MONTIGNAC (167)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani ne botezi de nu ne vedem...ai scris de mine sa fac nush ce cu piept de pui desi io cu pieptu ..si cred ca ai confundat-o pe cleo cu cge sau am inteles eu pe sarite ca oricum azi is din doi in doi

io azi is ff aeriana dupa ce mi-au cerut astia la service cam jumate din valoarea laptopului..concluzie..l-am luat frumusel si acu ramane sa intru eu in urmatoare saptamani sa-l masterescadik ori suntem mesteri ori nu mai suntem

am mancat supa de seara...mi-am luat acum ceva saptamani(crezand ca e boia dulce) o chestia care e rosie ca boiaua..buey da e asa de iuteeee...da iute rau..la o oara de vreo 5l pun un varf de cutit si imi arde gura

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Daca ziceti voi, asa o fi cu orezul, dar eu parca imi amintesc ca am citit la inceput ca in prima faza ar trebui evitate toate fainoasele, inclusiv orezul, chiar daca au IG mai mic. eu am renuntat de mult la el, oricum nu-mi placea.

azi am sfeclit-o un pic, dar in rest am fost destul de cuminte zilele astea. sper sa vad ceva rezultate la cantar maine, ca azi am uitat sa ma cantaresc. nici nu prea imi vine sa mananc, ca ma doare o masea de mor...

bebe e bine acum, nu mai avem muci, ne-am revenit toti in afara de tati, dar speram sa se faca si el bine curand.

meniu nu stiu sa va zic, ca nu prea am mancat ceva concret. dupa ce se rezolva si maseaua mai vedem.

ma bucur sa vad ca e activitate intensa pe aici, parca va si aud cum zumzaiti ca albinutele in stup

Va pup noapte buna si ne vedem maine la cafea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha sustinerea mea totala pentru lupta cu maseaua ca stiu cum e..dar o sa spun ce mi-au spus si mie fetele...nu scapi de dentist..io am fost acasa...scos maseaua nashpeta de ma durea(cea de minte) si plombat alte 4...din care 3 tot de minte si mi-o spus dentistul ca e ultima oara inainte sa le scoata...io nu am nimic de comentat ..atat timp cat nu mai simt durerea aia in varful creierului..mai ales ca nu m-o durut deloc cand o scos-o pe asta

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

NEatza la amiaza

Eu sunt chioara de somn asa ca daca imi ofera cineva o cafea mare nu ma supar
Aseara l-am certat pe sot,de lene nu s-a mai dus in K. si a luat zahar alb de la magazinul din colt.In concluzie nu am baut cafea azi

Meniu azi:
MD:fructe,cereale cu lapte,2 batoane de la Plafar
P:mancarica de linte
C:poate un ceai,o salata,ceva easy.

Am facut ciorba de perisoare dar a trebuit sa o dau de pomana la oamenii buncarilor,sotu nu stia ca eu am pus sare si a completat si el,a iesit atat de sarata ca era imposibil de mancat.De fapt,un om normal ar manca din ea dar noi nu mancam mai deloc sarat,asa ca nu era pe placul nostru.

ANDANI sa stii ca am rezistat eroic la 2 propuneri ale sotului cu cioco

Va pup si o zi fara alimente rele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

fetelor, imi pare rau de dureri de masele. Trebuie tratate, ca singure nu trec.


MD: 1 cana lapte, dupa 3 ore 1 mar si (un biscuit capatat)
P: nu stiu la ce ora sa il iau, am conopida cu br la cuptor, si rosii
G: seminte de bostan gata decorticate



Azi fac o depresie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Buna

Nu stiu ce am facut dar saptamana trecuta n-am slabit deloc.De fapt am dat jos doua kg pana joi si apoi le-am pus la loc.In consecinta am tot 80 lucru care mi-a cam doborat moralul.Ma mai consolez cu ideea ca a fost saptamana cu defectiunea si oi fi facut retentie de apa.Azi o iau de la capat cu regimul si sper ca la sfarsitul saptamanii sa pot sa ma laud cu ceva in minus.
Vad ca ziceti de ficatei.Eu stiam ca nu sunt monti sub nicio forma.O sa mai iau cartea la citit sa vad cum sta treaba cu ei.Asa mi-as face un pateu de ficat...yamy.Poate am inteles eu gresit.
Azi am refacut supa de ciuperci ca mi-a placut tare.In consecinta am supa pt. 3 zile.Am pregatiti si compozitia pt. falafel si abia astept sa le prajesc.Sa nu ziceti ca nu e bine prajite ca ma imbolnavesc cu nervii.

Md omleta
P supa de ciupersi si tocanita de fasolica verde/galbena
G falafel
C...

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare,
eu am gatit pana acum fasole batuta si ciorbita de fasole acrita
cu bors.
MD: lapte cu cereale integrale, cafea fara zahar
P: fasole batuta cu castraveti
C: cred ca bag o farfurie de ciorba de fasole ca

Si incerc cand adorm fata sa fac ceva sport..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Alina, sa zic, sa nu zic....Nu e bun prajit deloc. Pune-le la cuptor, pe o hartie de copt unsa cu un strop de ulei sa nu se prinda. Nu au gustul celor prajite dar sunt foarte bune si asa. Ficatul de pui si eu asa imi amintesc ca nu era bun dar nu mai stiu de ce . Daca afli sa scrii si aici. Nu te descuraja asa repede cu slabitul. Voi fi atenta la meniurile tale sa te trag de maneca daca deviezi

Cleo, ce s-a intamplat fata de iti propui sa te depresezi? Doamne fereste sa ne loveasca pe careva depresia adevarata ca e crunta Si e slab meniul rau :(

Brandu, naspa cu laptopul. Ce are?

Gabriela, dar cu ce iti indulcesti cafeaua de la Kaufland?

Ninha, du-te la stomatolog si rezolvi problema

Meniu azi:
MD: un rest de mancare de mazare de la Stefi de-aseara, doua bucatele de wassa cu pasta de pastrav afumat
P: lipie cu salata, ton si ardei
G: migdale crude
C: supa crema de diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mi s-a facut pofta de o supa de-asta http://www.goodfood.ro/reteta/supa-thailandeza-cu-pui-si-ciuperci-1287.html . Daca renunt la zahar si sosurile sunt conforme e chiar monti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Puisorule,nu ma descurajez ci doar imi pica putin moralul.Pt. mine si simplu fapt ca reusesc sa mentin greutatea la un anumit nivel e o mare performanta.In mod normal acum as fi fost cu + 10 kg din cauza de lasat de fumat.Cam asta e randamentul care-l dau pe luna in perioadele de abstinenta la tigari.

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput