MONTIGNAC (165) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Dragele mele, cand vad ce mancati voi imi cam ploua in gura. Ce de bunatati faceti!

Eu am descoperit ca pot face lapte de soia acasa. e ok sa-l mananc la glucidice, da?

Am facut in week-end chiftelute de naut, au iesit fff bune, am pus faina de secara. Nu stiu daca e ok, adica am pus naut, ceapa, ardei gras, drojdie fulgi, fulgi de ovaz si un pic de faina de secara ca nu se legau. E ok? Oricum au iesit bestiali, am mancat toti.

Azi raport- 78.0, am mai dat jos vreo 400 g. Putin, dar o sa mai scad eu. Deja arata un pic altfel hainele pe mine, chiar daca la kg nu se vede bine, adica daca stau cu spatele sunt ok, daca intorc burtile e mai rau, dar le rezolv eu si pe ele.

Azi: mic dejun- cafea, un mar, lapte de soia cu fulgi de ovaz
P- peste la cuptor
Cina- peste si sper o salata de rosii
Cateva seminte de floarea soarelui- nu mai stiu e voie?

Sa aveti o saptamana excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Bridusik, multumesc pentru efortul de a modifica datele de pe prima pagina. cand imi scade motivatia, ma mai uit la ce scrie acolo si o iau de la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

bv cris.....iar restul fetelor..rusinica ca nu v-ati cantarit sau mancati ce nu trebuie (vb aici de cartofi si toate celea)

mirela nu te eschiva de la cantar ca mai ales daca mananci si prostioare cantarul nu o sa fie bun cu tine si e bine sa constientizezi inainte ca nu e bine si sa iei masuri decat sa amani intalnirea cu cantaru ...

io azi...cuminte cum ma stiti
md: baton de cereale cu lapte
G: o portocala
P: tocana de legume cu carne de vita si wasa(ca are ceva sos pe acolo)
G: o para si o banana(am fost la sala adik)
C: juma de cutie de urda(100g) si niste praji de mere



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Brandusik sa sti ca nu am papat interzise....doar cu cioco neagra,blatul de la tarta de migdale,crackersii,fasolea uscata,porcutzul...

Astea toate ma tin pe loc.
Eu cred ca doar la mentinere pot sa ma mai huzuresc cu dulciuri si chestii satioase

Ce ma fac????

Trebuie sa pap putin si usurel...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Noapte buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mirela sora mea spune ca ea cand mananc grasimi..ca alune, migdale etc..ea se ingrasa...si cred ca e adevarat intr-un fel...ca peste tot iti spune sa nu mananci mai mult de25 de migdale pe zi de exemplu..si imi aduc aminte ca si monti spunea la un moment dat ca trebuie sa faci o pauza...de dezintoxicare de dulciuri(fie ele si permise) in care sa ti se refaca pancreasu...acu...

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello monti girls

raportul pe ziua de ieri:

-paine conforma cu mozzarela si rosii
-ciorba de pui de tara
-portocale
-paine conforma cu zacusca facuta de mine-coapta nu prajita,cu ulei de masline cam o treime din cantitatea normala.

o zi buna tuturor



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor

Brandusik sa sti ca azi l-am privit in ochi si nu era chiar asa cum credeam...
Am 66.5kg ...Eu credeam ca am urcat....

Cateva sute de grame date jos, pentru mine sunt bune

Azi fac iarasi tarta Puisoarei cu ciuperci si ma mai gandeam la :

http://gabrielacara.blogspot.com/2009/06/chiftelute-de-pui-cu-mozzarella-in-stil.html




Am papat dimineata: 2 felii paine gau intreg cu topoloveni si ceai

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna

Felicitari fetelor care au slabit si o bataie pt Brandu care stationeaza cam de multisor

Mirela, no crakersii aia sunt belea. Eu ii fac doar de sarbatori sau cand mergem in vacanta ca sunt foarte satiosi si buni de rontait pe drum.

Samira, foarte frumos ai mancat . Mai incerci sa imi votezi poza o data, please?

Gabi, ia detaliaza ce si cum cu turtitele alea. Par interesante si chiar as vrea sa fac ceva cu mai multa faina de secara.

Cris, eu am o retinere fata de produsele din soia. In afara de tofu nu mananc nimic. Poti face si lapte de orez, de migdale, de caju. Mie cel mai tare mi-a placut cel de caju, doar ca e foarte scump

Brandu, de acord cu migdalele &co. Trage tare astea doua saptamani ca dup-aia vine greul, in Romania

Meniu ieri:
MD: wassa, branzeturi de vreo 3 feluri
P: mermez de pui cu naut
C: avocado, pateu, wassa

Azi:
MD: o cutie de perle de branza
P: doua felii de quiche cu ciuperci
C: mermez de pui

Va pup pe toate

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mirela bv...vezi ca e mai bine sa il infrunti direct decat sa te feresti de frica lui?

puisoaro sa stii ca...si ce greu

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput