Cel putin 10 kg jos (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Eu raportez o jumate de kg jos...sunt f dezamagita...
Azi inca am stat cuminte, dar nu mi-au trecut cheful de fructe...cum se lasa frigul, cum poftesc la mere, portocale, banane...si astea mancate non-stop si intre mese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

gaby, eu zic ca este f ok juma' de kg intr-o saptamana. serios. slabesti frumos si sigur, fara efecte yo-yo.
eu sunt super multumita de cele 800 grame ale mele in minus ptr o saptamana.daca la fel ar arata raportul in fiecare zi de marti, asta ar insemna un minim de 2 kg in minus/luna. este arhi-super suficient...ptr mine cel putin.
Mi-am propus -8 kg pana in Mai.
Si o sa reusesc.
Fara sa ma infometez, caci nu pot sa traiesc fara mancare, dar voi face cat de mult pot miscare, si cand vine caldura ma voi duce la sala sau alergat pe plaja, minim de 2 ori/saptamana plus bicicleta zilnica.

si eu poftesc, la orice, ca asa sunt, o mare gurmanda, o mare pofticioasa, dar ma tratez-adik ma uit in oglinda si imi repet - "cat de slaba pot sa fiu"- evident ca nu sunt slaba, dar tocmai asta este si ideea.
fructele le mananc si eu intre mese, dar la o distanta de 2 ore de la ultima masa si nu mai devreme de minim 2 ore pana la urmatoarea.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

tare greu se mai misca ceva la mine... Oricum, am reusit inca un -0,5kg, insa prevad stagnare sau plus, ca sunt in saptamana inainte de CM. Voi incerca sa ma tin in continuare. Sport nu am reusit, doar plimbare pe ger de doua ori, insa mia lunga asa, o data si urcus.

Cu mancarea e greu, am niste pofte :(((

Va doresc succese in continuare!

A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

am venit sa dau raportul: un porc.
nu dezertez! si mai incolo am sa bag si sport.
am un program vai steaua mea.

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna fetele,

Am venit de la zumba+30 minute mers pas alergator pe jos+20 minute sauna... super a fost la zumba!

Dulcetica, fain clipul, si noi zumba-im pe asta, dar un ritm ceva mai rapid...


Haha, Laura, cred si eu ca pentru zumba nu trebuie sa fii filiforma... dar nu ca sunt eu autoritate, mie imi place doar, nu inseamna ca sunt grozava...

Lulu, ai dreptate, 500 grame pe saptamina e foarte bine...

Eu ma inspir de la voi si incerc sa las carbohidratii seara (din cand in cand).

Unde-i Esthera?

Nu va las fara La Patilla, un merengue foarte simpatic:

http://www.youtube.com/watch?v=BQFa30sgGhQ&feature=related








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Uite-ma aici Iris

Ei bine la bine acelasi program, sport in fiecare dimineata iar de cateva zile am adaugat si zumba!...ce-mi place sa dansez(sper ca in timp sa invat miscarile....imi place teribil).
N-am mai slabit nimic saptamana asta dar nu depun armele. Stiam ca o sa vina un prag si ca nu o sa mai slabesc asa usor...dar parca nu asa de repede(am pierdut 4 kg intr-o luna).
Recunosc ca saptamana asta am mancat (eu de cand ma stiu nu mananc seara)si paste, si fructe de mare,paine,ardei umpluti.
Oricum eu nu tin o dieta anume. Mi-am propus sa slabesc in timp.
Deci a trecut 1 luna de cand nu am mai gustat ceva dulce,a trecut 1 luna fara sucuri accidulate,bere,vin...o luna fara cartofi prajiti.
Si sa simt super!
Asta se datoreaza cel mai mult sportului.
Nici fructe nu am mai mancat decat max 3 pe zi si am redus si numarul de tigari.
Insa cel mai fantastic (dupa mine)lucru a fost acesta:http://pemasadinbucatarie.blogspot.com/2012/01/salam-de-biscuiti-alb-cu-fructe.html
Am avut curajul astazi sa prepar aceasta minunatie pentru sotul meu!
Eu cu manutele mele!
Nu,nu,nu...nu va ganditi la nimic necurat!
Am preparat-o iar dupa ce a stat 4 ore la frigider tot eu, cu manutele mele i-am servit o felie sotului!
Fara sa salivez, fara sa-mi spun ca merge o lingurita!
NU AM GUSTAT-O!
...doar din cand in cand il intrebam pe grec sa-mi spuna daca e gustoasa sau nu!

Concluzia?

Se poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

unde sunteti?
la platou cu bunatati?

sunt cuminte, pana la ora asta.

MD: 1 banana + cana ceai + cafea
G: 1 para
P: zacusca cu wassa, salata sfecla
G: mandarine
C: salata vinete cu wassa + baton Fibrobar

ceai verde, apa plata si L-Carnitin.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eu sunt pe aici. Suparata si nu prea. Cantarul a fost totusi finut de dimineata, mi-a aratat cu 100 gr mai putin ca ieri. M-am abtinut din greu aseara, am iesit la restaurant, insa am baut doar o cafea fara cofeina. Insa nu am mai facut sport. Astazi musai sa recuperez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ana, eu cred ca nu trebuie sa ne infometam sau si mai rau sa ne abtinem de la anumite chestii. apoi o salata sau un gratar nu avea ce sa strice la restaurant.

eu daca poftesc sau ma abtin acum de la a manca ceva, cu siguranta peste cateva ore mananc dublu, si mai apar si frustrari sau rontai porcarii si nu e bine deloc asa, tocmai de aceea de ceva vreme mananc regulat, incerc la ore cat mai fixe, macar MD si P pe care il prind la birou.niciodata nu sar peste MD indiferent din ce este compus(un iaurt sau un fruct cat timp ma machez de obicei de Luni pana vineri, in week-end este masa mare in familie de dimineatza, pranz si seara)
sunt convinsa ca daca renuntam la dulciuri, bauturi carbogazoase, mancaruri grase, fainoase si mancatul seara sau rontaitul intre mese se slabeste frumos si sanatos si fara efecte yo-yo. pana la urma toata smecheria este in adoptarea unui stil sanatos de alimentatie si hidratatre.si daca il mai combinam si cu putina miscare, este si mai ideal.

hai ca m-am lungit de zici ca sunt cel putin nutritionist sau instructor fittnes.




SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Dau si eu raportul azi, ca ieri nu am apucat : 75 kg, deci saptamana asta -400 grame...e putin, stiu, dar e. Ma asteptam sa fie cu plus, ca m-am abatut de multe ori, dar controlez cantitatea daca e sa mananc ceva nepermis.

Eu nu renunt de tot la dulce, adica o data la cateva zile pap o bomboana de ciocolata si aproape zilnic mananc putine stafide. Eu pe post de gustare rontai ori alune de padure, ori migdale, ori miez de dovleac (toate neprajite).

Ieri nu am facut sport, ca am fost plecata si seara nu am mai avut chef, iar azi am de calcat o tona, insa am facut curatenie. Sa vad ce energie mai am dupa ce calc :-)

Succes !

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput