MONTIGNAC (167)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cleo caisele confiate au zahar ..doar cele uscate nu au

alina meniull tau e extrem de slabut...si de asta ti se si face foame la ore tarzii+ de asta nu rezisti tentatiilor...adik stomacelul tau e gol enormal sa vrea sa digere tot ce prinde

inca o data..monti nu e un regim hipocaloric unde trebe sa mananci apa cu aer..organismul are nevoie sa fie satul ca la urmatoatea masa sa nu depuna

meniul de azi
Md: lapte cu fulgi (si lingurita de miere cu laptisor de matca..parca a devenit mai bun acum)
G:canda de lapte cu jumate de lingurita de nes, mar/nectarina
P: un iaurt mic gras (ce funny suna) cu restul de saratele de tarate ( nu mi-am facut nik de mancare ieri si deci...)
C: supa (ultima portie)
sigur la gustarea o sa fie niste seminte de floarea soarelui

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare tuturor,

De luni 09.01.2012 am inceput sa mananc mai de regim, insa de luni 16.01.2012 voi incepe Monti, pana atunci ma familiarizez cam in ce consta. Sunt la un an dupa adoua nastere, intre sarcini am slabit( am facut si ceva sport) dar dupa a doua sarcina am cam oscilat.
Am 80kg, 1.65 m iar greutatea tinta este 65 kg

Azi mananc asa:
MD: 1 felie paine integrala+1 felie cas
P: ciorbita de curcan cu legume
C: piept de pui fript+salata cruditati
Gustare :fructe( mar sau kiwi)
Mentionez ca cina este cel mai tarziu al ora 19.

Ma primiti in grupul vostru?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza sau ma rog,buna ziua,ca deja nu mai e dimineata

MARIETA bine ai venit .

Meniu azi:
MD:o cana de ceai de fructe,omleta,cioco 50 (n-am gasit 75),2 felii de wassa cu gem
P:ciorba de gasole cu afumatura,fasole iahnie (azi sunt fasolara )
C:mrcovi,ridichi,varza
Va dau de la mine ne-pofta de mancare,am ajuns sa ma satur rapid de la o portie mica ,seara v-am zis ca deja nu mai pot manca cum trebuie

Aseara am mancat si un pic de mamaliguta,cred ca vreo 2 guri.

IN week-end vreau sa fac un chec de fructe cu faina de migdale si niste turtite de ovaz (reteta a postat-o SADDIE la odisee):tarate de ovaz lasate la muiat peste noapte,apoi blenduite bine si prajite in tigaie,iar apoi pus gem peste ele.Se pare ca sunt delicioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Bine ai venit Marieta Sa stai cat mai mult la noi si sa slabesti cat vrei . Painea integrala e cumparata? Daca are la ingrediente si faina alba( cum au majoritatea) nu e buna. Oricum painea integrala nu e buna cu lipide.

O sustin in totalitate pe Brandu cu mancatul asta frugal. Monti nu e dieta hipocalorica. Mai ales dimineata puteti manca mai consistent pt ca oricum se consuma. Puteti merge a la long cu mancatul asta putin? Pt ca monti e o dieta de cursa lunga pe care trebuie sa o sustineti mult timp de acum inainte. Sper sa nu va suparati pe noi de mustrare

Meniu ieri:
MD: avocado, mozzarella, wassa
P: briose conforme
C: migdale, doua bucatele de cascaval

Azi:
MD: racituri, wassa
P: briose
C: inca nu stiu

O zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Marieta bine ai venit! ti-a facut deja puisoara observatie cu privire la painea integrala...adik nu conteaza ca o fost o felie da a fost langa cas(care e ff gras)..daca nu mananci cu Wasa(o paine uscata cu multe fibre facuta din tarate) sau nu faci painica ta de tarate no way jose sa mananci paine langa brinza..io cand mananc telemea/cas...balotez paine de tarate sau pur si simplu ardei kapia

puisoaro mersi pentru sustinere..dar din meniurile tale fetele vad(si io de altfel) tot ff putina mancare

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

cleo caisele confiate au zahar ..doar cele uscate nu au



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.





care e diferenta? eu imi dau seama ca nu stiu ce am cumpart, am luat o punga de la niste turci, scrie evident in.. turca. is caisuce mici, de dimensiunea unei mingi de ping pong turtite, nu la fel de uscate ca smochinele, dar nici tare unsuroase n u sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

alea confiate au parca un strat de faina deasupra(Adik is mai albicioase) si asta pentru ca au zahar puse pe ele...nush exact cum se fac dar cert e ca is mai dulci si simti zaharu. Alea care is uscate...arata ca niste caise deshidratate adik mai vestejite ashea

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Puisor si Brandusik multumesc pentru sfaturi. Da intr-adevar painea este cumparata, o sa iau wassa si o sa-mi cumpar si ingredientele necesare ca sa fac in casa.
Oricum am spus ca inca imi fac temele cam ceea ce trebuie sa mananc.. asa ca nu sariti...
In alta ordine de idei eu sunt "Carmen", Marieta nu ma striga nimeni si mi se pare cam ciudat.. multumesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Fetele, ,sotul meu s-a gandit sa fie dragut si mi-a luat de la plafar o punga de 1kg orez brun.Il pot consuma??Nu am timp momentan sa citesc prin carti caci trb sa-l hranesc si sa-l adorm pe Paul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

CARMEN ai o poza foarte emotionanta

Mergi la inceput