Dieta Rina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina82 spune:

Ceea ce afirmi despre depunerea grasimilor si carbohidratii din fructe este adevarat, motiv pentru care nu este indicat sa supui organismul unor fluctuatii de genul asta.
Corpul isi asigura necesarul de energie din urmatoarele constituente, in aceasta ordine: carbohidrati, grasime, proteine deci daca nu mananci pierzi in scurt timp din grasime. Ideea e sa mananci constant. Daca azi nu mananci doar proteine si maine mananci carbohidrati, acestia se vor depune ca ,,provizii'' sub forma de grasime.
N-ai cum sa nu slabesti daca nu mananci sau daca mananci mai putin. Pe asta se bazeaza toate medicamentele cu actiune SNC care reduc apetitul ( Regenon,etc), singurele eficiente la urma urmei.
Alta solutie sigura de slabit este sa mananci preponderent proteine ( piept de pui..etc) doar ca asta o faci in detrimentul sanatatii ficatului si a rinichilor tai iar vitaminele se iau zilnic, sub forma de cure, cu pauze intre pentru a evita hipervitaminozele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

buna
as vrea si eu cartea cu dieta
multumesc
agdvrus@yahoo.com
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Gabi, ti-am trimis-o!

Eu m-am reapucat de 4 zile pentru a 3-a oara. Sunt varza. Nu reusesc niciodata s-o tin pana la capat.

De data asta...Doamne ajuta

Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeaca spune:

fetelor,va rog,vreau si eu cartea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Buna, As dori si eu cartea in format electronic adresa : chira_anca@yahoo.com , aseara am fost la o prietena care a tinut dieta si a slabit peste 10 kg este incredibil de bine arata.vreau si eu sa o tin .

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Buna dragutelor!
Mai e cineva care tine aceasta dieta?
Eu m-am intalnit aseara cu o colega si am vazut ca a slabit considerabil. Intreband-o mi-a zis ca a slabit cu dieta Rina.
De astazi ma apuc si eu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Fetelor vreau si eu cartea.
E-mailul meu este popescuancarodica@yahoo.com

Mergi la inceput