Club chic (47)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Intru si eu sa va salut

Toamna asta port Midnight Passion Elixir (Dior) (de un an ma tine pasiunea pentru parfumul asta si nu trece deloc ). Am si spart o sticla in camera si de vreo 3 luni il miros continuu

Din cand in cand mai schimb cu Angel sau Bal a Versailles varianta parfum pur (in cinstea lui MJ )

Ca o curiozitate de care am devenit constienta curand, eu n-am avut si nici macar mirosit niciodata Alien

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Stiu ca s-a discutat, cred ca Sali e cea careia ii place, dar ce pareri aveti, pentru o batrana ca mine ce nu tine minte, de Ange o Demon - elixir? Imi place si ma bate un gand de iarna, totodata port Wish si iar m-am indragostit de el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmena

Stiu ca s-a discutat, cred ca Sali e cea careia ii place, dar ce pareri aveti, pentru o batrana ca mine ce nu tine minte, de Ange o Demon - elixir? Imi place si ma bate un gand de iarna, totodata port Wish si iar m-am indragostit de el...




Carmen cu Stefan si Bogdan



inseamna ca eu sunt si mai ramolita pentru ca nu imi aduc aminte sa se fi discutat.
il asteptam, stiam de el de pe fragrantica.
l-am gasit in sephora dar nu am inteles nimic din el, nu din vina lui, ci a mea. pentru ca am mirosit mult prea multe si nu am mai stiut care este el.
dar fiind ELIXIR, PURPLE si GIVENCHY spun ca imi place ...ce daca nu-l stiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Hai ca am comis-o Sali, dar jur ca asa imi aminteam ca tu ai spus de el pe aci...imi trebuie sigur Memoplus...Pana atunci, poate il mirositi si veniti cu pareri E diferit de EDP, e mai dulce, mai vanilat, dar nu prajitura, ci mai "asezat".Rose nu il stii?!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Nu-l stiu Carmena...Ti l-ai luat intre timp? Sa-l porti cu placere!

Cunosc clasicul Ange ou Demon si nu se aseza prea bine pe mine, asa ca n-am mai incercat celelalte variante.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

am scapat si eu azi intr-un douglas si am incercat asa:
-ALIEN DELICIOSU':damn! i wish i was your lover....da' de unde...nu numai ca nu m-a dat pe spate, am voie sa spun ca aproape nu mi-a placut? de 2 luni eram pregatita sa-i cedez ( din prima seara), tot ce trebuia sa faca el era sa vina la intalnire. nu a venit, m-am dus tot eu....l-am vazut, am luat atitudine de carnasiera si cand mi-am infipt dintii in loc sa simt gust de carne am simtit ca am muscat dintr-o frunza de salata!
nu o fi el chiar rau....poate s-a intimidat ca era prima data si nu a dat din el tot ce poate, insa l-am parasit fara regrete.
i-am retinut si pretul pe care trebuie sa-l plateasca cele care vor sa le ofere placere: 246 de lei, cam asa.

-angel ou demon elixir.....sorry carmencita, m-am straduit dar nu am gasit in el nimic, nu ai ce sa-mi faci, mi se pare ca are un damf de transpiratie, nu am gasit in el samanta aia faina de givenchy. mi se pare ca au dat-o in bara cu editia asta. e ca un tip care arata bine, de departe....dar si cu el am fost tot l aprima intalnire si poate ca e emotiv din fire si a transpirat cand m-a vazut !

[blue]-FEERIE[/blue]( van cleef and arples)...e ca un barbat bine, cu ambalaj /outfit pretentios, te astepti sa simti miros de tutun de pipa si cand colo....cand baga mana in buzunar , in loc sa scoata o tigara el scoate o acadea, o desface si incepe sa o linga tacticos. astfel incat te zapacesti putin, nu mai stii daca e barbat adevarat sau doar un pustan care a luat cel mai bun costum a lui taica-su.
in concluzie, mie mi se pare un miros gen escada ibiza hippie sau rocking rio sau marine groove!

-am testat NARCISO RODRIGUEZ FOR HER , in varianta edp, asta dupa ce acum vreo 3saptamani eu mi l-am luat ca EDT. mi-a placut mult , cred ca o sa mi-l iau si ca EDP insa mai am de luptat cu canistra de 100 ml edt.
erau si editiile noi de la NR, de la FOR HER si ESSENCE dar nu mai aveam unde sa testez.

- cu ultimele puteri am testatCODE EXTRACT ...hai sa spun ca mi-a placut...dar mai mult asa.....ca tot ma pregatisem de marea intalnire si ar fi fost pacat sa plec singura acasa


tarziu de tot, cand deja era clar ca raman cu extractul code , l-am vazut si pe sisley....dar nici macar nu am mai incercat ceva cu el, pentru ca dupa atatea flirturi si ocheade care sigur au dat de inteles ca sunt o usuratica, o combinatie cu sisley ar fi nascut comentarii de genul: il place nu pentru el, ci pentru banii lui!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Sali, cred ca m-am obisnuit prea mult cu facebook in ultima vreme, ca tot voiam sa dau "like" in timp ce citeam mesajul tau... [propun sa se introduca un buton like si pe forum]... mi-a placut concluzia ... cat despre Feeria, are un nume cam previzibil [asa, cam de spray din anii 80], nu-i stiu ambalajul insa.

