MONTIGNAC (167)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gabi da il poti consuma...acel orez brun e de fapt integral...deci poti folosi cu legume (si fara ulei!)

io azi am avut schimbari la meniu: deci G1: ceva migdale uscate(vreo 15) si 3 clementine, iar la P: iaurt cu saratele de tarete si o portocala..dar ziua nu s-a terminat inca

voi ce mai gatiti? io ma gandeam sa fac pentru sapt viitoare(dupa cum v-am spus) supa de rosii si de luat la pachet (adik mancare mai solida) sa fac ceva varza calita cu carnati..ca tot au calatorit ei din romania

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Carmen in primul rand bun venit alaturi de noi spor la documentat si la slabit .... si nuuuu noi nu sarim (mvaiii ce urat suna).... noi ajutam spunand fiecarei doamne noi ce si cum trebuie sa manance avand experienta de ani in spate

Brandusik eu zilele astea o sa fac: ciorba cu legume, spanac, dovleac cu mere si scortisoara la cuptor, ceva carnita fiarta (rata mai am in congelator) o sa fac un chescake pentru musafiri si sper sa nu gust din el deloc si nu o sa gust ca pot sa ma abtin

Btz ovi .... orezul integral doar cu legume combinat da? ... e bun bun

Cleo nu-mi dau seama ce caisuce mici turtie ai tu

Puisorule tu la pranz briose ???? asta nu e masa de pranz draga mea draga .... e cam putin .... cel putin pranzul trebuie sa fie mancare gatita, stii asta nu ???

meniul meu de azi :)

md. ardei cu pateu vegetal (de la naturisti)
g. doua clementine
pr. ciorba de legume cu ardei iute
g. smothie din mar cu fructe de padure
ci. brocolli cu tofu si usturoi
apa si multe ceaiuri

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani ma gandeam si io sa-mi iau un pui sa-l pun in oala si sa mananc cu hrean...da...mie o inceput sa-mi ramana in gat pieptu de pui am amintiri din perioade nu tocmai placute ale existentei mele cand mancam numai piept de pui..deci cred ca pana la urma imi iau bulanse de pui si le fierb ca iscu hrean

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

andani ma gandeam si io sa-mi iau un pui sa-l pun in oala si sa mananc cu hrean...da...mie o inceput sa-mi ramana in gat pieptu de pui am amintiri din perioade nu tocmai placute ale existentei mele cand mancam numai piept de pui..deci cred ca pana la urma imi iau bulanse de pui si le fierb ca iscu hrean

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.




mananc caise bune!! (culmea, dupa 1 sapt. de Montignac mi se par prea dulci...ajunge 1-2 ). Alea cu pulbere alba (de ziceti ca is confiate si cu zahar), le vazui, sunt in general bucatele de fructe taiate cuburi, zaharisite (si capsuni, si rondele de ananans, si papaya etc), si deasupra crusta tare iar in interior mai moi. Gustoase, dar daca Montignac zice ca nu is bune, zic si eu.

Brandusik, facem o afacere. CUmpara si tu o prastie, eu iti arunc peste garla oase afumaate, tu niste radacini de hrean.


Ma intorc acasa tot pe jos, azi. Ca merg pe ploaie, se ard mai multe calorii? Oricum merg in ritm rapid, si mi-a crescut mult self-esteem-ul si moralul (chiar daca e intuneric acusi).
vinerea e zi grea pt mine. Am ciugulit seminte de dovleac, desi cam multe (m-au balonat), plus o cafeluta (dupa pranz, am nevoie).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Deci e ok orezul,pfiuuu,ce bine .Mai ales ca are un pret foarte bun:7,5 lei 1 kg,afacere buna nu gluma,mai ales ca in K. in general e 8-9 lei 500g.
Am vazut o groaza de chestii interesante in plafar,de la faina speciala pt slabit (am citit cat s-a putut din ingrediente:diverse soiuri de fainuri,de ovaz,secara,etc etc),ceaiuri pt slabit,semintaraie multa,cereale diverse,o minunatie.Bani sa ai.

ANDANI,BRANDUSA,stiu regula orez cu legume.Oricum cu carne nu mi-a placut niciodata,in general cu ciuperci sau amestec mexican.

Maine voi trece la gatit,eventual voi scapa si vreo 2 ciuperci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cleo sper sa nu iti pice in cap insa ca am numai borcane de hrean ras deja de tata..dar daca ai gradina...poti aduce de acasa si sa le sadesti

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

cleo sper sa nu iti pice in cap insa ca am numai borcane de hrean ras deja de tata..dar daca ai gradina...poti aduce de acasa si sa le sadesti

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.




n-am, sunt saraca. ma chinui sa prind un leustean in ghivece . am adus si io hrean ras, cat si radacina - sa il rad io (o bunatate). Ma consolez cu un os afumat (hahaha).




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Hai ma Brandu ca eu macar dimineata mananc pe saturate . Chestia e ca am avut cateva zile foarte grele la servici si mi-a cam pierit apetitul. Dar imi revin eu, stati linistite La pranz as manca eu gatit dar nu am timp si spatiu asa ca ma "multumesc" cu mancare rece

Pe weekend am supa pt fata si sot, o struto-camila de mancare de mazare cu tocanita de pui, duminica probabil somon la cuptor cu ceva legume. Trebuie sa ma gandesc la ceva de luat la pachet...

Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

am caculat cu google earth. am facut azi pestre 10km la picior, mers repede. sunt tare mandra de mine.

am inceput anul in forta. sa videm cat ma tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata,

MD: Omleta +castravete murat, o cafea decof.
G1: Kiwi
P: Fasole verde+piept pui la gratar
G2: Mar
C: inca nu stiu...

Mergi la inceput