Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

F talentata prietena ta, Kris. Minunat tort a avut Bibi!
Simona, noi n-am mai cumparata camasa cu maneca scurta pt ca nu am gasit. Are insa vreo 5 cu maneca lunga, ziua si camasa deci. Pantofi avem, nu stiu unde gasesti, poate la hypermarket? Ati gasit afterschool? Cine imi zice si mie care sunt normale de la Sanepid in ceea ce priveste pachetul de acasa (gatit) dus la afterschool.

Succes la scoala tuturor bradutilor-elevi!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomasa

Buna fetelor. Noi cu emotii mari pentru prima zi de scoala! Vreau sa urez tuturor scolareilor succes si sa inceapa cu dreptul.

Crinuta, Lali, pana la urma unde vor merge baietii? La ce scoala? Tudor la scoala 17 "Pia Bratianu".

In rest va pup pe toate si sper sa revenim cu impresii si poze din prima zi.

mama lui Tudor si a Mariei




Tomasa,si noi tot la H.O. suntem, Rayan si Dragos sunt colegi. Cu ocazia asta ma vad si eu des cu Lali si e interesant avand in vedere faptul ca ne stim de cand ne stim..

Voi ce faceti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Kris, am vazut tortul, arata super, iar textul e memorabil.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Crinuta, pentru mine ca mama, a contat foarte mult acest mesaj, mai ales parerea unei pritene ( persoane) din exterior. Iti multumesc pentru aprecieri!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Uram si noi scolarilor mult mult succes!!!

Gabi.i - pana la urma sunteti la 94? Noi suntem in clasa C, Degeratu, poate suntem colegi de clasa (mi-as dori).

Multumesc pentru raspunsurile despre pantofi, azi mergem sa cautam. Pantalonii de uniforma de la Cora deja s-au stricat, fermoarul e stricat, asa ca va merge cu alti pantaloni negri.

Tot maine si Monica are un fel de spectacol de deschidere la gradinita, sa vedem cum ne impartim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

SUCCES NOILOR SCOLARI!
IAR PARINTTILOR CAT MAI PUTINE EMOTII!


NOI DEJA AM PROBAT UNIFORMA DE 2 ORI, AM PROBAT GHIOZDANUL SI ABIA ASTEPTAM SA VINA DIMINEATA.



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

Succes bradutilor in noul an scolar!se pare ca noi suntem singurii de aici care vom merge anul viitor in clasa I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

FETELOR! va pun absente! la toate!!!!!!!!!

Nu ne povestiti impresii despre prima zi de scoala?

Voi face primul pas:
Noi cand ne-am gasit invatatoarea ne-am lipit de dansa si am asteptat sa ne strige sa intram la clasa. D.na invat. este foarte dulce, blanda si placuta! Bianca e topita dupa ea. A fost atat de indrazneata, i-a oferit florile s-au imbratisat si a stat langa dansa in careu.
La clasa i-a tinut 1 ora, dupa care am stat 15 min cu copii si a urmat sedinta. La sedinta ne-a dat o lista cu rechizite, de bun simt, ne-a spus cateva reguli ale clasei, scolii si am stabilit mai multe detalii, in mod special despre corespondenta dintre noi si dumneaei.

Avem si o prietena, cu care ne-am cunoscut in ajunul scolii! Este vorba de Ruxi, fetita Monicai Elisabet. Sunt deosebite amandoua!

Va dorim mult succes !


Va voi atasa linkul cu poze : https://picasaweb.google.com/106848964397170418465/PrimaZiDeScoalaSeptember122011?authuser=0&feat=directlink



http://picasaweb.google.com/miidestele/ br / " target="_blank">albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Kris, si noi suntem clasa I B!
Ce frumoasa e Bia, a mai crescut, e o domnisorica tare dragutza!
De unde ati luat/confectionat uniformele?

Si la noi a fost f bine, cu emotii mai mari din partea mea, insa Matei a raspuns bine. Fie vorb aintre noi nu prea parea sa stie in ce intra. E cel mai scund din clasa (are copii cu un cap mai inalti ca el), dar nu asta e important. Doamna m-a asigurat ca Matei are potential si ca va fi mai determinat sa invete, ca sa stie la fel de multe ca si ceilalti. Doamna l-a evaluat discret f bine, iar smecherul meu i-a facut o prima declaratie pe hartie. I-a scris "Doamna O, te iubesc", a desenat inimioare si un curcubeu. Am avut si sedinta cu parintii, ne asteapta vremuri grele, va fi multa preocupare din partea elevilor, dar nici noi parintii nu putem sta cu mainile in san. In paralel ne adaptam cu AF-ul, deocamdata M face fitze fiind inconjurat de mai multe doamne zilnic. Cu Aikido iarasi merge bine, sunt multumita deci in ansamblu, ramane sa vedem cum tinem ritmul.
Monalac, stai linistita ca sunteti singurii din grup care vor debuta la anul!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Noi suntem I-E.
E foarte incantata de scoala si de dna invatatoare si imi repeta obsesiv ca e super dna.
Azi mi-a zis ca ii pare rau ca nu se duce si S si D la scoala!!!!!!!!!
Maine avem sedinta.
Pentru ca e foarte cald afara si in clasa, ei sunt la etajul 3 si e soare, dna inv ne-a dat voie sa venim mai lejer imbracati - dar decent: adica fusta de blugi/neagra si ceva alb cu maneca scurta
In rest suntem in uniforma aceea pepit - ii sta super dragut.

Mergi la inceput