Club chic (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geniest spune:




N-ai inteles...sunt babutele acelea imbracate in roz, verde praz, culori neon in general etc..cu ruj fuchsia....

http://chicboutique2011.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Geniest corect ca regina mama, dupa ale carei tinute eu una ma topesc...e scumpa rau babuta sunt absolut convinsa ca poarta un parfum la fel de dulce ca si culorile taioarelor ei.

Si apoi fetelor, eu chiar nu cred ca toti pensionarii sunt cei cu taloanele in mana si la diverse cozi la magazine cu reduceri...imi place sa cred ca mai sunt si pensionare dragute care isi beau cafeluta din seturi de portelan fin si mesteca delicat cu o lingurita de argint. Am cunoscut cateva astfel de doamne, o adevarata desfatare sa iti povesteasca despre eleganta vremurilor trecute. Si ele sunt sigur femei care folosesc si ale parfumuri decat FA Si apropo de Lolita eu cred ca imi va place si peste 40 ani, daca se va mai fabrica


Alexia, Escale a Portofino nici mie nu-mi place...e Dior si are persistenta buna, dar e un fresh destul de liniar pe pielea mea l-am testat de mai multe ori.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Tineti minte cand radeam ca vom fi bunici parfumate cu Alien? Eu una cu siguranta voi purta Juliet has a gun sau altceva total iesit din tipare la varsta cand imi voi tine nepotii pe genunchi.

Alexia welcome back frumoasooooooo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Citat:
citat din mesajul lui geniest




N-ai inteles...sunt babutele acelea imbracate in roz, verde praz, culori neon in general etc..cu ruj fuchsia....

http://chicboutique2011.blogspot.com/


Aha. Acu' parca ma simt ceva mai bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmena

Alexia, Escale a Portofino nici mie nu-mi place...e Dior si are persistenta buna, dar e un fresh destul de liniar pe pielea mea l-am testat de mai multe ori.



Carmen cu Stefan si Bogdan



Asa si eu. Si nu-mi zice mare lucru. Ca e Escale a Portofino sau flaconul ala cu apa de lamaita de pe vremea lui Ceausescu, e acelasi drac. Mare dezamagire mare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Alexia welcome back frumoasooooooo!

mamica de Mara Roselyn (18.06.2010)


Multumesc frumos, Rose! Pupicei printesei! Parca ieri tzopaia Sali ca poate dezvalui finally secretul ca ai burtica, si acum minunea ta a si facut 1 anisor. La multi multi altii! - cu mare intarziere, ce-i drept. blushhhh.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia718

Am uitat sa va spun: stiti ce dezamagire recenta pe tematica olfactiva am avut? Escale a Portofino. . Intr-un fel retinusem ca e....cu totul altfel pe mine. Ahhh....ce trista am fost in ziua cand l-am primit...

Alina, mami de Alexia (25.01.2006) si Lucas (24.03.2008)


anul acesta nu pleaca portofino cu tine in vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Citat:
citat din mesajul lui alexia718

Am uitat sa va spun: stiti ce dezamagire recenta pe tematica olfactiva am avut? Escale a Portofino. . Intr-un fel retinusem ca e....cu totul altfel pe mine. Ahhh....ce trista am fost in ziua cand l-am primit...




anul acesta nu pleaca portofino cu tine in vacanta?


Nope! Ramane acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Si Portofino al meu ramane acasa

Am testat Jasminora, am primit o fiola da la manumanu, nu e genul meu...

Citat:
citat din mesajul lui alexia718

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Citat:
citat din mesajul lui alexia718

Am uitat sa va spun: stiti ce dezamagire recenta pe tematica olfactiva am avut? Escale a Portofino. . Intr-un fel retinusem ca e....cu totul altfel pe mine. Ahhh....ce trista am fost in ziua cand l-am primit...

Alina, mami de Alexia (25.01.2006) si Lucas (24.03.2008)


anul acesta nu pleaca portofino cu tine in vacanta?


Nope! Ramane acasa!

Alina, mami de Alexia (25.01.2006) si Lucas (24.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Se pare ca Portofino ne-a dezamagit pe toate... Eu am renuntat prima la el, inca din februarie, "virtual" in favoarea lui Pondichery... pe care l-am "tradat" de la inceputul verii cu Jasminora (l-am primit cadou, ce sa fac) si, la instigarea Danei, cu Verbena (e drept, doar 20 ml)...

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput