Mi s-a recomandat histerectomie partiala

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Multa sanatate iti doresc si sper ca azi deja esti foarte bine

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anca, ma bucur ca ai scapat de operatie, refacere usoara iti doresc, sa scapi repede de infectia urinara. Cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Am vorbit acum cu Anca si e mult mai bine. Am simtit-o si din voce ca e mai bine si tare m-am bucurat. Sa speram ca totul s-a terminat aici si analizele vor iesi bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peret_olimp spune:

buna anca.am citit despre problema ta si mi pare ra,dar ma bucur ca ai scapat cu bine.Iti doresc multa sanatate. Si eu am trecut printr o interventi de curand, embolizare, iar acum ma simt mult mai bine.IMP este sa fi tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Buna, fetelor si multumesc pentru gandurile voastre bune.

Vin cu vesti. Ma simt bine, dar de 2 zile ma incearca niste stari ciudate. Ma doare ovarul ramas, m-am balonat f tare, sunt nervoasa. Am facut calculul si ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia.

Sunt normale simptomele astea? Asa va fi in fiecare luna???

Si inca ceva. De multi ani ma chinuie constipatia. Acum problema asta s-a intetzit. Am devenit dependenta de laxative, cu toate ca mananc f putin si numai alimente care nu constipa si care nu fermenteaza. E tot un efect al interventiei tocmai facute? Aveti vreun sfat pentru mine?

Ce m-as face eu fara voi???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna Anca imi pare bine sa vad ca te simti bine , si eu m-am confruntat cu constipatia dupa operatie , acum am o luna de la interventie , de o saptamana am reusit sa o stabilizez , am inceput sa beau ceai de musetel concentrat ( 2 pliculete inte-un pahar de ceai ) si am luat Eu-bioitx care reface flora intestinala, Si eu eram dependenta de laxative orale luam dulcolax si supozitioare caci abia mergeam la baie. Acum sunt ok , inca mai beau ceai de musetel si am inceput sa mananc cereale cu lapte , fiind fibre ma ajuta. Sper sa-ti fie de ajutor , eu asa am scapat. Succes si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anca Wish
Buna, fetelor si multumesc pentru gandurile voastre bune. Vin cu vesti. Ma simt bine, dar de 2 zile ma incearca niste stari ciudate. Ma doare ovarul ramas, m-am balonat f tare, sunt nervoasa. Am facut calculul si ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia. Sunt normale simptomele astea? Asa va fi in fiecare luna???Si inca ceva. De multi ani ma chinuie constipatia. Acum problema asta s-a intetzit. Am devenit dependenta de laxative, cu toate ca mananc f putin si numai alimente care nu constipa si care nu fermenteaza. E tot un efect al interventiei tocmai facute? Aveti vreun sfat pentru mine?Ce m-as face eu fara voi???"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore
ai un ovar care functioneaza,deci activitatea hormonala exista,doar ca neavind uterul nu ai acea singerare(care este o descuamare a endometrului)lunara.in legatura cu constipatia nu cred ca are legatura cu interventia chirurgicala,pt.ca spui ca te confrunti de ani de zile.sfatul meu este sa consulti medicul sa vezi care este cauza acestei constipatii si pe urma tratarea cauzei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

olimp si tu ai facut tot histerectomie in urma cu o luna?
Sanatate si tie! recuperare rapida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

kariris nu , eu am scapat datorita unor doctori din Ungaria , eu am mai povestit cu Anca , mi-e au reusit sa-mi salveze uterul . Nu a fost caz de cancer , la mine problema a fost un fibrom de toata frumusetea de jumatate de kg , pentru care doctorii din tara doreau sa-mi faca histerectomie , nu am accepat si am mai investigat timp de 2 ani pana am ajuns in Ungaria. Intre timp am facut si embolizarea ( Despre asta am povestit cu Anca ) si s-a dovedit ca nu a dat nici un rezultat doar ca fibromul nu a mai crescut.

Acum o luna m-am operat in Ungaria , operatie clasica dar m-au salvat , de accea stiu cum este cu constipatia.

Multumesc de incuratari si urari si eu va doresc sanatate la toate si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
Anca ma bucur ca esti si ai trecut peste operatie.
Si eu am fost constipata dupa operatie, dar a trecut cu ceaiuri (musetel) si fructe si multe lichide.
Daca mai ai nevoie de alte informatii vorbim.
Sanatate multa tuturor.
Laura

Mergi la inceput