Citat:
citat din mesajul lui sali

am scapat si eu azi intr-un douglas si am incercat asa:
-ALIEN DELICIOSU':damn! i wish i was your lover....da' de unde...nu numai ca nu m-a dat pe spate, am voie sa spun ca aproape nu mi-a placut? de 2 luni eram pregatita sa-i cedez ( din prima seara), tot ce trebuia sa faca el era sa vina la intalnire. nu a venit, m-am dus tot eu....l-am vazut, am luat atitudine de carnasiera si cand mi-am infipt dintii in loc sa simt gust de carne am simtit ca am muscat dintr-o frunza de salata!
nu o fi el chiar rau....poate s-a intimidat ca era prima data si nu a dat din el tot ce poate, insa l-am parasit fara regrete.
i-am retinut si pretul pe care trebuie sa-l plateasca cele care vor sa le ofere placere: 246 de lei, cam asa.

-angel ou demon elixir.....sorry carmencita, m-am straduit dar nu am gasit in el nimic, nu ai ce sa-mi faci, mi se pare ca are un damf de transpiratie, nu am gasit in el samanta aia faina de givenchy. mi se pare ca au dat-o in bara cu editia asta. e ca un tip care arata bine, de departe....dar si cu el am fost tot l aprima intalnire si poate ca e emotiv din fire si a transpirat cand m-a vazut !

[blue]-FEERIE[/blue]( van cleef and arples)...e ca un barbat bine, cu ambalaj /outfit pretentios, te astepti sa simti miros de tutun de pipa si cand colo....cand baga mana in buzunar , in loc sa scoata o tigara el scoate o acadea, o desface si incepe sa o linga tacticos. astfel incat te zapacesti putin, nu mai stii daca e barbat adevarat sau doar un pustan care a luat cel mai bun costum a lui taica-su.
in concluzie, mie mi se pare un miros gen escada ibiza hippie sau rocking rio sau marine groove!

-am testat NARCISO RODRIGUEZ FOR HER , in varianta edp, asta dupa ce acum vreo 3saptamani eu mi l-am luat ca EDT. mi-a placut mult , cred ca o sa mi-l iau si ca EDP insa mai am de luptat cu canistra de 100 ml edt.
erau si editiile noi de la NR, de la FOR HER si ESSENCE dar nu mai aveam unde sa testez.

- cu ultimele puteri am testatCODE EXTRACT ...hai sa spun ca mi-a placut...dar mai mult asa.....ca tot ma pregatisem de marea intalnire si ar fi fost pacat sa plec singura acasa


tarziu de tot, cand deja era clar ca raman cu extractul code , l-am vazut si pe sisley....dar nici macar nu am mai incercat ceva cu el, pentru ca dupa atatea flirturi si ocheade care sigur au dat de inteles ca sunt o usuratica, o combinatie cu sisley ar fi nascut comentarii de genul: il place nu pentru el, ci pentru banii lui!



"Smells are surer than sounds or sights to make your heartstrings crack." - R.Kipling


mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

[purple]am scapat si eu azi intr-un douglas si am incercat asa:
-ALIEN DELICIOSU':damn! i wish i was your lover....da' de unde...nu numai ca nu m-a dat pe spate, am voie sa spun ca aproape nu mi-a placut? de 2 luni eram pregatita sa-i cedez ( din prima seara), tot ce trebuia sa faca el era sa vina la intalnire. nu a venit, m-am dus tot eu....l-am vazut, am luat atitudine de carnasiera si cand mi-am infipt dintii in loc sa simt gust de carne am simtit ca am muscat dintr-o frunza de salata!
nu o fi el chiar rau....poate s-a intimidat ca era prima data si nu a dat din el tot ce poate, insa l-am parasit fara regrete.
i-am retinut si pretul pe care trebuie sa-l plateasca cele care vor sa le ofere placere: 246 de lei, cam asa.




Si eu care am si sarit pe el. L-am si platit in avans....
Insa.....nu disper. Si editia limitata 2011 Ambre D'or m-a dezamagit la prima intalnire, dupa care m-a cucerit iremediabil. V-am zis ca simt flori de tei pretutindeni cand il port.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

vreau sa mai spun ca nici code extractul nu a ramas pana dimineata, deci tot singura m-am trezit!
de necaz, mi-am dat un puf de narciso rodriguez....cu el incerc acum sa imi construiesc o relatie stabila
concluzia este ca nu am mai descoperit in ditamai parfumeria nimic ce ar putea sa imi accelereze pulsul , iar ma intreb care va fi urmatoarea lovitura de piata gen addict sau alien.

@geniest:
cat despre deliciosu'....stii cum se zice....noaptea e un sfetnic bun.....ma gandesc de ce nu m-a rupt in 16....cred ca pentru ca ma asteptam prea mult ca atunci cand il miros sa imi trebuiasca barbitza, de asa multa apa ce avea sa-mi lase gura ....ma asteptam sa simt un caramel care sa ma faca sa ma reped la starbucks ca sa le beau tot caramel-ul macchiato.....ma asteptam sa ma aduca in stare sa scot banii pe loc si sa mi-l iau la pret nesimtit de magazin( care nici nu mi s-a parut prea mare) . si cand nimic din toate astea nu mi s-a intamplat, avand sperante mari si iubindu-l inainte sa-l cunosc, m-am declarat dezamagita.

si eu am fost la un pas sa mi-l comand pe ebay...am amanat numai pt ca asteptam plicul de la rose cu mostra, apoi a zis tipul de la esente ca il va aduce....nu speram ca il gasesc asa repede la noi.
eram sigura ca tu ai ajuns in douglas si l-ai testat , cand am vazut ca ti-l si iei. [/purple]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Nu se putea sa curga chiar caramel prin atomizor! S-ar fi raportat deja cazuri de otravire .



Mergi la inceput