Mi s-a recomandat histerectomie partiala

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Am revenit in viata, proaspata, la fel de blonda si senina

In primul rand, multumesc tuturor pentru sustinere si pentru toate gandurile voastre bune.

Am trecut cu bine. Nu a fost usor, dar nici atat de greu cum m-am asteptat. Am avut un dr. minunat, care m-a convins ca in cazul meu laparoscopia este cea mai buna varianta. Mi-a explicat ca monitorul mareste de 6 ori, iar vizualizarea este mult mai buna decat in cazul unei interventii clasice si, bineinteles, recuperarea mult mai usoara.

Interventia a durat de la 8.00 pana la 10.40. Stiti ca imi era frica de tubul ala de dren, ei bine, nu am scapat. Mi l-au scos a 2-a zi, dar nu m-a traumatizat scoaterea lui

S-a practicat histerectomie totala si anexectomie stanga. Asadar, mai am doar 1 ovar. Bun si ala!

Acum ma lupt cu o infectie urinara (usturimi, febra) si cu gazele, pe care inteleg ca oricum le ai indiferent de motoda chirurgicala (pana se aseaza matele) , la mine fiind amplificate de gazul introdus la laparo. Nu e usor, dar va trece. Am usor, doar cu 4 cicatrici mici, mici, cu fire resorbabile.

Acum, ca sa va distrati un pic, va spun ca pe 1 martie cand mi-am scos polipii am avut concediu medical 2 saptamani, iar acum mi-au dat doar 7 zile pentru ca in codul de diagnostic din Romania nu se poate practica histerectomia prin laparoscopie. Asadar, probabil ca m-au trecut la "Diverse si neprevazute"



Va multumesc inca o data tuturor si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Anca, ma bucur ca esti bine.
Nu stiu ce poveste e asta cu concediul, in primul rand ca exista histerectomia laparoscopica, in al doilea rand ca acel concediu se da cu codul bolii de baza, nu cu codul operatiei efectuate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

anca ma bucur ca esti bine , apropo de gaze si eu m-am confruntat cu ele imediat dupa operatie , stiu sunt suparatoare dar trec .

Sanatate multa si refacere usioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Anca nu te-ai lasat si cu toata starea de disconfort, ai scris totusi. Te pup si sper sa scapi cat mai repede si de gazul bagat la laparo si de "reorganizarea matzelor". Sa se aranjeze toate si sa poti si tu intra in normal, sa mananci, sa poti dormi si, cel mai important sa nu mai suferi deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Anca, te pup! Refacere rapida, ma bucur din suflet ca esti vesela!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bellaiza spune:

Buna, Anca! Te imbratisez si iti doresc sanatate multa!
M-am gandit la tine. Ai incredere, are Doamne-Doamne grija!
Refacere rapida, iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Anca ! Esti o invingatoare! Te pupam cu mult drag, refacere rapida iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Multa sanatate si refacere rapida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Cum esti azi Anca? Mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana2012 spune:

Multa sanatate iti doresc Anca !

Mergi la inceput