MONTIGNAC (164) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cristina, tarta e foarte buna, poti sa o faci fara emotii.

Gabriela, hai si spune ce ati mancat azi

Andanii, saratele eu zic sa faci o portie intreaga ca se vor topi rapid . Si eu le fac de Craciun dar doar cu faina integrala( fara tarate) sa poata manca si musafirii.

Diana, dintre raw vegani mie imi place de Ina Todoran. Nu e asa extremista si accepta ca mai trebuie sa mananci si paste fierte, leguminoase fierte, etc. Eu am experimentat ceva dulciuri raw dar unele au fost nemancabile, mai ales cele care incearca sa inlocuiasca branza cu branza de caju :(.

Samira, spor la curatenie

Cris, e monti ce ai mancat doar ca e cam putin. Cel putin MD e jale. Orezul e bun integralsau basmati.

Sanse, ma bucur ca v-a placut tarta. Daca zici ca e bun drobul se face de Craciun

Bulgurul e ca si cus-cusul din grau. Daca e integral, are IG 45 parca si merge combinat doar cu legume, nu carne. Piftele le-as face dar nu mai gasesc dovlecei la piata

Meniu azi:
MD: avocado, branza, wassa
P si C: abatere( sushi de la restaurantul japonez)

Azi am sarbatorit 14 ani de cand a batut huzbandul la usa camerei mele din camin . E buna mancarea la japonezi dar scumpa si portiile mici: pe un platou de sushi si cate un felul doi am platit 135 de lei

Si tot azi a fost zi de rasfat, am fost la microdermabraziune. Daca stiti un dermatolog bun mergeti ca face toti banii, mult mai mult decat un tratament cosmetic obisnuit.

Am uitat sa fac o precizare pt adeptele mai noi ale lui monti. Meniurile mele sunt si de faza 2 pt ca eu vreau doar sa ma mentin. Incerc sa nu uit sa precizez asta cand scriu meniurile . Daca vi se pare ceva in neregula cu combinatiile mele, intrebati fara probleme.

Noapte buna

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Puisor, da, stiu ca e putin, dar ce sa fac, nu pot sa mananc dimineata, mai mult de apa, cafea si o paine cu gem, un fruct, ceva care sa fie de post chiar nu stiu. Si dimineata am un program foarte solicitant, adica abia dupa pranz imi tihneste sa mananc. Cand mancam de dulce, mai aruncam o bucate de carne, lactat, ceva dar acum?
Poate cereale integrale, acum m-am gandit.
O sa ma disciplinez si sa caut ceva care sa mearga dimineata.

La multi si fericiti ani sa aveti impreuna! Deci bataia sotului in usa a fost cu noroc! Sa va fie excelent si de acum inainte! Oau, ce de ani aveti impreuna! Frumos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelor,va felicit...sunteti niste gospodine perfecte.
va invidiez pentru rabdarea cu care cautati retete si le mai si faceti.
io-s fericita in perioada asta sa arunc o carne cu niste legume in tava de jena si la cuptor si sa fac in viteza o ciorba pentru cirobaru' meu.

azi

MD-paine conforma+ cappucino
P-branza,masline,sunca Monti,ceapa verde
G-pere galbene
C-mazare cu carne

nu mai stiu cine spunea de un magazin din Cluj-Florava parca...am identificat si eu magazinul din Bucuresti...e pe Sos.Stefan cel Mare,aproape de mine...in we preconizez o vizita.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

moama cat ati scris in 3 ore de abea apuc sa citesc da apai sa tin pasul cu voi

sanse numai la bunatati ai pus tu link pe aci

puisoaro multi ani de acum incolo...adik pentru husband sa bata la usa ta

io sper maine sa trecem la un nou capitol pana in 12 ca dupa plec pe coclauri si nu vreau sa ne inchida fara sa apuc sa fac unu nou

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Puishor, la multi ani!

Crissteo, cred ca e tare greu sa tii si Monti si post. Eu mai tineam post si ma gandeam ca as vrea si acum, dar sincer nu pot. Orez eu am gasit la MI, era la sectiunea cu orez, punga de 500 gr, arata mai "murdar" si scrie pe el "OREZ INTEGRAL", cred ca e de la Scotti

Dau si eu raportul retroactiv"
Marti:
MD: lapte degresat cu cereale integrale; am incecat initial lapte de soia, dar zau ca nu am putut, in schim sotul a reusit; oricum si laptele degresat mi s-a parut rau, asa ca voi ramane la iaurt 0%
P: rulou din piept de pui gatit la tava umplut cu legume si putin cascaval - poate fi umplu si cu ciuperci; salata de rosii si ardei;
G: o para
C: putina supa clara; putini dovlecei cu branza (facuti in vas de ena la cuptor), dar sincera sa fiu nu stiu de ce si astia mi s-au parut putin gretosi

Ieri:
MD: jumatate de pomelo
dupa 1 ora - niste wasa
P: supa de dovlecel cu parmezan - aici cred ca a fost o abatere, eram la restaurant si mai mutl ca sigur supa era ingrosata cu cartof, am gustat de cateva ori si apoi mi-am dat seama, asa ca nu am mancat decat putin din ea
muschi de vita la gratar cu rucola si parmezan - yami yami, a fost delicios
C: 1 rosie umpluta cu ou si 1 rosie umpluta cu branza facute la cuptor;

Azi:
MD - la fel
P: ardei umpluti cu carne de vita, ceapa, ou, diferite condimente si verdeturi cu iaurt; sunt facuti de mine, asa ca ma cam infioara gandul de a-i gusta, dar sotul a mancat si ieri din astia si m-a suna foarte incantat
C: mai am rosii..daca nu mai am chef de ele parca as baga un iaurt

Voi mai mancati fructe seara? Eu as renunta la cina si as manca fructe, asa pofta imi e...

Si inca o intrebare: la faza I ai voie fasoale boabe? Si mazare?



de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ochidut eu la un moment dat mancam numai fructe seara si atunci am slabit constant si bine..sora mea la fel face si la fel e multumita

fasolea e permisa da nu mai tin minte daca numai ca si glucid sau poti adauga si ceva carnita

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

montigirls am facut subiect nou...cum il inchide pe asta ..cautati pe cel nou..pana atunci spor la scris si vb mai pe seara

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dragelor azi sunt super mega busyyy ... citesc si raspund diseara sau maine

puppppp

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput