si-a facut cineva filler cu AHA?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

cleo, din diverse documentare de pe alte posturi tv, am vazut ca ce-ti doresti tu - ridicarea sprancenelor si corectarea pleoapei superioare - se realizeaza prin interventie chirurgicala; mai exact, pentru ridicarea sprancenelor se fac mici incizii in pielea capului, deasupra sprancenelor, se desprinde apoi pielea de pe frunte, se introduc niste fire, un capat este atasat de muschiul din zona sprancenei, celalalt capat este fixat cu un mic surubel in craniu; iar pleoapa superioara se corecteaza prin blefaroplastie, daca este un exces evident de piele; e posibil ca simpla ridicare a sprancenelor sa rezolve problema pleoapelor superioare si sa nu mai fie nevoie de blefaroplastie. esti sigura ca filler cu AHA ar putea rezolva problema ta ?

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

bat eu campii.. Pt sprancene se fol. niste filler-e =atze care se baga pe sub piele/muschi, functie de caz, si trag pielea si o intind in zona dorita. Ata se absoarbe dupa un timp. Deci clar vb de lucruri diferite.
Am vazut poze cu asa ceva, avea un filler de la barba pana la ureche, si dupa interventie avea 2 zone imflamate si traseul filler-ului vanat si umflat. Nu stiu cum si-a revenit si in cat timp.

Pe mine asta ma sperie. Ca voi fi vanata si stau in casa pt ...muult timp. Eu is blonda la ten si neuron, se pare, si fac contuzii usor.

Injectarea de AHA va umfla putin fruntea, si va trage putin spranceana mai sus, dar efectul este mic fata de ce asteptari am .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

eu mi-am facut umplerea cercanelor cu grasime proprie (microlipofilling)de doua ori.Prima data a iesit cam nasol,probabil din cauza lipsei de experienta a medicului in acest domeniu.L-am ales pt ca de fapt am facut si otoplastie si am zis sa fac 2 in1.Am fost plina de vanatai 2-3 sapt si grasimea s-a resorbit aproape in totalitate.Am facut din nou acum 1 sapt,la alt medic,mult mai bine,fara nici o vanataie.Acum sunt multumita de rezultat,insa nu va asteptati ca cearcanele dispar definitiv.Sper sa ramana asa cum sunt acum,sa nu se resoarba grasimea.Spre deosebire de celalat medic,acesta mi-a injectat putina grasime si in pometi si chiar m-a schimbat in bine.
Deci daca va decideti sa va faceti,fiti atente pe cine alegeti!Costa cam mult,insa eu zic ca merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eli, ne poti spune si noua numele medicului la care ai fost acum? Si ce inseamna ca a iesit nasol prima data? Adica aveai denivelari sau cum?
Nah ca ma speriasi - dar oricum nu eram decisa....n-as incerca cu grasima proprie, in primul rand ca e prea scump si in al doilea rand ca daca iese prost, tre' sa astept multicel pana se absoarbe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Iarina, sa stii ca si acidul hyaluronic se resoarbe greu. La mine si acum dupa 1 an si jumatate se mai simte in santul naso-labial. In orice caz, inainte de 9 luni nu a inceput sa se resoarba, cel putin nu vizibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

E vorba despre Morad Iancu.Eu zic ca daca te decizi, la el sa mergi.Imi spunea asistenta ca in ultimele 2 luni a facut circa 100 de astfel de interventii.Prima oara a fost in primul rand rau pt ca m-am invinetit ingrozitor,apoi grasimea s-a resorbit aproape in totalitate,iar la ochiul drept unde am avut vanataia mare,am ramas si acum cu o usoara pata maro,care sper sa se duca(dr.Morad asa mi-a zis).Oricum nu se mai vede rau dupa a doua interventie.
Nu stiu ce sa zic despre AHA ,pt ca mie nu mi l-au recomandar nici unul din ei.Primul chiar mi-a explicat ca e mult mai mare riscul ca AHA sa nu se aseze uniform,nefiind 100%compatibil cu organismul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eli multumesc pentru raspuns...dar mi se pare suspect ca ai ramas cu o pata maro care nici acum nu s-a vindecat....cat timp a trecut? nu ti-a dat nici o crema, nimic?
Eu credeam ca-s floare la ureche interventiile astea...vad ca nu e chiar asa
Carolinah...cum adica inca il mai simti in santul naso-labial? adica se simte ceva acolo? eu ma gandeam ca se "integreaza" bine in piele/organism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Iarina,pata aceea maro mi-a ramas dupa prima interventie,pe care am facut-o acum doua luni,exact in locul vanataii imense pe care am avut-o.Nu-ti imagina ca e accentuata,nu mi-a remarcat-o nimenei,dar exista.Dr. Morad(al doilea)mi-a spus ca va trece.Saptamana asta voi merge la control si am sa mai discut cu el.Sa stii ca e foarte important materialul clientului.Eu m-am convins ca la mine clar e o problema.Acum ti-am zis ca sunt mai bine,insa la ochiul stang(culmea,la asta avem cearcanul mai mic parca)deja s-a instalat un mic santulet.Asa s-a intamplat si prima data.O sa-l intreb si de o crema de depigmentare,care sa decoloreze zona aceea usor vinetie care inca mai e la coltul ochilor.O sa-l intreb si de AHA,am citit despre o tipa care spunea ca si la ea grasimea s-a resorbit si apoi si-a injectat AHA,care a estompat mult mai bine.Va tin la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Iarina, se injecteaza din aproape in aproape si formeaza un furtunel subtire sub piele care impinge ridul de dedesubt. Sigur ca se integreaza, nu se vede in mod normal, dar daca tragi gura intr-o parte pana nu mai poti se vede si se simte in mod clar sub piele (ce explicatie am tras).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Carolinah...cred ca am inteles explicatia...daca se face din aproape in aproape, inteleg de ce vanataile sunt asa mari. Eli credeam ca ai mai mult timp de la operatie si de asta ma miram ca inca mai ai pata aceea..2 luni nu e chiar atat de mult, m-am ars eu la un deget acum 2 luni si inca se mai vad pe piele ramasitele.
Cum ai mascat primele zile? Adica o.k cateva zile stai in casa, dar nu-ti poti lua concediu 2 luni....cu fond de ten arati rezonabil intr-o saptamana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Iarina,doar la prima interventie m-am invinetit si 10 zile nu am iesit din casa,pentru ca nu puteam sa le maschez cu nimic.Dar daca iti alegi medicul care trebuie nu ai problema cu vanataile.Al doilea mi-a bagat mai mult decat primul si nu am avut absolut nimic.A doua zi am iesit din casa.Sunt insa dezamagita,pentru ca din nou mi s-a resorbit destul de mult(maine fac doua sapt).Am dat o groaza de bani(in total pt ambele -950 eur)si .....Luni merg la un control,dar iti dai seama ca mare lucru nu rezolv.Daca vrei totusi sa faci incearca cu AHA,nu dai atatia bani,chiar daca nu-ti iese.

Mergi la inceput