MONTIGNAC (163) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Crissteo, bine ai venit! Salata de vinete o ok si cu ulei si cu maioneza, atata timp cat o mananci cu paine conforma sau fara.

Arunca din casa tot ce e dulce in afara de fructe, si mai ales biscuitii cu crema. Eu am pus 5 kile pe mine cu biscuitii astia, cand era Mirci mic. Cum il auzeam urland, mai intai inghiteam vreo doi trei biscuiti cu crema si apoi ma duceam la el. de frustrare si de stres, cred. asa ca scapa de ei cat mai repede!

Am noroc ca-mi place cafeaua neindulcita, vad ca voi aveti mari probleme cu asta. din cate imi amintesc eu, Monti zicea ca absolut orice indulcitor e la fel de rau si de nesanatos. si de altfel, orice e dulce, chiar si natural, afecteaza nivelul glicemiei, nu? deci nu e bun. Pe asta se bazeaza toata dieta asta. Gresesc, fetelor?

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha eu luam faina de naut si soia de la plafar era cam 8ron/500g parca (foarte mult spun eu pentru ca aici acum dau pe 1.5kg o lira)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ninha, cred ca fara faina de naut nu au nici un farmec :(. Monti promoveaza si fructoza care s-a dovedit ca nu e nici ea grozava pt sanatate, deci cred ca mai are si scapari nea Montignac. Stevia de care zic teoretic e naturala din ceva frunze. Dupa mintea mea cea mai sanatoasa e mierea adevarata

Brandu, ma enervezi cu preturile astea. Si eu am dat tot 8 lei pe 500 gr

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Salutare, vad ca daca lipsesc eu se animeaza si forumul

Meniul de azi
- piure din avocado, para si putina banana
- sunca monti, iaurt, expresso
- snitele de curcan (cu tarate de ovaz, foarte foarte bune! multumesc PUISORUL), gogosar, cafea deco
- 2 bucatele cioco 65%, goji
- iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Diana, ma bucur ca ti-au placut snitelele. Si pt ca tot ai zis de goji mi-am amintit ca am o pungulita in dulap asa ca ma pun pe rontait

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

diana, puisoaro ce-s alea goji??

meniul meu azi:
MD: wasa cu unt si gem de prune (mama mea chiar face cel mai bun gem monti ever)
G: para si 4 caise uscate
P: snitele de vita si un iaurt cu wasa
G: lapte cu nes si un mar da mai incolo
C: brinza cu wasa (nush ce-i cu mine ca imi vine sa mananc intr-una lactate)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna fetelor

Crissteo Bine ai venit!

Ma omorati voi cu mancarea voastra....Auzi tu...Goji...De unde le-ati mai scos si p'astea?

Ma uit pe net si ma uimiti...85 ron KG,nectar la oferta 46 lei 500ml

Sa tot slabesti.....

Puisoaro eu nu vad niciodata paginile pe care le postezi tu,decat daca ma duc acolo la pag. principala si caut reteta .Acum am vazut ca tipa gateste doar monty.


Azi am papat:

Md: struguri -dupa 30 min 2 felii paine integrala cu magiun topo. si ceai

p:pui la gril de la Ave (galben -parca-i mai gustos) cu brocoli si conopida la cuptor
C: cred ca snitel de vitel...cred ..ca nu stiu daca ma urnesc sa fac

Va pupiesc si mai astept ceva noutati culinare.....Quinoa,goji...

La mine porcul era porc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ninha faina de naut, faina de soia, faina de linte ... nu faina integrala , nu faina de orez .... doar cele trei .. se gasesc la naturisti

Puisorule daaaa, asa e, eu incerc sa intru cat pot de des , da s-a micsorat timpul liber , din pacate

Cristeo parca-mi amintesc de tine , ai mai tinut monti aici alaturi de noi ???
- eu sunt adepta salatei de vinete fara maioneza, maioneza este foarte calorica si cade si greu la ficat ... e foarte buna facuta cu mustar si putin ulei de masline ... o poti papa si pe paine integrala sau pe ardei , rosii
- branza dulce daca e cu grasime trebuie mancata doar fara paine ... apropo paine insemnand paine integrala cu tarate ... alba deloc
- eu cafeaua o beau cu lapte degresat sau semidegresat si fara zahar sau indulcitori , nu pun nimic si e foarteeeee buna

In rest vad ca ti-au cam raspuns doamnele ...

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Sanse porcu-i porc zici ... te rog uita de el .... tatal meu a facut infarct din cauza porcului ... i s-a interzis acuma complet sa mai puna gura pe porc ... degeaba i-am tot cantat eu ca nu a avut urechi sa ma auda pe mine

puisorule nici eu nu pot vedea siturile ce le pui tu

brandusik goji sunt o sursa inegalabila ... da un serch pe google sa vezi

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu,cum a zis si Dana,goji berries sunt fructe uscate care contin foarte multi antioxidanti.

Sanse, sunt scumpe e drept dar dintr-o punga de 100 de gr mananci de te plictisesti. Eu nici nu pot manca foarte multe o data.

Cred ca trebuie sa stergeti punctul de la sfarsitul linkului si vor merge

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput