pe aici.

Edit: Trimis

Mergi la inceput