MONTIGNAC (168)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Puisoar,sanatate maxima iti doresc!Tare e urat cand lipseste cate una dintre utilitati.Acum ca e si iarna parca orice lipseste face sa fie de doua ori mai rau.Lasa ca vine ea primavaraNu stiu ce tratamente sa-ti spun pt. comjunctivita dar ia neaparat un sirop de tuse si vit C ca te va ajuta sa treci mai repede peste episodul asta de raceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

m-am gandit si cred ca o sa fac dulcele asta http://www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=12655&pid=250482&mode=threaded&start=#entry250482

andani nu ma bate ca o sa fac juma de compozitie si nu ma astept la mai mult de 10 fursecuri

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Multumesc fetelor . Pt ochi iau Tobradex si mai tarziu merg sa imi cumpar si ceva sirop de tuse.

Brandu,da le faci cu faina de migdale,nu? Si fara faina de soia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro am numai o punga de 100g de faina de migdale..de asta am spus ca fac juma de cantitate...da ma gandeam sa completez cu faina de naut daca mai e nevoie



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Buna seara fetelor!

Nu am mai scris de mult timp ca am cam luat-o pe aratura cu mancatul. Nu mananc chestii neconforme dar tot timpul ciugulesc cate ceva. In plus am dat iama rau de tot in deserturile raw si acum nu mai mai pot opri. Si azi am facut niste praline de cioco total neconforme dar buuuuuuuuuuuuuneeeeeeee!

O sa incerc sa-mi revin cat de cat ca nu se mai poate. Din fericire nu am pus nimic dar cantarul se incapataneaza sa nu scada sub 57 kg, bine nici nu ma mir la cum am mancat.

Meniul de azi:

MD - fulgi de ovaz cu miere si pudra de roscove
G - praline raw
P - legume congelate cu orez integral
G - branzica cottage Covalact
C - nu prea stiu, cred ca o salata de ton

Si eu am schimbat magiunul de Topoloveni cu cel de Raureni pentru ca se facuse nesimtit de scump. Pe cel de Raureni il iau din Kaufland cu 7 lei si ceva. Mai este unul in Mega care se numeste "Gusturi Romanesti" care e tot asa doar din prune si e la 9 lei dar nu prea renteaza ca e cam apos si din 3 felii s-a terminat.

Eu cand raman in pana de magiun pun fructe uscate la inmuiat de seara si dimineata de dau repede prin blender si gata gemul! Folosesc orice fructe uscate am prin casa caise, smochine, prune uscate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

puisorul, sanatate maxima.

azi:
MD: 2 oua fierte moi, branzica, castraveti
P l-am luat la 18-19 cand am fost in vizita. Total neconform. Dar m-am cantarit, am mai slabit juma de kg de la ultima cantarire, asadar imbracata si biiiine umpluta, aveam 56.8kg.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

PUISORUL multa sanatate!

Meniul de azi:
- pomelo
- croissant
- pastrav la cuptor, humus, ardei
- iaurt, mozzarella
- batoane din fulgi de ovaz

Maine ma in plan pizza monti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

Buna seara fetelor!

Nu am mai scris de mult timp ca am cam luat-o pe aratura cu mancatul. Nu mananc chestii neconforme dar tot timpul ciugulesc cate ceva. In plus am dat iama rau de tot in deserturile raw si acum nu mai mai pot opri. Si azi am facut niste praline de cioco total neconforme dar buuuuuuuuuuuuuneeeeeeee!

O sa incerc sa-mi revin cat de cat ca nu se mai poate. Din fericire nu am pus nimic dar cantarul se incapataneaza sa nu scada sub 57 kg, bine nici nu ma mir la cum am mancat.

Meniul de azi:

MD - fulgi de ovaz cu miere si pudra de roscove
G - praline raw
P - legume congelate cu orez integral
G - branzica cottage Covalact
C - nu prea stiu, cred ca o salata de ton

Si eu am schimbat magiunul de Topoloveni cu cel de Raureni pentru ca se facuse nesimtit de scump. Pe cel de Raureni il iau din Kaufland cu 7 lei si ceva. Mai este unul in Mega care se numeste "Gusturi Romanesti" care e tot asa doar din prune si e la 9 lei dar nu prea renteaza ca e cam apos si din 3 felii s-a terminat.

Eu cand raman in pana de magiun pun fructe uscate la inmuiat de seara si dimineata de dau repede prin blender si gata gemul! Folosesc orice fructe uscate am prin casa caise, smochine, prune uscate.


Magiunul de prune de Topoloveni se gaseste in magazinele Penny la pretul 9.99 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna seara si somn usor dragelor

Puisorule te puppp... daaaa , cu fructe de padure am facut , adica fructe de padure cu gelatina, te referi la desertul meu cu branza nu de cel cu mere da ????

Brandsik te puppp ... te iert azi ... cum a iesit ??? eu nu primesc ???

tlaura bun revenit , vei slabi cu siguranta

bratu monica asa scurt mesaj ??? multumim de informatie

Cleo felicitari pentru gramele slabite

Sadie ciugulitul intre mese nu e bun deloc .... asta te face ca sa stagnezi

Puisorule si noi folosim tot tobradex pentru conjunctivita

Va spun somn usor, vise placute ... va pupppp

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani nu am facut inca...maine urmeaza ca-mi vine si chinezoaica in vizita..aveam de gand sa-i fac gogosi...da nu nu nu ca mananc si io prostii...deci fac fursecurile si cred ca o sa pun in ele si neste fistic neprajit de am prin casa ramas (o mana adik)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput